Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

etalare luminita

Discuta despre etalarea ta folosind cartile de Tarot.
Reguli forum
Daca nu te pricepi deloc la Tarot, si vrei raspunsul la etalarea ta, te rog sa folosesti etalarile de 3 carti, selectand numai arcane majore si carti intoarse cu probabilitate de 10%. Desigur poti folosi si alte etalari, dar in acest caz trebuie sa ai un motiv intemeiat.
elenatudorescu

Re: etalare luminita

Mesaj de elenatudorescu » 21 Aug 2011, 11:48

Eu spun ca ar fi sa arate o perioada de spitalizare posibila, cartea arata un proiect de lunga durata, vulpea arata un loc de munca institutional cu turnul- spital, in casa tristetilor si intamplarilor negative(e turnul), doamna arata ce obtinem din propriile eforturi-in casa sanatatii si a bolilor profesionale.. si ursul e o figura paternala sau bunastarea in adevaratul sens al acesteia in casa colegialitatii cu luna in fata, in casa nerecunostintei si a bolilor fatale niste probleme de sanatate legate de luna, poate fi legat de psihic, si in fizic: edeme, alcool sau altele ... Niste probleme de sanatate vor fi cu bine depasite, ma gandesc, ursul e in viitorul lunii, nu?

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 29 Aug 2011, 20:40

raspuns ,da am fost operata la picior dupa 3 zile operatia sa agravat trebuie sa ma operzez din nou la picior ,nu stiu cum va decurge a 2 operatie ,cearta si nervi cu doctori ,banii dati pe medicamente ,injecti ,

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 05 Sep 2011, 08:32

fetelor ceva nou ,cosa cutit ,+parc dau de inteles operatie la spial +nuia cearta cu medici +curce linga PARC MA ROG IN FIECARE SEARA TARE MULT ; pling de dureri , acuma in situatia data asa vad lucrurile astept inca citeva pareri ,va rog , voi tot asa vedeti ?

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 10:48

Ai dreptate, pentru problema picioarelor eu as pune combinatia ancora-pesti-pasari din fata crucii, care indica sfarsitul acestei probleme. Ar mai fi pesti- crin pentru apa la picior, pestii ar fi picioarele-labele, ancora ar fi de la genunchi in jos, fluierul picioarelor, pasarile ar fi nervii- nevralgia acolo.

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 05 Sep 2011, 13:11

Ai dreptate, pentru problema picioarelor eu as pune combinatia ancora-pesti-pasari din fata crucii, care indica sfarsitul acestei probleme. Ar mai fi pesti- crin pentru apa la picior, pestii ar fi picioarele-labele, ancora ar fi de la genunchi in jos, fluierul picioarelor, pasarile ar fi nervii- nevralgia acolo.

deci atunci luam pesti -ancora ? genunghi dar eu iau crinul ca si infectie ? in ori ce caz ne-a scapat ceva luni la medic ,joi la medic ,vineri la spital ,asa im-i merge saptamina asta

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 05 Sep 2011, 15:04

ImagineaM PUS DIN NOU ETALAREA POATE SE VEDE MAI BINE
Good job with cards,they practically read theamselves.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 05 Sep 2011, 15:36

laura1976 scrie:ImagineaM PUS DIN NOU ETALAREA POATE SE VEDE MAI BINE
PENTRU SANATATE COPAC IN CASA MUNTE ZICE DE DIFICULTATI PE TERMEN LUNG SI FRUSTRARI,MUNTE PE CASA SARPE POSIBIL CA OBSTACOLELE SUNT PENTRU TRATAMENTE

VULPE TURN SICRIU EU ZIC CA ESTE SPITALUL,,COPAC SICRIU O BOALA VECHE CARE ISI ARE RADACINILE BINE INFIPTE,,TOTUL ESTE DEDEMULT PE CARE TU LAI IGNORAT SAU NU IAI DAT ATENTIE ,,AVAND SI DRUMUL ACOLO CRED CA TE AMAGEAI SINGURA IN TRECUT CA TOTUL VA TRECE CA ESTE O ALARMA FALSA,,BOALA A IZBUCNIT BRUS SAU SA ZIC MAI BINE CU DURERI,SICRIU CASA BICI ,SOARECI
PENTRU ACTUL CHIRURGICAL LUAM COASA CARE SE AFLA IN CASA IN CASA 14 A VULPII POSIBIL CA SA FACUT O EROARE LA OPERATIE,VULPEA MAI POATE INSEMNA SI FALSITATEA NU DOAR PROFESIA ,VULPEA IN CASA BARBAT MA GANDESC CA MEDICUL TAU ESTE UN BARBATCOASA GRADINA BICI DISPUTE CU CEI DIN JUR,,CRUCE COPIL,,O RELANSARE IN 3 SAPTAMANI,,POATE SA FIE,,ZIC ,,POATE SA FIE O NOUA OPERATE DE DATA ADEASTA CU SUCCES,AVAND TRIFOI
Good job with cards,they practically read theamselves.

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 05 Sep 2011, 16:49

laura in mare parte iti dau dreptate , cam asa banuiesc si eu o noua operatie , cred ca totusi au facut o eroare la operatie ,pt, ca nu mai dau de nici un medic care ma-u operat ,eu adun toate hrtiile ,ma trimite medic de la medic ,si atunci mai vorbim de romania ? ma tot gindesc de multe orii

lumininita
membru Club

Mesaj de lumininita » 13 Sep 2011, 08:02

acum ca stiu im-i este mult mai usor coasa+cruce+bici - moarte in familie ,bici cu cearta casa +bici -cearta cu frati mei pt apartament ,dar eu nu vad unde im-i arata ca cel care moare e tata ?

eveofthemoon
membru Club
Zodie: Capricorn

Mesaj de eveofthemoon » 13 Sep 2011, 21:43

Buna seara, Luminita

In ceea ce il priveste pe tatal tau eu vad asa: au fost niste probleme cu banii si sursa de castig a incetat brusc. A venit insa un mic ajutor din partea unei femei, insa a fost nevoie de un imprumut mai consistent care a dus la si mai multa suparare. Ai fost o femeie inventiva si insistenta si din piatra seaca ai facut rost de bani pentru o internare pentru o problema de sanatate ce stagneaza de multa vreme.vestile pe care le-ai primit au fost contradictorii si te-ai cam invartit in cerc pentru ca nimeni nu ti-a spus ceva clar.
Dupa cum vezi, eu nu am vad nimic de nicio moarte .

Sanatate multa si doar vesti bune!
Follow your dreams... they know the way.

Scrie răspuns