Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

tarot

Discutii despre semnificatia cartilor de Tarot.
elenatudorescu

Re: tarot

Mesaj de elenatudorescu » 15 Feb 2012, 11:19

Explicatii pentru interpretarea facuta
Regele de monede poate fi un angajat la stat care se ocupa de problemele de administratie.
Sasele de cupe mai arata ceva din trecut, ceva mostenit si ceva care dateaza de ceva timp, nemultumiri si certuri dar si noi legaturi cand este pozitiv aspectat. Sase de cupe mai arata oferirea de daruri, atentii cu afectiune si invers, negativ, arata mituire sau pur si simplu ca trebuie sa platesti o datorie sau un favor.
Carul mai arata intamplari neprevazute, calatorii dar si demersuri, defavorabil arata accidente neprevazute.
Diavolul mai arata chestiuni legate de gestiunea banilor.
Nebunul mai spune ca esti pe punctul 0 cand e defavorabil, 0 de la gol.
Cavalerul de monede mai arata un start nou in afaceri sau in chestiunile legate de bani, mai poate fi slab cand are carti mai putin pozitive in jur.
Noua de monede mai arata avere, bani si mostenire, prosperitate financiara dar mai poate reprezenta si o femeie in varsta asa cum ai mentionat.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 15 Feb 2012, 11:43

Iti multumesc mult de tot ,am fost pe aproape cu interpretarea?Nu prea sunt O ca si nebunul la tarot
Good job with cards,they practically read theamselves.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 15 Feb 2012, 13:07

Da, interpretarile pe care le-ai folosit sunt bune. Te-ai descurcat foarte bine la interpretat.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 15 Feb 2012, 14:02

Sunt atat de frumoase aceste carti de tarot insa uneori imi pune capcane in a le interpreta,,si tin sa mentionez ca ,atunci cand le-am cumparat am facut o etalare care s-a adeverit in mare parte a fii adevarata,,,acelasi lucru pot spune despre lenormand,,si aceste carti mi-au spus adevarul ,,cu multe luni inainte ,adica s-au adeverit toate cam dupa 6 luni,,Iti multumesc mult Elena sper sa ma mai ajuti si in alte dati,, :cupa: Esti o perfectionista pot sa spun .
Good job with cards,they practically read theamselves.

Scrie răspuns