Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

A sasea viata

Discutii despre numerologie.
Lara

Re: A sasea viata

Mesaj de Lara » 30 Aug 2008, 20:01

Cauta aici pe Forum printre optiunile pe care le gasesti pe Tab-ul de sus,prima pagina.

mysticaltwin
membru

Mesaj de mysticaltwin » 23 Sep 2008, 19:15

2.6.1986.eu sunt la a 4-a viata si am numarul destinului 5. ziua in care m-am nascut e 2(asta am inteles ca e un fel de numar psihic, sau mostenit, un numar care te caracterizeaza cand esti singur, mai ales). mostenit, de la parinti banuiesc. mama mea e nascuta pe 11 feb 1963, deci are acest numar psihic tot 2, si e tot la a 4a viata spirituala. coincidenta? tatal meu e nascut pe 29 feb 1961, are nr psihic tot 2 si e la prima viata spirituala. asta tind s-o consider coincidenta, facand legatura cu ce spune c.j.jung despre complexele(arhatipuri) anima, animus, cunforma carora persoanele de sex masculin proiecteaza imaginea mamei in exterior, iar cele de sex feminin invers. banuiesc ca e o mica legatura, acum nu stiu. concluzia este ca baietii mostenesc nr psihic al mamei, fetele pe cel al tatalui. nu am verificat, e doar o presupunere. voi ce ziceti?

Lara

Mesaj de Lara » 26 Sep 2008, 12:00

Si Astrologia si Biblia arata legaturi intre copii si parinti.Nu as indrazni sa afirm ca baietii mostenesc doar mamele,iar fetele doar pe tati,insa cu siguranta e nevoie de aceste afinitati pentru ca,eu asa ma gandesc,copii si parintii au o cale evolutiva comuna oarecum.Au lectii de viata pe care trebuie sa si le insuseasca ,unii in legatura cu altii.

raul42
Zodie: Varsator

Mesaj de raul42 » 27 Iul 2009, 22:05

:D pana acum se pare ca eu sunt cel mai batran, fiind la a 9 viata

Feya
membru Pro
Zodie: Varsator

Mesaj de Feya » 27 Iul 2009, 23:29

raul, nu vrei tu sa treci intai pe la "o scurta prezentare" sa ne cunoastem mai bine? :grin:
Feya

Scrie răspuns