Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Etalarea mea gipsy

Discutii despre diferite oracole.
Scrie răspuns
Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Re: Etalarea mea gipsy

Mesaj de Dama de Trefla » 01 Sep 2009, 12:59

nu stiu in ce masura vom avea ceva... cred ca nici eu nu sunt interesata de el, am altele acum pe cap. posibil sa ne mai vedem... nu stiu nimic :pardon:
cu falsitatea ai dreptate.... nu stiu cat mai rezist...

merci inca o data
Ieri este istorie.....Maine este mister...

armin
Zodie: Varsator

Mesaj de armin » 16 Iun 2010, 23:08

Dama de Trefla scrie:Pun tot aici etalarile despre barbatul asta. Initial mi-a placut mult de tot, dupa care ceva nu mi-a mai placut... acum... habar nu am :lol:
Ceva este, si nu e doar in inchipuirea mea.
Am intrebat daca ma voi mai vedea cu el, daca va mai fi ceva... sau daca va fi ceva mai bine spus.... Nu stiu... E aiurea totul.

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Se pare ca se gandeste totusi la mine, stie ca sunt singura. Iubirea... nu stiu ce e aici, nu e cazul de iubire... dar de placut cred ca i-am placut. Pierderea-scrisoarea - pai eu i-am scris cateva lucruri care l-au deranjat. E drept ca am fost putin cam dura... Casatoria totusi nu cred ca se refera la el... nu cred ca e insurat, iar vizita... da, cred ca ne vom mai intalni si poate ca reusim sa facem un cuplu :unsure:

Iar a doua etalare pe care am facut-o este despre intentiile lui in ceea ce ma priveste pe mine. El semnificator, 3 carti peste, plus 3 in toate cele patru parti ale lui.

Imagine

Ma gandesc daca nu e totusi ceva si eu nici macar nu i-am acordat o sansa... Am fost destul de dura, rece si agresiva cu el.....
Nu pare indragostit de mine, dar am senzatia ca ma place si oarecum se gandeste la mine. Intradevar, nu pare foarte sincer.... dar nici cel mai mare mincinos nu as putea sa zic ca e :pardon:

Imi spui te rog si mie,cum se face aceasta etalare si pt ce este

armin

Mesaj de armin » 16 Iun 2010, 23:26

DINA scrie:sunt bune si orgoliile la ceva :grin: dar....cateodata e bine sa le punem in "sertar"! :this:
Am si eu o mica intrebare si o mare rugaminte,imi poti spune te rog, ce fel de etalare e cea de mai jos,si cum se interpreteaza,ca si teorie clar. mersii

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Iun 2010, 10:45

eu am facut etalarea cu carti reale, am ales semnificatorul pe centru si 3 carti: sus, jos, dreapta, stanga si peste consultanta
sus: ce este in mintea mea, la ce ma gandesc in momentul de fata
jos: lucruri la care nu mai dau importanta atat de mare
stanga: trecutul
dreapta: viitorul,evenimente viitoare imediate
peste consultanta: ce este pe sufletul meu, in inima mea, dar si un soi de rezultanta la ceea ce vreau sa aflu

la fel se poate interpreta si astfel:
sus: neprevazut, surprize
jos: rezultatul la intrebarea pusa
stanga: elemente pozitive pt ceea ce vrei sa afli, ceea ce joaca in favoarea situatiei respective
dreapta: evenimente negative, in contra situatiei
peste consultanta (semnificator): sinteza etalarii
Ieri este istorie.....Maine este mister...

armin

Mesaj de armin » 17 Iun 2010, 11:16

Mersii frumos frumos :giverose: :giverose: :giverose:

Scrie răspuns