Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

despre alte carti

Ce ai dori sa mai fie pe acest forum.
Scrie răspuns
ela007
Zodie: Rac

despre alte carti

Mesaj de ela007 » 17 Feb 2010, 19:51

Interesante ar fi si cartile Symbolon ! O corelare intre ele si Tarot sau Lenormand ar fi chiar de mare interes... mai ales ca acestea fac o referire la trecut, la karma, la o evolutie in timp a problemelor.Parerea mea este, ca o divinatie inceputa cu Symbolon (pentru a vedea sursa, originea, inceputurile problemelor) si continuata cu Tarot ( pentru a vedea evolutia lor ulterioara) ar putea imbunatati o previziune, nemaivorbind de astrologie, care atat la Tarot , cat si la Lenormand, precum si intr-o mare masura la Symbolon ar avea o contributie substantiala.

iard
membru Club
Zodie: Pesti

Re: despre alte carti

Mesaj de iard » 18 Feb 2010, 01:35

Sunt interesante, ai dreptate.
Le gasesti aici in forum la "Etalari online" -> "Oracole" si de acolo alegi oracolul Symbolon.
Exista si o scurta descriere la fiecare carte. Eu nu am pachetul, dar am inteles ca vine cu o carte de vreo 120 de pagini, cu interpretari in functie de pozitia din etalare.
O corelare ar fi foarte interesanta, problema e sa gasesti pe cineva care sa fie familiarizat cu toate... la Symbolon astrologia e mult mai importanta decat la Tarot sau Lenormand... asa ca ar fi destule de stiut :hmm:
Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior, semper in te glorior!

Scrie răspuns