Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

JOC-cate ceva despre cel de sus...

Jocuri, ghicitori, si alte lucruri amuzante ce se pot face cu Lenormand sau Tarot.
Scrie răspuns
Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

Re: JOC-cate ceva despre cel de sus...

Mesaj de Rozi » 28 Mai 2008, 00:40

Buna Mi_ar , :D

Cartea, care am extras-o ieri pentru tine a fost Copacul...
Ce spui ? Te regasesti in descrierea facuta langa aceasta carte?
Am vazut ca esti on-line si am intrat sa te salut :)

O noapte linistita si vise frumoase!!

The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

Ana

Mesaj de Ana » 28 Mai 2008, 00:47

ellenaemo scrie:da.....vad ca ar trebui cred ca sa vorbesc mai mult.....citind discutiile nu e nimic mai mult decat linguseala, abureala, invidie,care mai de care se crede mai deshtept
Ai vorbit mult si prost....daca erai mai atenta ai fi citit si ce am scris intr-un alt topic in legatura cu ziua de azi...se pare ca si tu faci parte dintre cei frustrati care ii apuca isteria.. :shock:
cred ca daca linguseam si eu pe cineva, ii atribuiam nu mai stiu eu ce calitati(sau defecte, ca sa fiu cinstita) mi se intorcea si mie o carte.......
Ia linguseste-ma pe mine ..poate ma indur eu sa-ti intorc o carte .. :rules:

Mi_Ar
Piranha

Mesaj de Mi_Ar » 28 Mai 2008, 00:59

Rozi scrie: Cartea, care am extras-o ieri pentru tine a fost Copacul...
Ce spui ? Te regasesti in descrierea facuta langa aceasta carte?
Buna, Rozi!
Am vazut ca ai intors o carte gandindu-te la mine...asta imi spune mai mult decat semnificatia cartii, oricare ar fi fost ea!
Cat despre cat de mult sau cat de putin ma regasesc in unul sau in altul din simboluri, pot spune ca eu ma regasesc in tot ceea ce ma face sa ma simt bine...chiar si din cele mai stranii, sau, sa zic mai putin acceptate carti , eu iau acel "ceva" in care ma regasesc, oricat ar fi de mic sau de mare ar fi..

O noapte minunata iti doresc si eu! :)
"A iubi înseamnă, poate, a lumina partea cea mai frumoasă din noi.."

Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Mesaj de Mihnea » 28 Mai 2008, 02:12

Aici urmau niste mesaje de-ale lui ellenaemo, ce nu-si meritau locul pe acest forum. De altfel atat mesajele cat si ellenaemo au urmat destinatia corecta, adica la cosul de gunoi.
Tempus est optimus iudex.

Lara

Mesaj de Lara » 28 Mai 2008, 05:11

Si bine s-a intamplat,ca vad cum cartile noastre spuneau adevarul :grin: La tine,Mihnea, parca se arata o...ruptura,la Mi_ar scandal,iar eu...mai bine ca lipsisem,ca la un moment dat ,de la faza"haz de necaz" ajunsesem la "cactus" si tare mi-ar fi placut sa ma linguseasca cineva :D ,mai ales ca atunci mi se trezeste,de obicei ,suspiciunea :D
Dar,cum spunea,Ana,printre altele:Mercur retrograd ii vinovat,asa ca,sa mergem mai departe... :meeting:

Lara

Mesaj de Lara » 28 Mai 2008, 05:22

Ria_G scrie:
Si acum as vrea sa ma incadrez in topic si sa trag o carte pentru Lara, fiind ultima care a postat.. Si cartea extrasa de mine este...
Imagine
Iar intepretarea...Abilitate de a intelege, adevarul, probabilitati si posibilitati, solutii.

Semnifica abilitatea de a rezolva problemele si garanteaza succesul, deci o persoana inteligenta, practica. Vorbeste despre reusita, plecari, descoperiri, indicand o persoana curioasa. Deschide usile inchise, in spatele carora se gaseste raspunsul la problema(un inovator, un vizionar). Din cate reiese, vei avea un moment in viata in care iti vei/iti va fi schimbat destinul, daca nu l`ai avut deja. Este cartea ce indeamna la actiune, pentru a face ceva, pentru a pune lucrurile in miscare, deci indica o persoana dinaminca. Arata rapiditate, spre deosebire de Soarece, care arata incetinire.

