Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

luna octombrie-cruela

Discuta despre etalarea ta folosind cartile de Tarot.
Reguli forum
Daca nu te pricepi deloc la Tarot, si vrei raspunsul la etalarea ta, te rog sa folosesti etalarile de 3 carti, selectand numai arcane majore si carti intoarse cu probabilitate de 10%. Desigur poti folosi si alte etalari, dar in acest caz trebuie sa ai un motiv intemeiat.
cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

luna octombrie-cruela

Mesaj de cruela » 01 Oct 2012, 10:24

Imagine

in aceasta luna foarte active casele 11,12, 5 si 6

la prima vedere se pare ca va apare o dragoste mare care ma va zgudui din temelii.... posibil ca aceasta persoana sa o cunosc.( casele 1,11,9,7,5,3)

parca ar apare si un job ( dar cu munca multa si bani putini )

casa1 privind partea buna a lucrurilor se pare ca voi fi o persoana marinimoasa dar fara sa vreau sa arat asta,voi ramane cumva anonima. daca voi face anumite gesturi mai drastice acestea vor fi plecate din intentii bune.
nu prea voi reusi sa-mi dramuiesc bine banii ceea ce va crea un dezechilibru in buget.
daca vreau sa economisesc intr-o directie ... voi pierde in alta. cumpar ceva ieftin dar de proasta calitate.
cam materialista :blush:
trebuie sa fac fatza numeroaselor cheltuieli cu bani putini.
dpdv fizic ...ma voi imbraca adecvat sezonului , colorat. multe combinatii dar asortate armonios. poate cam prea multe accesorii. cam prea multe culori.
nu foarte slaba dar nici foarte grasa..asa cat sa ai pe ce pune mana :grin:
in perioada asta se pare ca voi da jos totusi cateva kilograme.

personalitatea imi va fi influentata de o cunostinta de a mea ( dama de monede)
in sfera partii materiale a vietii. voi primi niste sfaturi in acest sens de la ea care imi va modifica unele convingeri si principii.

casa2 aici nu-mi place cartea asta.voi fi nevoita sa fac niste cheltuieli neprevazute si parca mi se pare nedrept ca eu sa platesc . cheltuielile astea pot avea legatura cu casa...apare vreo defectiune in casa pe care trebuie sa o remediez. este vorba totusi de ceva important.
pe de alta parte ..chiar daca e o carte nu tocmai buna ...voi primi bani totusi, cel putin din doua surse poate nu cat ma asteptam...dar sumele la care ma astept sa vina periodic vor veni....de asemnea vor veni bani pentru terte persoane( ii iau si ii dau mai departe).

casa 3 apar in vizor diverse foste ,diversi fosti...se pare ca ma preocupa mult trecutul ...vorbesc cu prietene din trecut ...probabil ma preocupa fostele iubiri.
multa comunicare , foarte multe comunicari...majoritatea virtuale. din toate aceste comunicari se va evidentia o veste care va fi wow !!! wtf!!! veste primita de la o femeie importanta din viata mea, o femeie tanara. posibil sa aiba legatura cu ruptura unui cuplu.

casa 4 ceva investitii legate de casa si camin ;ganduri impartasite pentru o casa noua.....o investitie mare care poate fi acoperita din mai multe surse, eventual plus un credit

casa 5 aici e bulversarea mare :hagirl: e ceva legat de casa asta care ma va da peste cap total.....legat de iubire..apare un barbat in vizor care imi va fura pamantul de sub picioare ..totusi vor fi lucruri care ma vor rani...ma voi simti cumva parasita, ranita. o modificare neasteptata va apare in acest plan.
legat de copii cred ca vor apare modificari in programul lor de scoala care nu mi se va pare corect....si ( cu toate ca mi se pare greu de crezut) modificari ce tin de locatia orelor de curs...clasa..sala.... la o alta privire mai indulgenta ...poate fi vorba despre dulapul personal de la scoala...sau alte lucruri ce tin de instrumentalul didactic...posibil sa se hotarasca ceva investitii in acest sens ...care nu mi se vor parea oportune si corecte.

casa 6 o prietena de-a mea ...cu care voi avea convorbiri regulate. o prietena care are cel putin un copil. imi voi umple timpul zilnic cu comapnia ei . acesta la randul ei va vorbi cu o alta prietena..si vom face un fel de telefonul fara fir.acesta cred ca -mi da veste despre un barbat despartit. va fi o surpriza colosala.

