Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

A sasea viata

Discutii despre numerologie.
jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Re: A sasea viata

Mesaj de jemilia » 13 Iul 2008, 19:25

Asta inseamna ca eu sunt cea mai mica! O sa va pierd pe drum pana la a 9 a varsta, dar vad eu cum fac sa va ajung! :grin:

Lara

Mesaj de Lara » 13 Iul 2008, 19:43

Ei,nu se stie cati mai ramanem repetenti. :grin:

Ana

Mesaj de Ana » 13 Iul 2008, 22:46

jemilia scrie:Asta inseamna ca eu sunt cea mai mica! O sa va pierd pe drum pana la a 9 a varsta, dar vad eu cum fac sa va ajung! :grin:
Jemilia,

Tu ai nr 11 drumul vietii. Si eu am nr 11. Ceea ce ma mirat era ca ma aflam la prima viata..nu intelegeam de ce cand in harta mea natala imi reiesea clar ca am suflet batran si ca este posibil sa fiu la ultima incarnare( nu cred ca sunt la ultima deoarece mai am niste restante cu Saturn). Cred ca cei care au un suflet tanar si se afla la prima viata sunt cei cu vibratia 2 si nu 11. Fiind acel ciclu de 9 ani am observat ca daca drumul vietii este 8 atunci te afli la a 7 a viata. Daca drumul vietii este 2 atunci te afli la prima viata, ma intreb atunci cei care au nr 11 oare e posibil sa fie la prima viata ? Logic ar trebui sa fie la a 10 a viata dar cum ciclul este de 9 ani atunci sa redus nr 11 la 2. Dar nr 11 este nr de maestru...
Uite ce se spune despre cei care au drumul vietii 11.
11 este nr puterii divine, iar cel sau cea care il poseda este considerat un suflet stravechi, o fiinta inspirata, care de-a lungul vietii sale are misiunea dea transmite un mesaj omenirii. Daca se hotaraste sa nu-si duca la capat misiunea, anumite evenimente ii vor atrage atentia ca nu se afl pe drumul cel bun. Mai mult, daca nativul cu vibratia 11 isi cauta fericirea in placeri materiale, va cunoaste mari deceptii.
Deci , nu cred ca esti cea mai mica.... :)

Lara

Mesaj de Lara » 14 Iul 2008, 06:35

Drumul vietii nu-i totuna cu aceste vieti ale sufletului. 11 ,in numerologie se considera numar maestru,insa este considerat si numar adjectival,adica numar care da radacina unui alt numar.

Sufletul poate fi stravechi ,dar daca nu si-a indeplinit misiunea ,el ramane tot ...in aceeasi clasa. Aceasta viata a sufletului iti arata clar unde gresesti.Si se axeaza ,in principal,pe relatii.Uite,chiar ai facut tu legatura cu Saturn.Da,poti avea un suflet batran dar... tare incapatanat,care refuza sa priceapa cel putin o lectie.

Pentru a afla Drumul vietii ,calculul se face ,de aceasta data ,ca la matematica,punand numerele unul sub celalalt,unitati sub unitati,zeci sub zeci,etc.Vei observa ca,la tine,Ana, nu da 11.
Insa daca este vorba despre cele 9 vieti,se aduna luna cu ziua ,apoi doar ultimele 2 cifre ale anului de nastere.

Ana

Mesaj de Ana » 14 Iul 2008, 10:13

Lara scrie:Drumul vietii nu-i totuna cu aceste vieti ale sufletului.
Stiam :)
Aceasta viata a sufletului iti arata clar unde gresesti.
Aici sunt de acord! :)
Pentru a afla Drumul vietii ,calculul se face ,de aceasta data ,ca la matematica,punand numerele unul sub celalalt,unitati sub unitati,zeci sub zeci,etc.Vei observa ca,la tine,Ana, nu da 11.
Ok, poate am gresit cand m-am exprimat. Am vrut sa spun ca vibratia nasterii este 11.
Nu stiu daca i se spune drumul vietii, vibratia destinului etc, etc
Uitandu-ma acum pe o carte de numerologie am citit despre vibratia cosmologica sau drumul vietii ( drumul destinului) care la mine e 3.
Dar eu am afirmat de nr 11 care este vibratia nasterii.
Referitor la cele 9 vieti, nu cred ca ne incarnam doar de 9 ori.Am putea spune ca esti la prima viata a unui nou ciclu evolutiv. Al catelea...poate exista si aceasta posibilitate de a afla :dontknow:

Lara

Mesaj de Lara » 14 Iul 2008, 10:40

Nu este 3,este 2. :)
Si nimeni nu a afirmat ca ne reincarnam de 9 ori.Exista cicluri evolutive,impartite in aceste 9 vieti fiecare.

Ana

Mesaj de Ana » 14 Iul 2008, 11:02

Lara scrie: Si nimeni nu a afirmat ca ne reincarnam de 9 ori.Exista cicluri evolutive,impartite in aceste 9 vieti fiecare.
Exact aici vroiam sa ajung...daca esti la prima viata asta nu inseamna ca esti la prima existenta pe pamant... :)

Lara

Mesaj de Lara » 14 Iul 2008, 11:14

A afirmat cineva asta? :shock:

jemilia
membru Pro

Mesaj de jemilia » 15 Iul 2008, 20:40

:grin: Eu credeam ca daca sunt la prima viata sunt si la prima existenta pe pamant, desi nu mi se parea normal, dar m-am convins cum sta treaba! Si eu am Drumul vietii 11, si chiar as vrea sa transmit un mesaj, ptr ca exista multa nedreptate in lumea asta, dar parca toti inchid ochii si isi astupa urechile, si daca incerci sa fii altfel, toti te exclud si te blameaza, si pana la urma ce poti tu sa faci de unul singur? Si la mine la serviciu se intampla asta, si ma incrunt, si ma razvratesc dar parca o fac doar ptr mine, ptr ca in ochii lor eu sunt foarte mica si neputincioasa! :shout:

ramona1234
membru

Mesaj de ramona1234 » 30 Aug 2008, 19:32

da cum ati aflat a catea viatie santeti ?

Scrie răspuns