Daca am dreptate macar unpic acolo... sa`mi spui te rog :D sa am cu ce ma mandri
Pai...se potriveste si sa vedem cum:

Peste inteligenta sar :grin: ,dar fire practica recunosc ca am.Nu sunt foarte curioasa de felul meu,insa usile deschise exista in viata mea in sensul ca intotdeauna cand mi-a fost tare-tare greu sau cand eram aproape de ceva grav,am simtit si am stiut prezenta acelui Inger pazitor.Nu exagerez si nu dau in misticism.Vorbesc foarte serios si mi-as dori sa fiu convingatoare(desi nu stiu daca pot gasi cuvinte potrivite).Intotdeauna cand pe un drum gaseam un bolovan,ca prin minune,ori primeam eu puterea sa-l rostogolesc la o parte,ori gaseam solutia sa-l ocolesc,ori disparea de la sine.De aceea nu incetez de a spune ca sunt o norocoasa si sunt RECUNOSCATOARE.
Sunt dinamica de felul meu,adica cand e sa fac ceva sau trebuie ceva sa fie facut,prefer sa trec la actiune decat sa stau sa ma lamentez cu "ce-o sa fie,cum o sa fie...".
Cotiturile de Destin...presupun ca au fost vreo cateva in viata mea deja,chiar daca s-au intamplat fara sa fi fost eu constienta de ele.

PS.chiar acum nu ma simt in stare sa trag vreo carte,dar revin cu forte proaspete (SPER) :nyam: :nyam: :nyam:

Ana

Mesaj de Ana » 29 Mai 2008, 14:29

Paula scrie:Buna, Elena uite daca nu te superi am tras o carte pt.tine,a iesit gradina,du-te si citeste tu ce zice la aceasta carte....

Este de apreciat gestul tau dar nu stiu daca Elena mai poate citi...
Mihnea scrie:Aici urmau niste mesaje de-ale lui ellenaemo, ce nu-si meritau locul pe acest forum. De altfel atat mesajele cat si ellenaemo au urmat destinatia corecta, adica la cosul de gunoi.

Mi_Ar
Piranha

Mesaj de Mi_Ar » 29 Mai 2008, 15:09

Ana scrie: Este de apreciat gestul tau dar nu stiu daca Elena mai poate citi...
Nu zi mare lucru, Ana! Ellenaemo poate sa renasca din propria-i cenusa :nono:
"A iubi înseamnă, poate, a lumina partea cea mai frumoasă din noi.."

Ana

Mesaj de Ana » 30 Mai 2008, 22:51

Buna Paul, pt ca tot esti ultimul care ai postat am tras o carte si pt tine sa vedem ce carte te reprezinta cel mai bine. A iesit Copilul :meeting:
Imagine

Esti o persoana de incredere, poate prea naiv, sensibil, iti place sa creezi in jur o atmosfera placuta, si cred ca ai un suflet ''de copil" adica bun, pur. Uitandu-ma la prezentarea ta ma intreb, varsator cu luna in berbec care iti da un spirit de aventura ... de unde atata naivitate...probabil in relatiile cu femeile .. :lol:

Paul
Thoth

Mesaj de Paul » 01 Iun 2008, 19:12

Buna,Ana,sarut mana pentru interpretarea ta si pentru cartea pe care ai extras-o pentru
mine.Am sa incerc si eu,ca un incepator ce sant,....sa vedem ce imi sugereaza imaginea din carte.
Cu Luna mea in Berbec,copilul din sufletul meu de Varsator poate fi usor de ranit,dar acel copil,are curajul in naivitatea lui sa actioneze,pentru a-si "pansa" ranile,fara a se mai pierde in sentimente si este in stare sa-si analizeze slabiciunile,punandu-si degetul pe rana
si aventurandu-se in propria lui evolutie,in sensul de a urca "muntele" ce mi-a fost harazit
in aceasta viata si pentru a reusi am nevoie si de aventura in necunoscut,iar daca stiu ce vreau trec si peste obstacole si zic eu, ca pana acuma am reusit,dar inca mai am de urcat. :moil: si nu renunt!

Scrie răspuns