Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

rectificarea unor greseli de interpretare la lenomard

Ce ai dori sa mai fie pe acest forum.
Scrie răspuns
popescudoinamaria

rectificarea unor greseli de interpretare la lenomard

Mesaj de popescudoinamaria » 12 Aug 2010, 03:49

Lenomard-mai multa profunzime in interpretare.
De exemplu, casa=stabilitate, iar gradina= didstractii. Deci casa+gradina inseamna nunta , nu hotel sau casa de distractii. Poate ati facut traducerea motamo din engleza. E bine sa se ocupe de interpretare un om cu viziune. Un om cu viziune simte cum trbuie interpretat.

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Re: rectificarea unor greseli de interpretare la lenomard

Mesaj de Dama de Trefla » 12 Aug 2010, 09:49

Depinde foarte mult de viziunea fiecaruia. Eu personal nicidecum exemplul dat de tine nu il consider nunta.

Imagine + Imagine ar fi din punctul meu de vedere o intrunire a membrilor familiei, cu un anume scop care nu se arata neaparat din aceasta combinatie.

Daca adaug inelul, da, ar fi nunta, cu buchetul langa o petrecere, cu copil un botez eventual.
Ieri este istorie.....Maine este mister...

popescudoinamaria

Re: rectificarea unor greseli de interpretare la lenomard

Mesaj de popescudoinamaria » 12 Aug 2010, 22:31

Da, de altfel chiar asa am si vrut sa zic.numai ca era vorba doar de acele combinatii gata interpretate care sunt doar cate doua. deci oricum o intrunire de familie este mai apropiata de o nunta decat de un hotel sau casa de distractii. oricum e pe-aproape. Probabil dumneavoastra fiind mai cunoscatoare nici nu va mai uitati la interpretarile gata facute. Sunt multe greseli de interpretare acolo. parerea mea este ca e bine sa intervina si sa sesizeze greselile orice persoana cunoscatoare, care doreste binele sitului si al oamenilor ce intra pe acest sit. nu ca ar fi grav, dar sunt convinsa ca acest sit urmareste perfectiunea si perfectionarea continua. Va pup si va multumesc pentru ca nu ati ramas indiferenta la mesajul meu.

Scrie răspuns