Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Punctul pe I

Discuta despre diversele etalari folosite in divinatia cu carti (Tarot, Lenormand, Oracole sau carti de joc obisnuite). Aceste etalari se pot folosi pentru orice tip de carti, neavand ceva specific unei metode.
Scrie răspuns
Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Punctul pe I

Mesaj de Dama de Trefla » 20 Ian 2009, 03:04

5...6...7
.....1
2...3...4

Etalare pt o tema tinta, cu raspunsuri exacte pe termen scurt (pana la 4 saptamani). Este din 7 carti, asezate in forma de I
Nu se alege semnificator. Cartea 1 ne vorbeste despre problema, sau intrebarea care o pui. Cartile 2-3-4 de sub cartea principala reprezinta prezentul, ceea ce cunosti despre situatie, iar cele trei carti de deasupra 5-6-7 este raspunsul, ce se va intampla curand (dupa cum spuneam, pana la 4 saptamani)
Informatii suplimentare despre rezolvarea problemei, sau aflarea cat mai multor amanunte se poate afla din diagonale (5-1-4 si 7-1-2)
Verticala 6-1-3 este tema principala, si modul in care se ajunge la rezolvare.
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Re: Punctul pe I

Mesaj de Dama de Trefla » 20 Ian 2009, 03:25

Mihnea, te-as ruga sa pui etalarea si online. Am incercat-o acum la mine in jurnal si poate oferi o multitudine de informatii despre o problema data.In plus, este extrem de concisa si usor de interpretat pt incepatori.
Personal mi s-a potrivit perfect cu intrebarea mea, si am putut sa extrag toate ideile generale despre problema in cauza.
Mai urmeaza sa dau feedback, sa vedem daca se si indeplineste, dar asta e o alta problema care nu tine de modul de etalare :blush:
:bye:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Scrie răspuns