Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

cariera mea profesionala

Discuta despre etalarea ta folosind cartile de Tarot.
Reguli forum
Daca nu te pricepi deloc la Tarot, si vrei raspunsul la etalarea ta, te rog sa folosesti etalarile de 3 carti, selectand numai arcane majore si carti intoarse cu probabilitate de 10%. Desigur poti folosi si alte etalari, dar in acest caz trebuie sa ai un motiv intemeiat.
Scrie răspuns
corina iulia
membru
Zodie: Rac

cariera mea profesionala

Mesaj de corina iulia » 21 Sep 2012, 11:16

buna ziua,
doresc sa stiu daca in viitor voi avea sanse sa fiu promovata intr-un post cu studii superioare. Am folosit o etalare cu trei carti, arcane majore si carti intoarse cu probabilitate 10%.
Semnificator -pustnicul,
taiere-moartea si roata norocului

A aparut urmatoarea combinatie:
judecata-marele preot-magicianul

Va multumesc mult

cruela
membru Pro
Zodie: Pesti

Re: cariera mea profesionala

Mesaj de cruela » 26 Sep 2012, 10:20

iti impui singura restrictii, esti prea perfectionista. lasa lucrurile sa curga de la sine. da-ti ochelarii de cal jos. mareste-ti unghiul de a privi. esti centrata acum numai intr-o directie ...tintesti un anumit lucru si numai acela.
mi-a venit acum in minte o poveste:

"O scoica a vazut o perla cazuta pe fundul oceanului. Dupa mari eforturi, a reusit sa apuce perla si a asezat-o langa ea, pe o frunza. Stia ca oamenii cauta perle, asa ca s-a gandit:
- Aceasta perla ii va tenta. O vor lua, iar pe mine ma vor lasa in pace.
Cand a aparut primul cautator de perle, ochii acestuia erau conditionati sa caute scoici, nu perle stand pe frunze. De aceea, el a apucat scoica, care, intamplator, nu avea inauntru nicio perla, si a lasat perla sa cada din nou pe fundul oceanului.
Stiti exact unde trebuie sa priviti. Tocmai de aceea nu reusiti sa gasiti Esentialul."

cat priveste etalarea
e posibil in urma unui examen sa ti se propuna altceva ...sa fii ispitita cu o alta oferta.... dar repet ...prea multe restrictii ...fii mai maleabila.....cred ca ar trebui sa te lasi manipulata in directia in care te poarta soarta....
" un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita" einstein

Scrie răspuns