Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Calculul Drumului Vietii

Discutii despre numerologie.
Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Calculul Drumului Vietii

Mesaj de Mihnea » 14 Iul 2008, 12:31

Este un numar important in numerologie, trebuie sa aduni ziua, luna si anul nasterii. Rezultatul se reduce la un numar intre 1 si 9, 11 sau 22.

Se mai numeste Calea in Viata, si poate mai are si alte denumiri. Calculul se face in 2 moduri, pentru a nu scapa numerele maestre:

Pentru cineva nascut pe 29 februarie 1944:

1. se aduna cifra cu cifra ziua, luna si anul nasterii

2+9+2+1+9+4+4=31=4

Calculand in acest mod, pierdem numarul maestru 22, de aceea procedam si la varianta 2 de calcul.

2. se aduna ziua, luna si anul

29+2+1944=1975=22

Acum l-am gasit pe 22, dar practic cand calculezi Drumul Vietii trebuie sa folosesti ambele metode, pentru a fi sigur ca nu-l scapi pe maestru.

Pe site Drumul Vietii se calculeaza in ambele variante.
Tempus est optimus iudex.

aura007ro
membru Pro
Zodie: Capricorn

Re: Calculul Drumului Vietii

Mesaj de aura007ro » 15 Iul 2008, 16:37

Eu am numarul 22 ,dar pt mine acest numar a avut o vibratie foarte grea si inca are,din pacate.Anulacesta ma aflu si in cel de-al 9-lea ciclu.Ar putea fi o explicatie de ce asa multe examene in mai multe domenii au venit peste mine.Sper sa termin totul cu bine :good:

Lara

Mesaj de Lara » 15 Iul 2008, 19:41

Din cate am citit eu,se spune ca atunci cand vibratia numerelor pare greu de dus,e mai bine sa ne exprimam prin radacina acelor numere maestre.Oricum,desi nu e o consolare,va trece greul acesta.Sunt incercari. :)Ce-ti pot ura?Putere si hotarare!

jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de jemilia » 15 Iul 2008, 20:30

Eu daca il am pe 11 asta inseamna ca stau bine cu intuitia? Parca nu mi se pare un numar greu! :D

Lara

Mesaj de Lara » 15 Iul 2008, 21:56

Cred ca n-ar strica sa ne lamurim cu numerele astea maestre o data. :grin:
Doar la nume se pastreaza aceste numere maestre.Dar asta e o alta poveste.Ele ,numerele maestre exista.Dar din aceste numere se obtine o radacina:
11=1+1=2
Aceste radacini au vibratii mult mai usor de purtat pentru oameni.Nu oricine care se trezeste posesorul unui numar maestru face o combinatie buna cu el.De multe ori,partea negativa a numarului(oricare numar o are) copleseste o persoana,mai ales daca aceea nu si-a insusit niste lectii de viata.
Cei cu adevarat evoluati reusesc sa treaca singuri de la o vibratie la alta, se stapanesc si pe ei si pe acele numere.
Daca alegem pe 2 in loc de 11,nu inseamna ca am renuntat la acest numar.
E ca la scoala.Sa spunem ca un copil foarte dotat poate trece din clasa I direct la gimnaziu.Da,insa materia peste care a sarit va fi un handicap serios.Este el dotat,insa trebuie sa recupereze anumite lucruri.Cum ar rezolva el o problema de trigonometrie daca nu stie tabla inmultirii?Oricat de inteligent ar fi,va ramane repetent.Insa daca o ia cu binisorul,dupa un timp,va recupera.
Asa si la numere.
Cel mai bine este ca partile negative ale numereleor sa fie citite cu atentie.Daca simtim ca ne conduc,apoi...hai sa revenim la tabla inmultirii.E mai sigur si ,cu siguranta,nu ne mintim.

jemilia
membru Pro

Mesaj de jemilia » 16 Iul 2008, 07:46

Ai dreptate Lara, dar sa stii mie imi iese 11 sau 2 si la calcularea numelui! Oricum ar fi tot e bine, si intr-adevar, toate se iau cu incetisorul... :grin: ;)

Lara

Mesaj de Lara » 16 Iul 2008, 08:51

Ca sa nu par subiectiva sau sa ma suspecteze cineva ca as avea ceva cu oamenii ce poseda Numere Maestre,am sa spun ce am eu:

Aspiratia sufleteasca-11
Minte/personalitate-11
Expresie totala-22
Zi de nastere-22

Daca le mai si adun....imi dau 33,44...o veselie!!!! :grin:

WOW,s-ar putea exclama.Si,da,un echilibru frumos intre numerele asa zise "de sus"(11 ,33,55,77,99-intuitive,paranormale si sensibile) si cele "de jos"(22,44,66,88-adaptate la viata materiala).O Cale in viata 5,care arata tot echilibru(5 este mijlocul sirului cifrelor 1-9).Iar eu am sa spun:"Da,e frumos!Ma mir ca n-am statuie pe undeva in lumea asta! :grin: "
Nu o am,pentru ca ,din vibratiile acestor numere,am si pozitivul si negativul.
Si le vom vedea in curand care sunt aceste vibratii.

radulescu cristina

Mesaj de radulescu cristina » 02 Iul 2009, 13:34

Mihnea scrie:Este un numar important in numerologie, trebuie sa aduni ziua, luna si anul nasterii. Rezultatul se reduce la un numar intre 1 si 9, 11 sau 22.

Se mai numeste Calea in Viata, si poate mai are si alte denumiri. Calculul se face in 2 moduri, pentru a nu scapa numerele maestre:

Pentru cineva nascut pe 29 februarie 1944:

1. se aduna cifra cu cifra ziua, luna si anul nasterii

2+9+2+1+9+4+4=31=4

Calculand in acest mod, pierdem numarul maestru 22, de aceea procedam si la varianta 2 de calcul.

2. se aduna ziua, luna si anul

29+2+1944=1975=22

Acum l-am gasit pe 22, dar practic cand calculezi Drumul Vietii trebuie sa folosesti ambele metode, pentru a fi sigur ca nu-l scapi pe maestru.

Pe site Drumul Vietii se calculeaza in ambele variante.

salcie

Mesaj de salcie » 02 Iul 2009, 16:50

5.09.1965
5+9+1965=26=2+6=8
5+9+1+9+6+5=35=8
Indiferent de calcul imi iese tot 8.Ce semnificatie are?

DINA
membru Pro

Mesaj de DINA » 02 Iul 2009, 18:02

deschide aceasta adresa: http://www.lenormand.ro/numerologie.php ,introduci datele tale....poate te ajuta :)
Lucrurile pe care le iubim, ne spun cine suntem. (Sf. Toma D'Aquino)

Scrie răspuns