Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Etalarea mea gipsy

Discutii despre diferite oracole.
Scrie răspuns
Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Re: Etalarea mea gipsy

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Aug 2009, 17:07

da da da...
Ieri este istorie.....Maine este mister...

DINA
membru Pro

Mesaj de DINA » 17 Aug 2009, 17:14

exact ceea ce spunea si ancaioana,Tania :D la tine e superok,referitor la Casatorie.....ai si cartea Norocul deasupra :acute: ,ce mai.....v-a fi BINE! :air_kiss:
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Aug 2009, 17:24

adevarul e ca eram curioasa daca si etalarea asta vorbeste ca si celelalte :blush: . e facuta online doar ca sa gasesc elemente din ce stim noi, Dina :D
problema e ca barbatul nu pare aici de la departare. oare s-a schimbat destinul? :unsure: nu mai vine, nu mai e cel pe care l-am tot descris noi de atata timp? :this:

nu stiu de ce, dar eu sunt 100% convinsa ca nu am vraji din astea. chiar daca mi-ati spune voi ca vedeti in etalari asta eu nu as crede. cine a incercat sa aduca vorba de asa ceva, si-a luat-o la modul cel mai serios de la mine (se stie ea cine e)
nici macar cand mi-a fost foarte greu, cand ma gandeam zilnic ca vreau sa mor, nu m-am gandit la asta. si stiti de ce? pt ca am credinta in Dumnezeu, si stiu ca ma iubeste si ca imi vrea binele. Nu ar permite asa ceva, nu ar permite sa mi se intample una ca asta.
toata perioada asta a fost (este) doar o perioada grea, cu multe incercari, care mi-a pus putin credinta la indoiala, dar tot nu a reusit sa ma indeparteze.

Si sunt convinsa, asa cum spune si Dina, ca va fi super bine totul. Pe toate planurile. Si mai cred ca destul de repede se va schimba totul. ;)
:air_kiss:

DINA
membru Pro

Mesaj de DINA » 17 Aug 2009, 18:17

ba apare foarte frumos si in ultima etalare, ca e de la departare-e chiar in coloana lipita de viitorul tau partener...casatorie....noroc :good: (adica ultima col)/vezi ca vine,dupa cum ti-am mai spus,suferind "baiatu`",vine dintr-o legatura cu probleme :dontknow: /un timp le v-a tine ascunse in el,dar din prima vei citi pe fata lui ca ascunde ceva... :superstition: dar,l-a cum te stiu eu :hagirl: ....scoti tu tot "secretul"din el :hahaha:

apropos de "vraji" :superstition:
la tine e si normal sa ai reactia asta :superstition: pt.ca nu esti "atinsa".....,si sa de bunul D-zeu sa nu cunosti niciodata "cum se mananca"...... :superstition:
pot sa-ti spun ca de-a lungul timpului,am auzit fel si fel de persoane care s-au plans,si se plang de asa ceve....ei! aceste persoane simt acest lucru,mai mult de-atat au vise ciudate,aud fel si fel de "minuni" :superstition: sunt multe de spus.....dar ma opresc aici! :)
:give_heart: :air_kiss:
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 17 Aug 2009, 19:46

DINA scrie:l-a cum te stiu eu :hagirl: ....scoti tu tot "secretul"din el :hahaha:
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
nu are nici o sansa cu mine sarmanul.

multumesc Dina :give_heart: :giverose:

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 26 Aug 2009, 14:00

asta era pt august
DINA scrie:eu am vazut "una si buna"in etalarea asta: :hagirl:
toata linia principala care cuprinde si consultanta,exprima faptul ca, vei intalni barbatul mult dorit, pentru casatorie :clapping: :grin:
eu as zice ca acest tip are legatura cu tot ceea ce tine de medicina-nu neaparat medic,poate fi si in sistemul TESA,al unui spital de ex. :meeting: apoi nu mai vrea sa apara. numai in carti de cateva luni, in realitate... sufletul :beee:
cartile deasupra ta,cum bine ai zis...ceva reprosuri,de ambele parti-in scris ;) toata luna am tinut-o intr-o cearta continua
cartile de sub tine,ar tine de job-care se mai lasa......asteptat :dontknow: inca da....
eu zic sa urmaresti etalarea asta,si dupa ce expira "perioada de gratie"-e foarte frumoasa......si eu zic ca "graieste"ea ceva.....acolo o mai las, ca aici sta, dar deja ma oboseste. nu mai pot!:hagirl: :air_kiss:
multumesc Dina :air_kiss:

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 01 Sep 2009, 09:21

SEPTEMBRIE 2009

Imagine ImagineImagineImagine
ImagineImagineImagineImagine
ImagineImagineImagineImagine

histia
membru Pro
Zodie: Balanta

Mesaj de histia » 01 Sep 2009, 12:31

Barbatul de la departare a sosit in vizita, iti aduce si bucurie intr-un final insa te cam da si peste cap, iti fura cumva linistea, pacea mintii...simti tu ca nu e ceea ce pare, ceva crezi ca nu se leaga, te framanta ceva in privinta lui.
Per-ansamblu luna septembrie iti va aduce noutati, vesti, solutii, insa in gandurile tale nu e tocmai liniste si pace; te bantuie ceva, esti nelinistita. Ai parte si de diverse iesiri unde te simti bine pe moment, comunici mult, vorbesti dar parca esti intr-o continua asteptare.
Cineva sau ceva iti va produce o deceptie adanca in scurt timp, o vei pune la suflet si va dura ceva deceptia asta cu toate incercarile de comunicare si rezolvare, ea tot va persista.
Va apare o persoana apropiata tie, un prieten bun care te va scoate din starea asta, te va ajuta sa depasesti perioada negativa, vei fi retinuta la inceput insa pe parcurs totul se va transforma in bucurie si stare pozitiva.

Te pup!
Veritas odium paret!

Dama de Trefla
Pirandó

Mesaj de Dama de Trefla » 01 Sep 2009, 12:44

multumesc Ioana :giverose:
cam asa este starea mea actuala. sper sa se rezolve toate incet
cu amicul de la departare.... prefer sa nu ma gandesc, nici nu prea imi pasa... am altele pe cap acum

te pup si eu

histia
membru Pro
Zodie: Balanta

Mesaj de histia » 01 Sep 2009, 12:51

E posibil sa ai o scurta relatie cu iubitul asta de la distanta, petreceti timp impreuna, va simtiti bine, iti aduce implinire si bucurie pe moment dar asta provoaca nemultumirea cuiva - cineva care va pandeste de la distanta, ii controleaza fiecare miscare; asta iti aduce tie nemultumire si proasta dispozitie.
Mai vad o persoana falsa care-ti viziteaza casa in mod frecvent; persoana e prefacuta si falsa, te linguseste insa pe tine mai tare te enerveaza; va veni cu tot soiul de idei si solutii pt ca cica sa te ajute; eu vad ca-i intorci spatele si pana la sfarsitul lunii septembrie o vei pune cu botul pe labe, vei iesi victorioasa din confruntarea cu ea.

Cam atat simt eu acum. Sper sa vina si DINA sa ne clarifice ea.
:give_heart:
Veritas odium paret!

Scrie răspuns