Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Pachetul Gypsy Fortunes

Discutii despre diferite oracole.
Scrie răspuns
daniar
Zodie: Capricorn

Pachetul Gypsy Fortunes

Mesaj de daniar » 14 Mai 2011, 08:09

Are cineva acest pachet?se numeste ,,Gypsy Fortunes'' si autorul lui este Lady Lorelei.Este format din 36 de carti(ca lenormand)dar are anumite carti unice:The ligntining(fulgerul),The broken mirror(oglinda sparta),etc.Am auzit ca au iesit de pe piata,si dain cate am vazut sunt/au fost destul de scumpe.(oricum am avut un scamm cu internetu asta si L:( ).Si nu mai am alta solutie de cat sa printez cartile....Am gasit 19 din 36.Celelate nu pot fi gasite :this:

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Re: Pachetul Gypsy Fortunes

Mesaj de lumininita » 14 Mai 2011, 08:48

buna nu am auzit de ele dar poti sa vezi daca cumva sint pe afara la ebay cauta asa
www.ebay.de iar cind iti apare banda de sus bagi numele de la carti si daca este iti da tot ce e legat de ele

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 14 Mai 2011, 08:52

buna tot eu sint ma-m uitat singuta nu sint dar , poti dasi informati despre ele , dar ce nu mergi si tu pe lenormand?? de ce cauti tot alceva ???

daniar
Zodie: Capricorn

Mesaj de daniar » 14 Mai 2011, 12:47

Ah pai si acest pachet este asmenea Lenormandului.Nu-mi place Lenormand,pur si simplu nu ma atrage :haha: .Gypsy Fortunes e altfel adica imaginile si culorile ma inspira mai mult.Si eu de obicei merg pe metode sa le zic ,,traditionale'' amestec aceste carti si cu altele de joc.Un sfat,nu cumparati nimic de pe Ebay :grin:

Scrie răspuns