Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

"Tratamente" numerologice

Discutii despre numerologie.
Scrie răspuns
Lara

"Tratamente" numerologice

Mesaj de Lara » 12 Iul 2008, 14:43

Pentru cei care au vizualizat diagrama de la Numerologie.

In numerologia orientala se crede ca numerele care lipsesc din diagrama pot fi "vindecate"daca ne inconjuram cu obiecte facute dintr-un element ce corespunde numarului respectiv.

Lemnul

Daca lipsesc din diagrama numerele 3 si 4,puteti dori sa corectati lipsa lor inconjurandu-va de lemn:copaci,arbusti,plante in ghivece sau chiar iarba,folosind obiectele facute din lemn cum ar fi mobilierul si elemente decorative.

Focul

Daca lipseste numarul 9va puteti inconjura cu obiecte stralucitoare,mai ales cu unele care lumineaza.Orice lucru rosu,de asemenea,corespunde Focului.

Pamantul

Pentru a compensa lipsa oricaruia sau a tuturor numerelor 8,5 si 2 va puteti inconjura cu obiecte care provin din pamant,fara a fi de metal.Cristalele de cuart constituie un tratament deosebit de util.

Metalul

Daca din diagrama lipsesc 6 sau 7 un remediu eficient este sa purtati un inel sau o bratara din aur sau argint.Si monedele de metal pot fi considerate "tratament". :grin:

Apa

Daca lipseste numarul 1(eventual celor ce s-au nascut dupa 2000) poate fi compensat cu lucruri albastre sau negre.Fireste apa este cel mai bun remediu:un acvariu,un mic iaz,o vedere la un lac sau ocean.

Se prea poate ca instinctiv sa fi ales unul sau altul din elementele mai sus pomenite.

Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

Re: "Tratamente" numerologice

Mesaj de Rozi » 12 Iul 2008, 21:02

Personal, imi lipsesc 4 numere si anume:3,4,7,8

Or fi multe, or fi putine?
Este un numar de "numere lipsa" normal? :dontknow:

De lemn am cea mai mare nevoie( doua numere:3 si 4) la care adaug putin metal(7) si putin pamant(8) si iaca,
gata reteta . :)

La ce ne imbunatateste viata aceste "tratamente"?
"Tratamentul" se ia pe termen nelimitat ?
The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

Lara

Mesaj de Lara » 12 Iul 2008, 21:25

Cand lipsesc unele numere,ne lipseste de fapt,vibratia lor,deci nu este tocmai un echilibru.Pentru a compensa,pentru a ne face aliati,e bine sa conlucram cu natura.
In cazul in care lipsesc multe numere,in cazul tau 4,nu e bine sa incerci sa le compensezi pe toate.S-ar crea un haos.
In diagrama ai putea observa care linii iti lipsesc complet sau au doar o cifra.Pe acelea ar trebui sa le completezi cat de cat.
Astfel de "tratamente" se iau cu...lingurita. :) Putin cate putin si se asteapta efectele.Adica sa presupunem ca te-ai hotarat sa iti incarci casa cu plante si sa-ti iei bratari si inele de aur.E mult dintr-o data,iar vibratiile ar putea deveni negative.E ca si cum ai manca o friptura dupa un post negru de o saptamana. :fie:
Iti poti cumpara un arbust si....pana la bratara,mai astepti o luna,macar.

Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

Mesaj de Rozi » 12 Iul 2008, 21:57

Multumesc Lara!
:giverose:

Am inteles... :D

"Tratamentul" se administreaza in doze mici si disociat. Asemeni vitaminelor, efectul lor este benefic pentru organism si de durata,daca se ia fiecare vitamina separat cu pauza de o luna intre doua administrari.
The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de jemilia » 13 Iul 2008, 09:48

Mie imi lipsesc 3 5 7! E chiar asa rau? Dar am drumul vietii 11, asa ca stau bine cu intuitia, dar de multe ori o ignor, ptr ca am mai zis, vreau sa am incredere in oameni, sau poate nu am incredere in mine si in ceea ce simt! :)

Lara

Mesaj de Lara » 13 Iul 2008, 15:14

Nu conteaza atat de mult faptul ca ai toate cele 9 numere,sau ca iti lipsesc cateva,Paula.Exista oameni cu diagrame remarcabile,dar care au realizat putin in viata,asa cum exista persoane cu diagrame aparent dificile,dar care si-au depasit limitarile.
Numerele care lipsesc,ca si numerele care se repeta de prea multe ori(exista si asa ceva!!!) mai mult indica lectiile pe care trebuie sa le invatam.

De exemplu,o persoana careia ii lipseste 6 ar putea avea probleme in relatiile interumane.
Ei bine,o bijuterie de metal poate ajuta acea persoana sa aiba mai mult curaj si fie mai deschisa,de exemplu.

Daca lipseste 7,apare inclinatia de a nu se tine seama de sentimentele celorlalti,sau de a fi dezorganizat sau de a nu se simti relaxati in preajma altora.Solutia ar fi ca la 6.

Ambele numere arata lectii de invatat in relatiile interumane.Deci lipsa lor ,a ambelor numere, accentueaza problema.

mysticaltwin
membru

Mesaj de mysticaltwin » 22 Sep 2008, 19:38

salut!:) in lipsa numerelor 3,4 o podoaba din lemn nu i mai ok? in sensul c-o ai in permanenta la tine...bratara, colier, etc...

Lara

Mesaj de Lara » 26 Sep 2008, 12:07

De ce nu?Este o solutie foarte buna,dupa mine. :)

sorinaina71
Zodie: Taur

Mesaj de sorinaina71 » 01 Aug 2011, 12:09

Simpla purtare a unor obiecte din diverse materiale nu este suficienta ca sa rezolve problemele indicate de lipsa unor numere din nume. Este foarte importanta constientizarea lor, precum si o cautare interioara a cauzelor. Un psiholog poate fi e mare ajutor intr-un asemenea demers.

Scrie răspuns