Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

O carte si o intrebare

Jocuri, ghicitori, si alte lucruri amuzante ce se pot face cu Lenormand sau Tarot.
Scrie răspuns
Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

O carte si o intrebare

Mesaj de Mihnea » 02 Iun 2008, 18:38

Trebuie sa faci o etalare cu o carte Lenormand, pentru a raspunde la o intrebare. Dupa ce raspunzi la intrebare (trebuie sa spui si ce carte a iesit), este randul tau sa pui o intrebare, la care altcineva va raspunde in acelasi mod. Si tot asa...

Intrebarea nu trebuie sa fie de genul DA/NU. Incearca ceva de genul "Ce trebuie sa fac pentru a...", sau "Cum trebuie sa ma comport asa incat..."

Incep eu:

Ce trebuie sa stiu pentru aceasta saptamana? :search:
Tempus est optimus iudex.

Paul
Thoth

Re: O carte si o intrebare

Mesaj de Paul » 02 Iun 2008, 20:10

Buna Mihnea,sant Paul.Indraznesc...am tras o carte si prin taierea care s-a facut, iti raspund la intrebare:In profesional ai o persoana cu credinta in Doamne-Doamne,care iti va acorda sprijin in apararea ta,posibil ca tu sa fii fortat de imprejurari in a lamuri o situatie in care esti suspectat de cineva rauvoitor.Vei dovedi ca nu ai nici o vina si il vei "demola" pe acel individ(a). :yahoo:
cartea pe care am extras-o ,e Soarele (Astro)
taierea a fost:crinul si sarpele

Paul
Thoth

Mesaj de Paul » 02 Iun 2008, 20:16

Am uitat intrebarea mea:saptamana asta nu ma astept la nimic bun in zona serviciului,
ce sanse am ?pot fi optimist? :dontknow:

Ana

Mesaj de Ana » 02 Iun 2008, 20:47

Draga Mihnea, eh, Paul a fost mai rapid, dar daca tot am extras si eu o carte am zis totusi sa o postez .
A iesit URSUL, taiere Trifoiul si Copilul
etalare.jpg
etalare.jpg (14.8 KiB) Vizualizat de 5303 ori
Este sansa unui nou inceput, in aceasta saptamana cred ca vei spune adio vechiului loc de munca si vei lucra pe cont propriu. Nu e rau, vei deveni propiul tau sef. Ai grija, se vor gasi gasi persoane ,,binevoitoare" care sa te intimideze, geloase si invidioase care iti vor spune ca nu e bine. Dar taierea arata un inceput fericit..Multa bafta! :)

Lara

Mesaj de Lara » 02 Iun 2008, 20:58

Paul scrie:Am uitat intrebarea mea:saptamana asta nu ma astept la nimic bun in zona serviciului,
ce sanse am ?pot fi optimist? :dontknow:

Pentru intrebarea ta mi-a iesit...Gradina!La taiere Inima si Scrisoarea.(Se pare ca numai inimioare si scrisori trec prin mana mea :yahoo: )

Imagine

Cred ca ar trebui sa te astepti la ce-i mai bun:popularitate,reusita sociala,noi intalniri.Doar vesti bune.Succes!

Intrebarea mea acum...Sa ma gandesc bine....Da.
Ce se va intampla saptamana aceasta in viata mea sentimentala?

Paul
Thoth

Mesaj de Paul » 02 Iun 2008, 22:41

Buna ,Lara multumesc pentru cartea extrasa de tine,sper sa fie asa,uite un raspuns la intrebarea ta:Esti "prinsa"intr-o relatie din care nu ai putere sa te desprinzi,iar asta pentru ca nu ai curajul sa discuti direct cu persoana respectiva,teama te blocheaza in comunicarea cu el,iar tristetea te apasa pentru ca.... nici singura nu e bine,
te vei consola cu gandul ca oricat de singuri....nu santem niciodata singuri,santem ocrotiti de cineva,iar intuitia ta ,te va face sa iei decizia pe care o crezi tu ca e mai buna!
cartea extrasa :Luna
taierea a fost:copacul si crinul

Ria_G
membru

Mesaj de Ria_G » 02 Iun 2008, 23:06

Paul n`ai specificat intrebarea ta :D lasa ca pun eu o intrebare: Voi mai fi intr`o relatie cu V?

Mersi anticipat cui raspunde :P
Nu sunt complet inutil....cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
Eu nu sufar de nebunie ... ma bucur de ea in fiecare minut.

Paul
Thoth

Mesaj de Paul » 02 Iun 2008, 23:33

Ria-G,am avut intrebarea mai sus !
Cartea pentru tine Pasarile(Muller)
Imagine
Domini prin gelozie si de aici comunicarea intre voi doi lasa de dorit,tu incerci tot timpul sa ai ultimul cuvant.Partenerul tau este un introvertit,tu doresti ca relatia sa continue dar el posibil sa fi "obosit"de cicalelile fara motiv!
Taierea a fost=calaretul si ursul.

Ria_G
membru

Mesaj de Ria_G » 02 Iun 2008, 23:48

Aaaa scuze, greseala mea :P atunci sa`ti intorc favorul. Cartea extrasa de mine este...

Imagine
Interpretarea mea este urmatoarea: ai un anutraj bun, oameni care`ti sunt fideli, prieteni multi, dar ma ingrijoreaza putin Biciul si Casa de la taiere... nu stiu daca e buna interpretarea, dar prevesteste o cearta acasa, sau despre ceva in legaura cu casa, cu mediul familial. Oricum, la servici nu cred ca ai de ce iti face probleme.

Si in legatura cu interpetarea ta... am cate ceva de contrazis pe acolo :D.
1. Eu nu sunt geloasa, nu ma caracterizeaza deloc. Si si daca am rabufniri de ciuda sau ceva, nu le arat ca nu le vad rostul.
2. El este un extrovertit convins, rade, glumeste, vorbeste, socializeaza, e sangvinic-coleric, doar ca e mai greu sa isi expuna sufletul oricui. Sunt una din putinele persoane care`l cunoaste atit de bine...
3. Nu am avut ocazia sa`l cicalesc, problema lui e nehotararea si nazurile.
4. Comunicarea e defectuasa, dar nu din cauza geloziei :P
Cu faza cu ultimul cuvant sunt de acord, intr`o vreme lasam mult de la mine, acum las doar daca n`am nervi sa continui :))

Mersi mult pt raspuns!
Nu sunt complet inutil....cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
Eu nu sufar de nebunie ... ma bucur de ea in fiecare minut.

Lara

Mesaj de Lara » 03 Iun 2008, 20:18

Paul scrie:Buna ,Lara multumesc pentru cartea extrasa de tine,sper sa fie asa,uite un raspuns la intrebarea ta:Esti "prinsa"intr-o relatie din care nu ai putere sa te desprinzi,iar asta pentru ca nu ai curajul sa discuti direct cu persoana respectiva,teama te blocheaza in comunicarea cu el,iar tristetea te apasa pentru ca.... nici singura nu e bine,
te vei consola cu gandul ca oricat de singuri....nu santem niciodata singuri,santem ocrotiti de cineva,iar intuitia ta ,te va face sa iei decizia pe care o crezi tu ca e mai buna!
cartea extrasa :Luna
taierea a fost:copacul si crinul

feed-backul

Teama?Da,dar nu de a avea discutia,ci de a o provoca eu.Vreau ca intentia sa vina din partea cealalta.Vreau implicare si reciprocitate.In rest...e cam asa...insa tristetea,cred ca este mai adanca,vine din trecut.

Scrie răspuns