Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Cum aflu din tarot daca partenerul ne insala?

Discuta despre diversele etalari folosite in divinatia cu carti (Tarot, Lenormand, Oracole sau carti de joc obisnuite). Aceste etalari se pot folosi pentru orice tip de carti, neavand ceva specific unei metode.
Scrie răspuns
Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Cum aflu din tarot daca partenerul ne insala?

Mesaj de Musette » 23 Iun 2009, 19:30

Buna ziua! Sunt noua pe aici, nici nu stiu daca am postat la rubrica la care trebuie dar stiu ca este un site deosebit de bun si interesant.
Nu va perii dar va spun ca sunteti de mare ajutor cel putin mie care sunt "invatzacel" in ale tarotului.
Am cumparat un set de 78 arcane si cu 78 de umbre.

Intrebarea mea este: CE ETALARE AS PUTEA FACE CA SA AFLU DACA PARTENERUL/PARTENERA MA INSALA SAU IMI ESTE FIDEL/A?
De asemenea cum pot depista din cartile de tarot, daca partenerului ii apare o alta femeie in fata - DACA ARE CU ACEASTA O RELATIE INTIMA SAU DOAR UN SIMPLU FLIRT?

Sunt lucruri de finetze de care eu nu-mi pot da seama.

va rog, ajutati-ma!!! :agree:
Musette

millia
membru Pro
Zodie: Capricorn

Re: Cum aflu din tarot daca partenerul ne insala?

Mesaj de millia » 23 Iun 2009, 19:40

poate ar fi buna etalarea gandurile partenerului :unsure:

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 23 Iun 2009, 20:09

si cum imi depistez rivala?
Musette

millia
membru Pro
Zodie: Capricorn

Mesaj de millia » 23 Iun 2009, 20:12

mai intai fa o etalare sa vezi ce iese

Peitho
Goddess
Zodie: Varsator

Mesaj de Peitho » 24 Iun 2009, 09:44

musette scrie:Buna ziua! Sunt noua pe aici, nici nu stiu daca am postat la rubrica la care trebuie dar stiu ca este un site deosebit de bun si interesant.
Nu va perii dar va spun ca sunteti de mare ajutor cel putin mie care sunt "invatzacel" in ale tarotului.
Am cumparat un set de 78 arcane si cu 78 de umbre.

Intrebarea mea este: CE ETALARE AS PUTEA FACE CA SA AFLU DACA PARTENERUL/PARTENERA MA INSALA SAU IMI ESTE FIDEL/A?
De asemenea cum pot depista din cartile de tarot, daca partenerului ii apare o alta femeie in fata - DACA ARE CU ACEASTA O RELATIE INTIMA SAU DOAR UN SIMPLU FLIRT?

Sunt lucruri de finetze de care eu nu-mi pot da seama.

va rog, ajutati-ma!!! :agree:
Musette, atunci cand privesti o etalare in tarot trebuie sa te detasezi si sa privesti etalarea ca intreg pentru a vedea obiectiv contextul relatiei voastre.
Astfel, iti faci o idee generala despre directia in care merge relatia. Apoi te concentrezi pe problema care te intereseaza.
Cartile de tarot sunt mai profunde, nu sunt doar un instrument de divinatie, ci un mijloc de autodescoperire si de descoperire a altora.
Calatorul trebuie sa bata la toate portile inainte de a ajunge la a sa.
Trebuie sa ratacim prin toate lumile din afara pentru a ajunge in sfarsit la templul cel mai launtric.

Scrie răspuns