Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Despre tarot si despre evolutie

Discutii generale despre Tarot.
mihaela
membru Club

Re: Despre tarot si despre evolutie

Mesaj de mihaela » 02 Dec 2008, 23:04

Mar, asocierea Diavolul si Forta in anturajul tau poate sa arate ca ai o perioada in care energia din mediul in care te invarti nu este prea elevata si asta nu din vina ta. Chiar daca nu se vede, sunt unii in jurul tau prea interesati de aspectul material, de sex si sunt multe pasiuni si patimi. Poate tarotul te avertizeaza ca trebuie sa fii mai aproape de divinitate si sa nu te lasi atrasa in vartejul lucrurilor..
Am tras o carte pentru tine si a iesit 4 cupe. Eu cred ca ai putea medita la faptul ca ai ajuns intr-o anume privinta la saturatie, la plictiseala, si probabil va trebui sa gasesti o solutie sa nu te complaci, ci sa schimbi ceva. Sa rupi o relatie, sa termini cu un obicei.. Poate e cineva care iti mananca timpul si te gandesti ca ai putea face altceva in loc sa-i asculti barfele.. Nu stiu, e doar o supozitie.

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 02 Dec 2008, 23:05

:) Mersi pt raspunsul de la etalarea mea.

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Mesaj de Peitho » 03 Dec 2008, 12:07

mihaela scrie:Mar, asocierea Diavolul si Forta in anturajul tau poate sa arate ca ai o perioada in care energia din mediul in care te invarti nu este prea elevata si asta nu din vina ta. Chiar daca nu se vede, sunt unii in jurul tau prea interesati de aspectul material, de sex si sunt multe pasiuni si patimi. Poate tarotul te avertizeaza ca trebuie sa fii mai aproape de divinitate si sa nu te lasi atrasa in vartejul lucrurilor.. .
Mihaela, ai dreptate. Sunt cateva lucruri care mi-au dat de gandit. Si prefer o perioada sa stau departe de anumite persoane pe care le simt cu intentii nu tocmai bune.
mihaela scrie:Am tras o carte pentru tine si a iesit 4 cupe. Eu cred ca ai putea medita la faptul ca ai ajuns intr-o anume privinta la saturatie, la plictiseala, si probabil va trebui sa gasesti o solutie sa nu te complaci, ci sa schimbi ceva. Sa rupi o relatie, sa termini cu un obicei.. Poate e cineva care iti mananca timpul si te gandesti ca ai putea face altceva in loc sa-i asculti barfele.. Nu stiu, e doar o supozitie
Si aici ai dreptate. Trebuie sa schimb ceva. Pana acum aveam o putere de organizare a lucrurilor de terminam la secunda tot ce imi propuneam. Acum imi vine mai greu si stau si ma gandesc de ce. Probabil ca a intervenit o rutina in activitatile mele pe care trebuie sa o inlatur intr-un fel.
Mersi mult, mihaela! :air_kiss:
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 03 Dec 2008, 20:14

Cu placere :)

crinam
Princess
Zodie: Capricorn

Mesaj de crinam » 04 Dec 2008, 02:09

M-a sunat dupa o luuunga pauza sa ne intalnim saptamana asta.
Intrebarea mea este ce atitudine sa am, daca sa fiu mai retinuta sau nu emotional si ce trebuie sa constientizez ?

Imagine

Tema : dragostea mea pentru el

Comportare rationala de pana acum : am crezut ca el este alesul
Cmportare emotionala: spontaneitate, m-am lasat dusa de val, sentimente pe care nu le-am avut pana acum
Atitudine exterioara: rigiditate ?

Acum pentru intalnirea de saptamana asta
ar trebui sa-mi stapanesc emotiile (forta), sa afisez incredere in mine (soarele) si sa constientizez ca rationamentul meu de pana acum a fost gresit ?

Diavolul si forta : va fi o intalnire pasionala.

La taiere steaua si judecata : sperante ?

Va rog putin ajutor :beg:

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Mesaj de cruela » 04 Dec 2008, 08:12

cred ca trebuie sa te faci momoasa tare si sa te bucuri de o partida de sex nebun
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 04 Dec 2008, 08:51

Crina, poti sa ma lamuresti, te rog, daca Soarele este a 5- a arcana? E important acest lucru, pentru ca am impresia ca la unele etalari pe post de arcana 5 (cum sa ma comport) apare arcana 7.
Si mai am o intrebare- tu ai selectat si arcanane rasturante? Eu de obicei aleg varianta 50 %, ca sa fiu mai sigura.
O sa-ti raspund si eu la intrebare.

Peitho
Goddess

Mesaj de Peitho » 04 Dec 2008, 09:13

Etalare pentru curs.
1 - ce trebuie sa fac
2 - ce trebuie sa evit
3 - concluzia
ImagineImagineImagine
Da...niste carti mai mult decat urate...

Buna mihaela! Poti sa imi spui, te rog, ce semnificatie are diavolul pe casa afectivitatii? Mi-am facut o etalare astro pe decembrie si nu prea am fost sigura pe casa afectivitatii si a dusmanilor ascunsi.
Interpretarea facuta de mine crezi ca e una corecta?
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 04 Dec 2008, 09:27

Da, nu e prea grozav cu acel curs..

Diavolul in casa afectivitatii daca este drept inseamna legatura pasionala, sexuala, implinire. Este incompleta informatia, stiu, si tocmai de aceea eu prefer etalarea cu propriul tarot meu vechi.. in mod normal, as mai fi tras o carte, doua, de tarot, pentru lamuriri.
Eu sunt pentru etalarea manuala ca sa zic asa, dupa care putem veni si apelam la constructor pt a le afisa pe forum.
Si inca ceva- e obligatoriu sa alegem cand facem etalarea SI CARTI RASTURNATE. Altfel ne furam singuri caciula, ne raportam numai la ce este pozitiv fara sa afla cu adevarat realitatea.

Peitho
Goddess

Mesaj de Peitho » 04 Dec 2008, 09:31

Mersi mihaela!
Etalarea am facut manual, cu cartile mele si carti rasturnate si am refacut-o cu constructorul. Dar, spre surprinderea mea, a iesit doar pe casa sanatatii si a dusmanilor o carte rasturnata. Din pacate, nu m-am gandit sa trag carti suplimentare...
Si pt curs am folosit aceleasi carti.

Scrie răspuns