Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Numerele de proba

Discutii despre numerologie.
Scrie răspuns
Lara

Numerele de proba

Mesaj de Lara » 25 Iul 2008, 15:27

Exista patru numere care pot constitui semnale de avertizare:13,14,16 si 19.Ele au fost numite Numere de proba,Numere de avertizare,Malefice si Numere ale datoriilor karmice..
S-a constatat ca aceste numere speciale au mai multa forta in aspectele lor negative si pozitive decat oricare alte numere.
Ele se gasesc in diagrama numai sub forma totalurilor numerelor principale ale numelui si datei de nastere.
Numerele ca atare sunt adjectivele care descriu radacina lor(ex.13=1+3=4;4 este radacina),care indica modul in care trebuie abordata proba:
1-este sinele.
Numarul care urmeaza indica energiile utilizate gresit intr-o viata anterioara
Radacina indica modul in care poate fi achitata datoria in aceasta viata si da posibilitatea sa fie inteleasa mai bine problema pentru a fi trecuta proba.

Lara

Re: Numerele de proba

Mesaj de Lara » 25 Iul 2008, 15:31

13-Schimbare permanenta

Trebuie sa va dedicati unui scop.
Greseala din trecut:lenea

14-Proba simturilor

Trebuie sa incercati sa fiti intelepti
Greseala din trecut:pofte fizice nestrunite

16-Avertisment pentru a acorda atentie cuvintelor

Trebuie sa cautati spiritualitatea
Greseala din trecut:iubire vinovata

19-Initiere

Proba a emotiilor si a spiritualitatii
Greseala din trecut:folosirea puterii in scopuri malefice

sorinaina71
Zodie: Taur

Re: Numerele de proba

Mesaj de sorinaina71 » 01 Aug 2011, 12:02

Numerele de proba reprezinta o incarcatura karmica suplimentara, ce indica niste lectii ramase neinvatate din alte vieti. Atunci cand unul dintre aceste numere apare printre numerele de baza dintr-o numerograma, el indica faptul ca intr-o viata anterioara nativul a incalcat drepturile celorlalti si a abuzat de puterea sau de liberatatea sa, a manifestat egoism, lipsa de responsabilitate, lacomie, lene, violenta sau cruzime.
Asta nu inseamna ca ele sunt "malefice", ci ca este nevoie de un efort suplimentar din partea noastra ca sa depasim niste obstacole pe care, la urma urmei, tot noi ni le-am creat.

Numarul 13 ne ajuta sa ne rezolvam datoriile karmice prin munca grea. Am Interior 4/13, si pot sa spun ca am avut de ceva de tras de pe urma lui. Insa asta doar pana cand mi-am dat seama ca 1. Munca grea nu este sinonima cu munca eficienta, organizarea si planificarea pot rezolva multe probleme; 2. Lenevia nu aduce nici recompensa nici satisfactie. 3. Lucrurile venite "de-a gata" nu aduc neaparat fericirea.

Numarul 19 indica o puternica centrare pe nevoile proprii si o lipsa de disponibilitate catre ceilalti. Tot numarul 19 poate indica o incapacitate de a depasi starea de de dependenta si de a actiona pe cont propriu. Cred ca cele doua aspecte sunt legate intre ele. Avand Calea Vietii 1/19, am fost nevoita sa gasesc un mod de a rezolva problema. In cele din urma am descoperit ca daca imbin nevoile mele cu nevoile celorlalti, pot sa gasesc calea catre independenta pe care mi-o doresc atat de mult.

Numarul 14 arata un abuz de libertate in vietile anterioare, ceea ce are ca rezultat in viata actuala dependenta - atat in sensul de adictie (mancare, alcool, droguri, sex etc.), cat si de codependenta (dependenta emotionala de o persoana). Am 14 ca zi de nastere, asa ca am trecut prin amandoua (fara alcool, sex si droguri :) ) In fond, implinirea oricarei dorinte este o sursa de placere, iar dorinta pentru anumite lucruri poate produce dependenta. Asta nu inseamna ca trebuie sa eliminam dorintele din viata noastra, sa devenim niste oameni super-seriosi, super-severi si super-responsabili, incapabili sa se bucure de viata. Ce putem face totusi este sa incercam sa punem ratiunea si intuitia in fata, si sa ne intrebam de fiecare data daca lucrurile pe care ni le dorim atat de mult sunt intr-adevar spre folosul nostru.

Numarul 16 are ca principala lectie umilinta. Nu am in nume acest numar, dar m-am lovit de el in niste imprejurari care mi-au confirmat semnificatia lui. De doua ori la rand am fost programata sa dau examenul pentru permisul de conducere (orasul) pe data de 16 ale lunii, si de fiecare data m-am dus hotarata sa demonstrez cat de tare sunt eu in domeniu - vorba aia, mai ales ca sunt si fata :). Nu numai ca nu am luat examenul, dar am fost si cat pe ce sa produc un accident fatal, din cauza neatentiei. Am plecat destul de sifonata de la examen, mai ales ca la primul m-am ales si cu un frecus pe cinste de la politistul din dreapta, care saracul probabil isi vazuse deja moartea cu ochii. Abia cateva luni mai tarziu, cand am citit despre semnificatia numarului 16, mi s-au deschis ochii, si mi-am data seama ca nimic nu e intamplator in univers...

Scrie răspuns