Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

JOC-cate ceva despre cel de sus...

Jocuri, ghicitori, si alte lucruri amuzante ce se pot face cu Lenormand sau Tarot.
Scrie răspuns
Lara

JOC-cate ceva despre cel de sus...

Mesaj de Lara » 24 Mai 2008, 14:46

Am o propunere.Sper ca nu am fost prea indrazneata sau obraznica deschizand un nou topic. :blush: Dar am motivatii :grin: .Fiind pe un Forum in care intuitia ar trebui sa fie regina,ma gandeam ca am putea-o pune la antrenament intr-un mod distractiv.
La ce ma gandeam....Folosindu-ne de postarile ,semnatura si avatarul(atunci cand se va putea) a persoanei ce a scris ultima data pe acest topic,am putea incerca sa spunem cateva cuvinte despre ea.Sau....i-am putea gasi o carte potrivita... :grin:

Ana

Re: JOC-cate ceva despre cel de sus...

Mesaj de Ana » 24 Mai 2008, 14:59

Lara, e super ideea!

Ha, si cum e sunt ultima in acest moment, sunt sigura ca vei avea cateva cuvinte de spus, sau vei gasi cartea potrivita .. :P
M-ai facut curioasa...tot nu am scris nimic despre mine ... :D

Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Mesaj de Mihnea » 24 Mai 2008, 15:54

Super.

Cartile pentru Ana:

Imagine Imagine Imagine

Daca va intrebati de unde am ales cartile astea, sunt primele 3 din Lenoscop (prima arata zodia Soarelui, a doua guvernatorul decanului Soarelui, iar a treia casa Soarelui, in harta astrologica). Inclinatie catre detalii (frunzele copacului), dragoste de natura (pasarele, iepurasi, purcelusi??), nevoia de cunoastere, imbinata cu intuitia feminina. Casa este un sector important in viata.
Tempus est optimus iudex.

Lara

Mesaj de Lara » 24 Mai 2008, 17:55

Ana scrie:Lara, e super ideea!

Ha, si cum e sunt ultima in acest moment, sunt sigura ca vei avea cateva cuvinte de spus, sau vei gasi cartea potrivita .. :P
M-ai facut curioasa...tot nu am scris nimic despre mine ... :D
Tie,Ana,ti-as pune o...Imparateasa.(Din pacate trebuie sa invat sa pun cartile si sa gasesc de unde sa le pun,dar voi cauta si ceva imagini simbolice).Ai ceva de regina in atitudine.Este si acceptare si indulgenta,intelegere si intelepciune,putina nerabdare si hotarare sa te faci respectata si ascultata.

Imagine
Ultima oară modificat 24 Mai 2008, 18:05 de către Lara, modificat de 2 ori în total.

Lara

Mesaj de Lara » 24 Mai 2008, 17:58

Mihnea scrie:Super.

Cartile pentru Ana:

Imagine Imagine Imagine

Daca va intrebati de unde am ales cartile astea, sunt primele 3 din Lenoscop (prima arata zodia Soarelui, a doua guvernatorul decanului Soarelui, iar a treia casa Soarelui, in harta astrologica). Inclinatie catre detalii (frunzele copacului), dragoste de natura (pasarele, iepurasi, purcelusi??), nevoia de cunoastere, imbinata cu intuitia feminina. Casa este un sector important in viata.
Mihnea,tu erai la rand,insa Ana se astepta sa-i raspund si eu.
Pentru tine as alege...Magul.Insa nu cu un chip de om ci un Leu invesmantat in magician..Un Leu vesel,ghidus,dar profund in tot ceea ce face si gandeste.
Deocamdata doar pe asta am gasit-o.
Imagine

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 24 Mai 2008, 18:18

Uaaa, un Leu magician... :wizard: nu stiu ce sa zic Lara, in general nu ma inteleg foarte bine cu Leii, mai ales daca sunt din cei care isi marcheaza teritoriul... si de obicei cam asta fac dragutii de ei.

Lara

Mesaj de Lara » 24 Mai 2008, 18:27

Hm...poate nu m-am exprimat bine,dar specific acum:de la Leul clasic din horoscop nu luasem decat maretia sufletului,nu neaparat fanfaronada. Si ma gandeam la stralucirea de lider,dar fara ca aceasta sa fie impusa.Este pur si simplu.Ca si liderul unui grup de ....copii,de studenti.Ceva acceptat,ceva de la sine inteles.

Ana

Mesaj de Ana » 24 Mai 2008, 21:47

Lara scrie:

Tie,Ana,ti-as pune o...Imparateasa...Ai ceva de regina in atitudine.Este si acceptare si indulgenta, intelegere si intelepciune,putina nerabdare si hotarare sa te faci respectata si ascultata.

Waww, Lara... prea multe calitati ...daca imi spuneai despre defecte le acceptam mult mai usor... dar ai reusit sa ma surprinzi...ba mai mult, mai pus pe ganduri cu atitudinea ( nu ma recunosc)...nu stiu ce sa zic, probabil nu constientizez eu ... :dontknow:

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 24 Mai 2008, 22:07

Ana scrie: Waww, Lara... prea multe calitati ...daca imi spuneai despre defecte le acceptam mult mai usor...
Atunci trebuie sa adaugam modestie, dar si o usoara neincredere in sine, neacceptarea faptului de a fi considerat "number one" si preferarea unui loc modest, ascuns in multime. Nu ii place sa fie in lumina reflectorului, asa ca ar fi un dezastru in lumea teatrului... :grin:

Ana

Mesaj de Ana » 25 Mai 2008, 01:49

Mihnea scrie:

Atunci trebuie sa adaugam modestie, dar si o usoara neincredere in sine, neacceptarea faptului de a fi considerat "number one" si preferarea unui loc modest, ascuns in multime. Nu ii place sa fie in lumina reflectorului, asa ca ar fi un dezastru in lumea teatrului... :grin:
Exact, Mihnea! Vezi cat de bine ma cunosti? Nu-mi place sa ies in evidenta, si de ce sa nu acceptam adevarul despre noi ... nu putem sa aratam ca suntem mult mai buni decat suntem si asta inseamna sa fim sinceri in primul rand cu noi insine!!! :)

Ultima postare a fost a lui ROZI. Am folosit etalarea cu o carte de pe forum, m-am concentrat iar intrebarea a fost: Care este cartea care o reprezinta cel mai bine pe Rozi?
Raspunsul ... Vulpea :shock:

Imagine
Sa nu uitam cum a fost ursul pacalit de vulpe...o scurta caracterizare : subtila, stie cum sa te seduca (tu fiind puiul de rata), sireata , falsa , mincinoasa, ascunsa, stie sa se faca placuta pt a-si atinge scopurile...:swoon:

Scrie răspuns