Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

SUGESTII

Ce ai dori sa mai fie pe acest forum.
Scrie răspuns
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: SUGESTII

Mesaj de jr_fairy » 14 Sep 2009, 14:03

Dama de Trefla scrie:daca ai oleaca de timp, in mai putin de o saptamana devii verde... e mult prea simplu.
Tu lasa-i in pace pe cei care in mai putin de o saptamana devin verzi si continua ce ai inceput tu, strict legat de interesele si preocuparile tale!
Ma bucur ca ti-ai revenit. Welcome back! :air_kiss:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Tzadde
Antares
Zodie: Sagetator

Mesaj de Tzadde » 14 Sep 2009, 16:33

TKing scrie:draguta , lumea spiritului nu va fi niciodata una competitiva ....
Pai, nu stiu daca ne permitem sa spunem despre cum e lumea spiritului, de vreme ce nu am fost niciodata acolo in deplina constienta cat sa putem tine minte anumite lucruri si sa zicem cum e acolo...
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 14 Sep 2009, 16:42

Cred ca s-a referit la faptul ca fiecare are propriul sau ritm si sansa de a alege in evolutia spirituala. Nimeni nu te grabeste, tu alegi incotro si cand sa mergi...
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 14 Sep 2009, 16:52

Asta asa e...
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 15 Sep 2009, 00:16

jr_fairy scrie:
Dama de Trefla scrie:daca ai oleaca de timp, in mai putin de o saptamana devii verde... e mult prea simplu.
Tu lasa-i in pace pe cei care in mai putin de o saptamana devin verzi si continua ce ai inceput tu, strict legat de interesele si preocuparile tale!
Ma bucur ca ti-ai revenit. Welcome back! :air_kiss:
de ce spui asta jr_fairy, ce o costa o vorba buna- un sfat... e asa usor sa fii rau...
in plus am constatat ca atunci cand esti amabil si ai o atitudine pozitiva, ai si o multumire sufleteasca. in schimb cand esti crud, gandesti negativ,iti refulezi nemultumirea pe oameni nevinovati, atunci parca mai mult se adanceste praspastia in care te afli.

eu am o vorba: "un zambet nu te costa"!
Musette

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 15 Sep 2009, 09:29

Ai inteles gresit, Musette. Eu am sfatuit-o sa isi vada strict de ale ei (interesul specific), asta insemnand sa socializeze si sa studieze ca si pana acum si sa faca abstractie de cei care nu au nimic in comun cu ea.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

felicia
membru
Zodie: Fecioara

Mesaj de felicia » 15 Sep 2009, 22:38

am si eu o intrebare,referitoare la cele discutate aici in ultimele zile,ancaioana si tania.
mi-a luat mult timp si curaj,aproape 1 am sa comunic cu voi.am incercat sa fac o etalare,nu am putut sa o postez,din diverse motive.m-ati ajutat la interpretari.dar,daca doar imi plac cartile,dar nu le simt,nu le pot lega,interpreta,nici 3 nici 300...ce sa fac?sa ies din forum?dupa cum a-ti vazut,nici nu am mai facut alte
etalari,sa cer ajutor,daca eu nu pot spune 3 cuvinte,despre etalarea mea.
dau buna ziua,imi mai dau o parere in unele situtii,citesc,cand am timp din jurnalele vostre.dar,daca mai mult nu pot,nu ma duce cutiuta in acest domeniu,tre sa parasesc forumul.?
eu nu scriu ca sa ma inverzesc..."de ciuda"..sau pt.culori.cand simt ca pot impartasi din ce stiu,sau am trait,o fac.ca e bine primit sau tratat cu indiferenta,e irelevant.am scris,ceva, ca asa am simtit.
nu stiu catre cine a fost adresat ce s-a scris,dar eu m-am "simtit"pentru ca nu stiu si nici nu am timp fizic sa stau sa invat tot ce scrieti voi aici.,legat de interpretarile cartilor.daca asta e parerea generala,eu pot sa ies din acest forum.
va pup

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 15 Sep 2009, 22:58

avand in vedere ca mesajul tau imi era si mie adresat, ma simt nevoita sa iti raspund, desi nu mai aveam absolut nici o intentie sa postez la acest subiect.
nu cred ca vreodata am afirmat ca imi doresc sa plece anumiti membri de aici. din contra, cred ca am fost dintre aceea care a tinut strans acest forum, care a incercat sa aduca pasiunea pt cartomantie prin exercitii, moduri de etalare si cate si mai cate.
nemultumirile erau legate de ranguri si doar de acest lucru. adica de anumite recompense obtinute mult prea usor.
dar dupa cum spuneam, cel putin pe mine nu ma mai intereseaza. absolut deloc
te-as ruga sa citesti mai atent ceea ce s-a discutat si sa tragi concluziile ulterior... sau daca trebuie sa te "simti" sau nu :bye:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

felicia
membru
Zodie: Fecioara

Mesaj de felicia » 15 Sep 2009, 23:09

o.k.nu are nici o importanta daca trebuia eu sa ma simt sau nu,asa am simtit eu ca trebuie sa raspund.poate sunt prea multe in mine,si nu era cazul sa fiu asa sensibila.cel putin,imi place sa cred,ca am fost de bun simit,si nu am sarit calul cu nimic,in ale etalarilor mele.sau poate creierul meu nu a priceput subtilitatile vostre,sau aluziile.oricum,mie imi plac lucrurile clare,sau incerc sa le fac sa fie clare pentru mine....adica nu-mi trebuie ridicata statuie,ca nu mai fac etalari,sau cer ajutor... :P :P :P

iard
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de iard » 06 Oct 2009, 17:33

Pentru Mihnea (sau pentru cine e moderator la Tarot)

http://www.lenormand.ro/forum/viewtopic.php?f=69&t=2129

Te rog sa muti cand ai timp topicul "Marea Preoteasa", autor ancavera, din forumul "Etalarea ta cu cartile de Tarot" in "Moduri de etalare", tot la "Tarot", pentru ca se refera la o modalitate de etalare, nu la o consultatie.

Multumesc
Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior, semper in te glorior!

Scrie răspuns