Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ouija

Ce ai dori sa mai fie pe acest forum.
Scrie răspuns
cristinag
Zodie: Berbec

Ouija

Mesaj de cristinag » 17 Oct 2010, 19:23

A folosit cineva Ouija, si cat de adevarate sunt povestirile nu tocmai placute legate de acest oracol? Multumesc celora care ma citesc si de asemeni acelora care imi raspund,Cristina. :shock:

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Ouija

Mesaj de jr_fairy » 17 Oct 2010, 20:58

Salut!

Nu am folosit cu un scop real Quija pana acum, desi am tabla acasa. Dar in general consider ca prin metoda asta sau alta asemanatoare (gen cartea cu cheia) nu obtii raspunsuri veridice, poate doar foarte rar. Cred ca spiritele de joasa frecventa te pot contacta astfel. Totusi, tabla Quija e o metoda usoara si pentru spiritele aflate la ananghie de a te contacta. Insa, daca nu esti experimentat, nu poti face diferenta intre situatia aceasta ca fiind reala si una datorata amuzamentului unui spirit "jucaus".
Da, consider ca povestirile legate de tabla Quija sunt reale in majoritatea cazurilor. Exista si un film, nu imi amintesc numele lui, in care sunt suprinsi doi tineri (singuri se filmeaza pe o ped destul de lunga de timp) care se lupta cu fortele necunoscutului la ei in casa. Exista si o secventa referitoare la tabla Quija. In final, cei doi tineri mor pentru ca nu stiu cum sa faca fata situatiei.
So, pentru cei doar dornici de joaca, va sfatuiesc sa nu luati in considerare tabla Quija ca metoda de amuzament!

O seara frumoasa,
Fairy
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Mesaj de jr_fairy » 17 Oct 2010, 20:59

"Paranormal activity" se numeste filmul, am dat o cautare pe google. Nu e tocmai pentru cei cu inima slaba. :P
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

cristinag
Zodie: Berbec

Mesaj de cristinag » 21 Oct 2010, 23:09

Sigur nu voi folosi acest mod de a afla unele lucruri ,mai bine :beg:

Scrie răspuns