Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Persoana misterioasa #2

Jocuri, ghicitori, si alte lucruri amuzante ce se pot face cu Lenormand sau Tarot.
Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Re: Persoana misterioasa #2

Mesaj de Mihnea » 09 Iun 2008, 20:36

Lara scrie: Capricorn...trist,resemnat...Are nas acvilin?
Da, cred ca emana un sentiment de tristete, dar intr-un mod original si individual (ma gandesc acum la Jupiter acela, e si un sentiment de bunatate, da impresia de om bun si cald, dar oarecum trist).

Imediat ne uitam sa vedem curbura. Nu, nu e acvilin.
Tempus est optimus iudex.

Lara

Mesaj de Lara » 09 Iun 2008, 20:46

Tipul de om care isi face datoria,desi nu-i place neaparat ceea ce face.Ca si cum ar fi conditionat de ...ceva...

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 09 Iun 2008, 20:49

Paula scrie:E trecut mult de 40ani,si calatoreste pt. afaceri,parca ar fi ION Tiriac,emana bunatate in felul lui si tristete(acu nu ar mai trebui sa fie trist ca are un nepot).Sa fie el?
Ghici ciuperca-ntr-un picior... e trecut mult de 40, asa-i, dar nu-i Ion Tiriac. :P Nu are treaba cu afacerile. O fi vreun explorator???
Lara scrie:Tipul de om care isi face datoria,desi nu-i place neaparat ceea ce face.Ca si cum ar fi conditionat de ...ceva...
Calatoriile lui sunt intr-adevar conditionate de ceva.

Poate n-ar fi rau sa incercati o etalare cu o intrebare, gen "ce profesie are?" etc

Lara

Mesaj de Lara » 09 Iun 2008, 20:55

:wacko:

Ori n-am eu mana buna azi la carti...ori nu merge canalul de intuitie,dar uite ce a iesit in legatura cu profesia :grin:

Imagine

Marioneta!!!!Tot conditionarea o arata.Obligatii.

Ana

Mesaj de Ana » 09 Iun 2008, 20:55

Copacul
etalare(2).jpg
etalare(2).jpg (16.43 KiB) Vizualizat de 1771 ori
Calatoriile pot fi conditionate de sanatate deci se duce pt tratament sau familia lui este in strainatate.

mihaela
membru Club

Mesaj de mihaela » 09 Iun 2008, 21:13

Imagine

E cam credul, i s-au pus bete in roate...Are un copil mic si a calatorit mult. Ilie Nastase?

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 10 Iun 2008, 09:20

Lara scrie: Marioneta!!!!Tot conditionarea o arata.Obligatii.
Este foarte bine Marioneta, arata intr-adevar profesia lui. Dar cartile trebuie interpretate simbolic. Nu lucreaza la teatrul Tandarica, ci este un artist. :good:
Ana scrie: Calatoriile pot fi conditionate de sanatate deci se duce pt tratament sau familia lui este in strainatate.
Nu, mai degraba Copacul aici arata cultura, as zice eu. Imprastie cunoasterea in lume (un anumit soi de cunoastere).
mihaela scrie: E cam credul, i s-au pus bete in roate...Are un copil mic si a calatorit mult. Ilie Nastase?
I s-au pus bete in roate, si dupa asa numita revolutie din 89 a inceput sa calatoreasca. Pana atunci a stat cuminte, pentru ca a fost interzis. Nu e Ilie Nastase.
Paula scrie:Am tras sicriul,taiere muntele si inelul.Poate da,un explorator, sa fie burlac si fericit?Cauta necunoscutul sau l-a si descoperit?
Sicriul... sa zicem ca e un singuratic. De atatia amar de ani, nu s-a asociat cu nimeni, apare mereu singur. Nu e explorator! :lol:

Ana

Mesaj de Ana » 10 Iun 2008, 10:06

Cred ca persoana misterioasa este Nicu Covaci - PHOENIX

Mihnea
Wiz

Mesaj de Mihnea » 10 Iun 2008, 10:09

Ana scrie:Cred ca persoana misterioasa este Nicu Covaci - PHOENIX
Nu este.