Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

JOC-cate ceva despre cel de sus...

Jocuri, ghicitori, si alte lucruri amuzante ce se pot face cu Lenormand sau Tarot.
Scrie răspuns
angi01
Angel
Zodie: Capricorn

Re: JOC-cate ceva despre cel de sus...

Mesaj de angi01 » 14 Iul 2008, 18:59

jemilia scrie:am extras o carte pentru angi si mi-a iesit copilul! Asta inseamna ca e putin naiva, copilaroasa, prietenoasa, o companie placuta, protectoare cu cei din jurul ei! Asta descrie cartea, insa si mie intuitia mi-a spus cam acelasi lucru, si mi s-a parut o persoana gata sa sara in ajutor atunci cand este nevoie! :D
naiva???? niciodata, dimpotriva.cred ca posed acel"al saselea simt".miros de departe aproape totul...cred ca intelegi ce vreau sa spun. in schimb am un copil,care ar putea fi inca o interpretare la cartea extrasa
am extras soarele pt. tine... mai e nevoie de caracterizare? :P :P
Angi

jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de jemilia » 15 Iul 2008, 07:34

Nu, nu mai e nevoie, :D dar sper ca nu inseamna si ca sunt de gen masculin! :lol: :P

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 11 Aug 2008, 19:40

Pentru Jemilia am extras o carte:

Imagine
Balanta

Echilibru, justitie, armonie, alegere, sociabilitate, diplomatie, arbitraj, conciliere, ezitare, uniune, casatorie, opozitie, estetism, pace, seductie, complementaritate, colaborare, echitate, conventional, snob, artistic, gust, placere, inconstanta, prevenire.
Nu stiu daca intra la socoteala, dar la taiere (nu stiu ce inseamna asta :blush: ) mi-au iesit Berbec si Taur.
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

Mesaj de Rozi » 12 Aug 2008, 18:56

Imagine

Soarele

Dumnezeu, creatie, succes, pozitiv, absolut, sanatate, optimism.

Energie pozitiva, aduce putere cartilor adiacente, aduce lumina asupra problemelor, caldura in relatii, avertizeaza asupra unei intensitati prea mari, succes, ego. Este o carte a optimismului, care alunga grijile si tristetea, aducand protectie si energie. Atenueaza efectul cartilor rele precedente. Poate sa reprezinte un loc insorit, dar si tatal, sau un alt personaj masculin. Arata succesul in toate domeniile, aducand speranta, fericire si celebritate.

Cred ca, am scos cartea ce te caracterizeaza cel mai bine. :)
The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

crinam
Princess

Mesaj de crinam » 13 Aug 2008, 02:50

Pentru Rozi :

Imagine

Biciul

Consecinte, cearta, intrecere, ceva dual.

Este cartea disputelor, a celor ce seamana discordia. Mai arata bolile cronice, situatiile penibile, este o carte a violentei fizice si a furiei, ce indica lovitura sortii. ???

La taiere mi-a iesit Gradina si Cainele, as spune ca esti o fire sociabila, prietenoasa, o persoana de incredere ? Sa fie biciul o lovitura a sortii ?

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 13 Aug 2008, 21:22

Pentru Crinam:

Imagine
Crinul

Succes, cunoasterea binelui si raului, sfintenie, succes, munca.

Arata o protectie, o promovare, un suport prin circumstante pozitive, sau din partea unei persoane care te simpatizeaza. Semnifica si frumusetea, eleganta.
O potrivire frumoasa de nume. :)

crinam
Princess

Mesaj de crinam » 13 Aug 2008, 21:29

Tzadde scrie:Pentru Crinam:

Imagine
Crinul

Succes, cunoasterea binelui si raului, sfintenie, succes, munca.

Arata o protectie, o promovare, un suport prin circumstante pozitive, sau din partea unei persoane care te simpatizeaza. Semnifica si frumusetea, eleganta.
O potrivire frumoasa de nume. :)
:shock: ... si nu numai :)
Am succes in ceea ce fac, am un suport si un sprijin real in persoana sefului. Femeile spun ca sunt eleganta iar barbatii ca sunt frumoasa :dontknow:

crinam
Princess

Mesaj de crinam » 13 Aug 2008, 21:33

Pentru fluture:

Imagine

"Stelele

Cosmos, Univers, legile universului, aspiratii spirituale, eternitate.

Arata succesul, vointa, proiecte noi, reusita obtinuta prin rabdare si incredere in sine. Este o carte a reusitei, a calmului regasit, a pacii si reconcilierii. Indica imaginatia din inauntrul nostru, care are putere de clarviziune si de calauzire. Arata insa si pericolul ca aceasta imaginatie rau condusa sa produca neclaritati in perceperea corecta a realitatii."

Lara

Mesaj de Lara » 18 Aug 2008, 16:10

Pentru Tzadde ...

Imagine

Un Lord,care va sa zica. :) As adauga ca iti doresti nespus sa scapi de constrangeri.Ma insel?Iti plac perspectivele provocatoare.

Tzadde
Antares

Mesaj de Tzadde » 18 Aug 2008, 18:13

Da, Lara, ai absoluta dreptate. Ambele se potrivesc: urasc constrangerile de orice fel si imi plac provocarile. Dar daca provocarea nu se lasa, imi pierd rabdarea si caut altceva de facut... pana revin la ea, probabil, nici eu nu stiu...

Acum o sa scot o carte pentru tine:

Imagine
Vedeta

Competitia feminina, reprezentarea valorilor, comedia albastra, o "frumuste" si o "uratenie".
Interesant, in momentul in care am apasat butonul "OK", mi-a aparut in minte un nume de nicaieri, care imi place: Maria Lara. Cumva e al tau? :unsure:

Scrie răspuns