Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

etalare luminita

Discuta despre etalarea ta folosind cartile de Tarot.
Reguli forum
Daca nu te pricepi deloc la Tarot, si vrei raspunsul la etalarea ta, te rog sa folosesti etalarile de 3 carti, selectand numai arcane majore si carti intoarse cu probabilitate de 10%. Desigur poti folosi si alte etalari, dar in acest caz trebuie sa ai un motiv intemeiat.
lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Re: etalare luminita

Mesaj de lumininita » 20 Oct 2011, 23:47

pt. ce-i care mi-au raspuns ,scriu un pic cum a decurs etalarea timp de 2 luni , ma-m facut sanatoasa :yahoo: :yahoo: genunchiul sa vindecat nu comlpect dar 99 la suta , mama a ajuns la mine cu bine ,iar din pacate certuri cu sotul meu avem destule ,daca cineva duce lipsa de scandaluri sa-mi zica :no: :yes: ca pot sa-i dau de la minecu mare placere .
ce ziceti voi inel deasupra turnului nu-i divort ?

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 21 Oct 2011, 00:10

Depinde unde e inelul, in dreapta sau in stanga. Inel pe turn vorbeste despre relatii austere cu partenerul de viata sau de afaceri insa daca e inel in casa turnului as zice mai degraba ca e vorba de o relatie in care exista codependenta si dependenta fata de partener.

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 21 Oct 2011, 14:31

inel pe casa trifoi cu domnul sub el??

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 21 Oct 2011, 15:29

Pe trifoi as spune ca relatia este naturala, sanatoasa si foarte norocoasa pentru consultant, barbatul sub arata consultantul. E in prezentul lui, asa gandeste el relatia lui sau asa este canicia/ relatia lui in prezent

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 23 Oct 2011, 18:48

la mine nu vad nimic lamurriti-ma la lucru ma uit la ancora acum sau in jurul vulpei ? ca asa cum am zis visez la un post mai sus ,la mine la serviciul .

eveofthemoon
membru Club
Zodie: Capricorn

Mesaj de eveofthemoon » 23 Oct 2011, 19:57

Buna, Luminita,

Pentru serviciu te uiti in jurul Ancorei. Acum, daca ma uit in jurul ei pot spune urmatoarele: sunt niste discutii in casa din cauza unor probleme la serviciu, si din cauza asta nu mai ai armonie si liniste. Discutiile vin din cauza sperantelor tale pentru ceva mai bine platit, o dorinta de a ta de a evolua intr-un serviciu cu mai multi bani. Acum viitorul pentru serviciu imi zice ca vor fi niste vesti despre bani, posibil contradictorii. Exista niste intarzieri, insa se pare ca esti norocoasa si vei avea succes. Ca timp as spune sfarsit de octomrie, pana spre vreo 5 noiembrie
Follow your dreams... they know the way.

chansond3au
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de chansond3au » 23 Oct 2011, 21:33

lumininita scrie:intrebarea a fost asa : ce-mi aduce urmatoarele luni ,sa-mi arate ce va vi cu viata mea ,fara taiere
Imagine
Cartea personala apare pe ultimul rand si ultima coloana , ceea ce inseamna ca esti preocupata mai mult de problemele din trecut; coasa pe c. vulpe indica pierderea locului de munca sau lipsa acestuia ; te simti oarecum izolata de societate ( ai turn pe csa femeii ) datorita unei schimbari de statut sin trecut , ceea ce conduce la o profunda depresie. Cu toate acestea , puterea ta consta in forta ta spirituala ( femeie in c. cruce ), esti o persoana religioasa ( cruce -ancora ); ai primit sau vei primi curand o oferta ( doar verbala pentru un loc de munca , intr-o companie mica din domeniul privat ( ancora-pesti) , poate ca aceasta propunere ai tinut-o un timp secreta fata de sotul tau , ca si cum ai nevoie de consimtamantul lui pentru ca tu sa accepti asa ceva , ceea ce a condus la discutii contradictorii intre voi . Cu toate acestea nici tu insati nu esti prea incantata de oferta ptr ca speri la ceva mai bine platit ( stele-urs) sau...poate ai avut ceva probleme de sanatate care te-au impiedicat sa accepti ( copac in casa munte care se oglindeste cu muntele in casa sarpe ); daca ma uit la vulpe care semnifica locul de munca ...ar fi probabil in domeniul sanatatii ( vulpe-turn=infirmiera) , langa sicriu si casa ar putea fi un azil de batrani sau ingrijirea unor persoane bolnave la domiciliu . Nu vad nimic sa se concretizeze prea curand si repet : tu ai alte sperante , care iti doresc sa se indeplineasca !
Daca am spus prostii ...astept sa ma certi ! :blush:
" Dubito, ergo cogito, cogito , ergo sum "

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 25 Oct 2011, 09:42

Buna, Luminita,
eveofthemoon

Pentru serviciu te uiti in jurul Ancorei. Acum, daca ma uit in jurul ei pot spune urmatoarele: sunt niste discutii in casa din cauza unor probleme la serviciu, si din cauza asta nu mai ai armonie si liniste. Discutiile vin din cauza sperantelor tale pentru ceva mai bine platit, o dorinta de a ta de a evolua intr-un serviciu cu mai multi bani. Acum viitorul pentru serviciu imi zice ca vor fi niste vesti despre bani, posibil contradictorii. Exista niste intarzieri, insa se pare ca esti norocoasa si vei avea succes. Ca timp as spune sfarsit de octomrie, pana spre vreo 5 noiembrie

Esti fenomenala am fost ieri la lucru adica oct. si sefa mi-a zis ca im-i va da rezultatul la sfirsitul saptamiini asteia sau saptamina viitoare deci cum ai spus cu NOE: si am intrebat daca am ceva sanse ca concurenta e foarete mare ,mi-a dat ceva sperante bune , :beg: :beg: inca mai astept

eveofthemoon
membru Club
Zodie: Capricorn

Mesaj de eveofthemoon » 25 Oct 2011, 11:05

Multumesc pentru feed-back, Lumi :). Sa dea D-zeu sa primesti vesti bune si sa te bucuri de reusitele tale.

Numai bine iti doresc :)

Eve
Follow your dreams... they know the way.

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 27 Oct 2011, 09:32

elenatudorescu ,multumesc mult ,ai avut si tu dreptate la inceputul etalari cred ca pe pagina a 2 .

Da fetelor am primit sansa asata in serviciul ,voi ma-ti avertizat ca voi avea probleme financeare da au venit deoarece am stat 3 luni acasa in concediul medical ,iar banii au fost din ce in ce mai putini ,iar mi sa oferit sansa de mult asteptata ,acuma vreau doar sa ma rog sa-mi pot mentine postul :yahoo: :yahoo:

Scrie răspuns