casa 7 aici poate fi odata de ex-sotul meu ( cu care sunt in relatii bune) un pic inamorat:)) ceva probleme cu banii ..este taxat pe nedrept de catre terte persoane. munceste foarte mult, i se pare ca abia face fata totusi reuseste sa puna lucrurile cap la cap ..sa creeze un flux de lucru echilibrat...posibil sa apara unele erori in acest sens din cauza grabei. un coleg de munca de-al lui se pare ca a pierdut contractul .

mai poate insemna pentru mine un contract care imi va aduce si mari responsabilitati....imi va umple timpul ,e posibil sa fie vorba despre ceva ce-mi place foarte mult ,ce e ca un hobby pt mine..si care am mai facut in trecut. partea financiara e cumva blocata. iar acest contract e posibil sa apara in urma plecarii unei alte persoane.

casa 8 barbatul asta de aici cred ca e legat mai mult de partea sexualitatii ( legat de casa8) e un barbat care are multe sa-mi spuna a trecut printr-o despartire traumatizanta care l-a marcat, voi fi ca o prietena pentru el careia sa i se confeseze dar vor exista gesturi , de fapt, spre inchegarea unei relatii.chiar daca el pare superficial si incearca sa mascheze sub o aura de flirt discutiile ..in cele din urma isi va deschide sufletul care e incarcat. vor fi doua mari extreme de la discutii amicale se va trece brusc la flirt si tot asa....cand intr-o parte cand in cealalta.

de asemnea mai poate insemna ca sunt martora unui accident intr-o intersectie pe care o cunosc foarte bine si prin care trec zilnic, dar daca analizez mai bine cred este vorba despre niste lucrari intr-o intersectie ,ceva escavari. e posibil sa-mi schimb itinerariul din aceasta cauza.sau se vor schimba niste semne de circulatie pe niste strazi si asta nu-mi va conveni deloc.semne de circulatie pot fi "sens unic" 'circulatie in ambele sensuri" sau se va schimba niste semne de circulatie ( din cauza traficului mare) pe alte cai ocolitoare. oricum aceasta schimbare nu-mi va conveni.

casa 9 multe drumuri scurte care imi vor goli periodic rezervorul , sunt foarte nemultumita de pretul combustibilului.fac ceva planuri cu prietena pt un drum dar se pare ca trebuie sa renunt in cele din urma( tot mai bine e acasa)
in ce priveste divinatia....se pare ca in perioada asta ma preocupa foarte mult si imi acupa mult timpul...dar nu sunt foarte precisa in interpretari....nu reusesc sa imbin lucrurile perfect. se va intampla totusi ceva in acest domeniu care e posibil sa ma faca sa renunt.
ceva ce-mi va umple timpul . voi resmiti acest eveniment ca o lovitura sub centura.

o relatie extraconjugala la orizont...poate doar flirturi cam prea indraznete pe care nu voi vrea sa le concretizez ( de ce sa m leg la cap ......)

casa 10 voi fi perceputa ca o persoana care are foarte multe pe cap, multe sarcini , ca abia ma descurc.
stau si ma gandesc daca totusi nu se va ivi un job efectiv .....locul de munca apare poate prin deblocarea unor posturi.

casa11 se pare ca voi pierde un prieten. dar nu voi dispera ...cu toate ca in adancul meu ma simt un pic ranita....stiu ca iubindu-l neconditionat voi fi si eu libera.

va apare o iubire din randul cunoscutilor mei , o idila care e posibil sa se concretizeze intr-o relatie stabila. cu toate ca eu nu ma voi lasa dusa de val si poate ma va preocupa mai mult partea "practica" :grin: va constitui pt mine o relatie implinita.

nu stiu de ce apare tot o persoana in uniforma :))) ( aviz cunoscatorilor) :grin:

casa 12 ingerasul meu ...e la colt.... voi fi atat de preocupata de lumea asta materiala incat o sa-l las doar in umbra mea sa ma pazeasca.
si el va actiona dupa cum stie. imi va comunica lucruri care nu prea imi vor conveni.
echilibrul meu interior ,intre constient si subcontient va fi un pic perturbat.
intre iubirea neconditionata si norisori si fluturasi si cap in nori ( cum am fost pana acum) si partea materiala va exista o inclinare de balanta spre cea din urma.
luna asta voi fi mai pragmatica si mai cu picioarele pe pamant. nu foarte foarte ... :grin:
Ultima oară modificat 10 Oct 2012, 06:59 de către cruela, modificat 1 dată în total.
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Re: luna octombrie-cruela

