Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

etalare simpla 3 carti

Discuta despre etalarea ta folosind cartile de Tarot.
Reguli forum
Daca nu te pricepi deloc la Tarot, si vrei raspunsul la etalarea ta, te rog sa folosesti etalarile de 3 carti, selectand numai arcane majore si carti intoarse cu probabilitate de 10%. Desigur poti folosi si alte etalari, dar in acest caz trebuie sa ai un motiv intemeiat.
Scrie răspuns
mdima
Zodie: Berbec

etalare simpla 3 carti

Mesaj de mdima » 13 Oct 2011, 21:10

Nu ma pricep la Tarot sau Lenormand si as dori sa stiu daca voi divorta ,am hotarat sa depunem actele ptr divort.

semnificator am pus INELUL
taiere VAPORUL SI GRADINA

Au iesit cartile URSUL-SICRIUL-CARTEA

ce puteti sa imi spuneti?
am cerut o clarificare si a iesit cartea NORII

multtumesc,Mariana

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Re: etalare simpla 3 carti

Mesaj de lumininita » 13 Oct 2011, 21:16

buna .ursul sta pt ,avocat ,persoana cu acte sau tata ,sicriul ,ceva poate muri un gind ,cartea acte ,da eu spun ca da ,dar nori ca si clarificare te vad trista si necajita dupa divort

mdima

Mesaj de mdima » 13 Oct 2011, 21:18

da,eu nu mi-as dori divortul dar e cea mai buna solutie
multumesc mult

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 13 Oct 2011, 21:35

mdima scrie:Nu ma pricep la Tarot sau Lenormand si as dori sa stiu daca voi divorta ,am hotarat sa depunem actele ptr divort.

semnificator am pus INELUL
taiere VAPORUL SI GRADINA

Au iesit cartile URSUL-SICRIUL-CARTEA

ce puteti sa imi spuneti?
am cerut o clarificare si a iesit cartea NORII

multtumesc,Mariana
Urmeaza o mare dezamagire in privinta banilor, exista o lipsa a banilor acuta care tinde sa fie ascunsa in acest "proces". Eu as spune mai degraba o succesiune, o mostenire mai degraba decat un divort. Pentru divort nu sunt momentan bani, si asta va amana cel putin un an procesul de separatie.

mdima

Mesaj de mdima » 13 Oct 2011, 21:44

cred ca cel mai bine ar fi o etalare cu mai multe carti pentru a stii cu siguranta despre ce ar fi vorba
am un partaj cu fostul sot care sper sa se finalizeze cat de curand.....o plangere penala catre actualul sot cu care am vb despre divort
nu stiu ce va fi dar oricum sunt intr-o situatie destul de dificila,sunt singura cu copii si fara serviciu deci problema banilor o stiu...

Ce ar trebui sa pun pentru etalare ?aveti vre-un sfat?

va multumesc mult

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 13 Oct 2011, 22:06

Pune 9x4 cu toate cartile, dar incearca sa urmaresti pasii de la suport tehnic, cum sa afisezi etalarile aici pe forum. Iti creezi un cont photobucket unde poti incarca etalarea salvata in img, copiezi linkul pentru img de pe photobucket si incarci in mesaj. Nu posta etalarea inainte de a bifa de la optiunile de trimitere a mesajului, "nu analizeaza automat url-urile" ca altfel nu iti incarca imaginea si lasa doar linkul.

mdima

Mesaj de mdima » 14 Oct 2011, 08:46

Imagine

Semnificator: Femeia
Taiere: Luna si Ancora

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 14 Oct 2011, 15:02

Tie trebuie sa iti raspunda un barbat la problemele legate de divort, un barbat din sfera insititutionala si in acelasi timp sotul iti ascunde perspectivele lui legate de problema divortului, ce va face, iti da sau nu divortul. Divortul pare sa incheie cu problemele unor pierderi financiare, unele greseli financiare pe care le-ai facut. O problema va fi rezolvata cu bine. Un barbat te va ajuta mult, cineva mai in varsta pe care il cunosti, ai o relatie veche, de lunga durata cu el, poate sa fie tatal tau sau o persoana inalta si voluminoasa, mai in varsta, cu fire albe deja as zice, peste 45 de ani. Te va mai ajuta si o prietena cu care discuti despre problema, poate fi o femeie din zona juridica, dar si o prietena buna, cred ca ea iti va acorda un sprijin financiar.

lomanita123
Zodie: Balanta

Mesaj de lomanita123 » 26 Noi 2012, 09:45

cum reusesc sa ajung sa imi fac o etalare ca vad ca nu pot?

Scrie răspuns