Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Gipsy - noiembrie ploios

Discutii despre diferite oracole.
Scrie răspuns
Aiana
membru
Zodie: Leu

Gipsy - noiembrie ploios

Mesaj de Aiana » 22 Oct 2011, 00:33

Am vrut sa fac o etalare pentru luna noiembrie si nu cunosc cauza pentru care am simtit atractie pentru o etalare astrologica cu cartile gipsy. Din nefericire nu am la indemanare prea multe informatii despre acest tip de oracol, doar ceea ce se ofera aici pe site.

Imagine

Sa incerc o interpretare.
Casa 1 referitor la personalitatea mea cu cartea Casatoria, adica uniunea trebuie sa fiu tare de gasca. Ader la grupuri, socializez, ma leg de ceva, sunt intelegatoare
Casa 2 se refera la bani; acestia par a veni de la altii ca un element surpriza. Cineva ma viziteaza si-mi ofera bani sau un cadou scump.
Casa 3, calatorii scurte, studiile medii, comunicarea, O bucurie neasteptata la un drum, intr-o calatorie scurta, vin vesti bune de departe.
Casa 4, familia, casa, Cineva cu uniforma imi intra in casa. sau ceva vesti in familie sosite pe cale formala.
Casa 5, referitor la copii sau dragoste; aceasta carte a Copilului poate reprezenta o pasiune noua, un nou inceput; cunosc pe cineva nou.
Casa 6, munca zilnica imi aduce castiguri mai mari ca de obicei.
Casa 7, petrec clipe placute alaturi de un partener, distractie in 2.
Casa 8, taxele, finantele sau chiar partea legata de sex. O dorinta pe care nu o pot controla.
Casa 9, calatoriile lungi, studii inalte, vise, idealuri sau chiar spiritualitatea. Ma va roade gelozia, voi dori ceva ce nu-mi apartine.
Casa 10, in cariera, viata sociala imi apare un barbat singur si trist; poate e seful si-mi face zile fripte.
Casa 11, prietenii ma vor trada, o suparare provocata de o persoana fatarnica. Voi fi deceprionata.
Casa 12, dusmani ascunsi, boli, singuratate; cartea Fidelitatii pe aceasta casa imi spune sa stau linistita, nu apar motive de ingrijorare, nici un element surpriza.

Ce parere aveti? ce se intampla in noiembrie pentru mine?

elenatudorescu

Re: Gipsy - noiembrie ploios

Mesaj de elenatudorescu » 22 Oct 2011, 20:28

In planul banilor ai un castig bun in noiembrie, chiar o avansare in cariera, obtii o suma importanta de bani in urma unui divort as spune sau in urma unei asocieri profesionale fie o persoana in varsta se pensioneaza la servici si ii iei locul, avansezi pe functia acestuia sau ti se predau deocamdata sarcinile postului liber. Absenta barbatului atractiv la care te gandesti sau pe care il doresti in viata ta continua. Din partea rudelor sau a sotului tau fost, invidie, gelozie pentru succesul tau amoros sau financiar, atentie aceste rude pot fi false sau sa se prefaca aratandu-se bucuroase pentru tine dar in fapt nu le pasa. Calatoriile si spiritualitatea au tendinta de a ascunde mici inconveniente, atentie la drum, poti fi furata de un anumit obiect, de bani sau acte in timpul unei calatorii...revin

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 22 Oct 2011, 20:49

Ar mai fi posibila o alta interpretare, ca trebuie sa renunti la o suma de bani, la o activitate profitabila in favoarea rudelor sau fostului sot sau pentru un nou sot. Parerea mea e sa nu o faci.

Aiana
membru

Mesaj de Aiana » 22 Oct 2011, 21:28

Ups, acum tare m-a bulversat interpretarea ta, Elena. Bani in luna noiembrie intr-adevar astept ceva mai multi decat de obicei pt munca suplimentara depusa in octombrie, e adevarat munca suplimentara in urma unei asocieri. Nu e vorba de divort si nici de vreo pensionare sau avansare la job, nu e posibil.
Da, e adevarat ca acum doresc un barbat foarte atragator, speram sa se miste cumva lucrurile. Pacat ca jobul imi retine prea mult din timp iar partea afectiva o las la urma.
Rudele daca-s nepasatoare problema lor, fiecare cu viata lui.
Sper sa nu fiu furata, in general sunt precauta.
Daca rudele sau apropiatii vor avea nevoie de suport financiar nu pot sa nu le dau.
Tare multumesc pentru atentia ta, Elena!

Aiana
membru

Mesaj de Aiana » 01 Dec 2011, 15:41

Un Feed-back foarte bun la cartile gipsy; in mare parte tot ce am scris s-a si petrecut.
Aiana scrie:Sa incerc o interpretare.
Casa 1 referitor la personalitatea mea cu cartea Casatoria, adica uniunea trebuie sa fiu tare de gasca. Ader la grupuri, socializez, ma leg de ceva, sunt intelegatoare
Casa 2 se refera la bani; acestia par a veni de la altii ca un element surpriza. Cineva ma viziteaza si-mi ofera bani sau un cadou scump.
Casa 3, calatorii scurte, studiile medii, comunicarea, O bucurie neasteptata la un drum, intr-o calatorie scurta, vin vesti bune de departe.
Casa 4, familia, casa, Cineva cu uniforma imi intra in casa. sau ceva vesti in familie sosite pe cale formala.
Casa 5, referitor la copii sau dragoste; aceasta carte a Copilului poate reprezenta o pasiune noua, un nou inceput; cunosc pe cineva nou.
Casa 6, munca zilnica imi aduce castiguri mai mari ca de obicei.Casa 7, petrec clipe placute alaturi de un partener, distractie in 2.Casa 8, taxele, finantele sau chiar partea legata de sex. O dorinta pe care nu o pot controla.
Casa 9, calatoriile lungi, studii inalte, vise, idealuri sau chiar spiritualitatea. Ma va roade gelozia, voi dori ceva ce nu-mi apartine.
Casa 10, in cariera, viata sociala imi apare un barbat singur si trist; poate e seful si-mi face zile fripte.
Casa 11, prietenii ma vor trada, o suparare provocata de o persoana fatarnica. Voi fi deceprionata.Casa 12, dusmani ascunsi, boli, singuratate; cartea Fidelitatii pe aceasta casa imi spune sa stau linistita, nu apar motive de ingrijorare, nici un element surpriza.

Aiana
membru

Mesaj de Aiana » 01 Dec 2011, 15:43

elenatudorescu scrie:In planul banilor ai un castig bun in noiembrie, chiar o avansare in cariera, obtii o suma importanta de bani in urma unui divort as spune sau in urma unei asocieri profesionale fie o persoana in varsta se pensioneaza la servici si ii iei locul, avansezi pe functia acestuia sau ti se predau deocamdata sarcinile postului liber. Absenta barbatului atractiv la care te gandesti sau pe care il doresti in viata ta continua. Din partea rudelor sau a sotului tau fost, invidie, gelozie pentru succesul tau amoros sau financiar, atentie aceste rude pot fi false sau sa se prefaca aratandu-se bucuroase pentru tine dar in fapt nu le pasa. Calatoriile si spiritualitatea au tendinta de a ascunde mici inconveniente, atentie la drum, poti fi furata de un anumit obiect, de bani sau acte in timpul unei calatorii...revin

Scrie răspuns