Mesaj de Dama de Trefla » 09 Oct 2012, 21:26

da, bine, nu puteai sa alegi si tu orice altceva in afara de tarot si mai mult...tarot ce nici macar nu deduc imaginile?? :hahaha:
super tare crueloooo!!! esti tare rau de tot in tarot. :hello: ma inclin
Ieri este istorie.....Maine este mister...

cruela
membru Pro

Mesaj de cruela » 10 Oct 2012, 06:56

doriti , madam , sa nominalizez cartile :hagirl: ?
nu de alta, dar poate va faceti o parere :clapping:

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 10 Oct 2012, 08:26

oooooo, cu mare drag incerc sa spun ceva daca etalezi cu leno, dar si acolo ma balbai cum numai eu pot sa fac :cool:
dar totusi, tarot?? nici in zilele mele bune si cu chef de cartomantie nu am legat doua propozitii, d-apoi acum asa uzata si nefolosita cum ma aflu, care este.
fa ceva de leno, nu tare complicat, si ma bag.

oricum, aici, in cazul tau, avem nevoie disperata de Maaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, aka Peitho :D

cruela
membru Pro

Mesaj de cruela » 10 Oct 2012, 08:30

eu la lenoo sunt tufa de venetia :hahaha:

fa-mi tu ceva scurt daca ai dispozitie. profesional sa zicem :ok:

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 10 Oct 2012, 08:39

esti in cautare de job sau....?!
ce sa intreb?

cruela
membru Pro

Mesaj de cruela » 10 Oct 2012, 09:01

sunt in cautare de job da...sunt ratacita rau :bye:
pe cand un job si ce fel de job ....cred ca asta :cool:

mimi.mimi
membru
Zodie: Fecioara

Mesaj de mimi.mimi » 10 Oct 2012, 11:04

Trebuie sa ai multa imaginatie ca sa vezi intr-o carte daca te vei imbraca adecvat sezonului ,colorat sau necolorat sau daca ai cateva kg in plus sau in minus. :shock:

cruela
membru Pro

Mesaj de cruela » 10 Oct 2012, 11:11

nu doar imaginatie...te lasi dusa de intuitie :grin:

nu e vorba numai de o carte , atunci cand interpretez folosesc derivarile si dau roata la toata etalarea pentru fiecare pozitie :grin:

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 10 Oct 2012, 12:52

deci esti constienta de faptul ca numai pronuntand cuvantul derivari ai pus cu botul jos mai mult decat majoritatea, nu? :grin: evident, io prezenta in majoritate :grin:

jobul
nu stiu cat de ratacita esti tu acum, dar cumva parca ai inceput sa iti trasezi cam ce vrei sa faci, cam incotro sa te indrepti. norii se cam duc, se lumineaza cate una alta si cel putin vei incepe sa fii mai sigura pe tine.
pentru ca nu stiu nici un detaliu, ma las dusa de intuitie.
ai fost la ceva interviu cu un barbat mai carunt asa. nu prea iti convenea jobul, dar era bun pt moment. daca cumva astepti raspuns de la ei, o sa te sune secretara si pare ca vine cu un raspuns negativ. de la o firma multinationala. nu vreau sa zic ca poate se ocupa cu tot ce tine de cartea nori, ca poate ma las prea mult dusa de intuitie. daca e sa vina acest refuz este din cauza ca nu ai experienta pe ce ai aplicat si/sau nu ai convins pe cine trebuie acolo.
un job sigur il vad ca rasare in primavara. as spune mai, poate e mult prea mult.
asta e sigur! poate pana atunci e asa....joburi neimportante...eu stiu?
in ce domeniu.....ceva legat de copii. nu invatamant, adica sa predai, prof, educator, ingrijitor etc, ci de exemplu secretara in ceva scoala, sau in organizare la chestii cu copii.
nu apare casa care sa ma faca sa cred ca mai faci un copil sau munca ta va fi full time mummy, ci clar munca in institutie legata de copii. pe partea de comunicare, organizare, calculator, discutii, convorbiri bla bla
acolo te ajuta un barbat la care ajungi printr-o buna prietena. adicatelea ea il stie pe nenea asta si pune o vorba pentru tine acolo.
alte idei: de doua saptamani ai fost chemata la o discutie si nu ai mers. as zice ca nu ai putut din cauza unui copil, al tau, anume fata (ai fetita?). rau ai facut, era o sansa pe care ai ratat-o un pic de data asta.
dar sansa vine. daca reiau un pic, poate sansa vine prin fetita ta, discutie cu ...un profesor de-al ei?! si asa sa dai si de job.... nu stiu...

gata...destul pe ulei. nu ma injura prea tare, dar mi-s ruginita oleaca :bye:

Scrie răspuns