Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

A sasea viata

Discutii despre numerologie.
nety
membru
Zodie: Balanta

A sasea viata

Mesaj de nety » 11 Iul 2008, 12:12

Buna Mihnea. Foarte interesant articolul despre numerologie. Intradevar pot spune ca de cand ma stiu am avut probleme de sanatate. De aproape 2 ani mi-am schimbat atitudinea fata de boala si viata in general(atunci am avut un moment greu). M-am schimbat mult am inceput sa pretuiesc viata ma simt bine, sunt optimista, chiar daca unele probleme au ramas
sunt sigura ca totul va fii bine. :good:

Mihnea
Wiz
Zodie: Varsator

Re: a sasea viata

Mesaj de Mihnea » 11 Iul 2008, 18:04

La mine e a 7-a... karma... :dontknow:
Tempus est optimus iudex.

Lara

Re: A sasea viata

Mesaj de Lara » 12 Iul 2008, 16:07

La mine e a 4-a.Si spune ca eu accept sa vin pe aici,pe Pamant sa "fericesc" pe cate unul si sa-l iau de barbat. :grin: Ei,pe unul chiar l-am "rezolvat". :lol: Ma intreb eu acum ca,din moment ce ma mai aflu prin zona,or mai fi si alti clienti? :grin:

jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de jemilia » 12 Iul 2008, 19:17

Eu sunt cam noua! :D Abia sunt la prima viata, ca un copil. Intr-adevar sunt copilaroasa, dar cred in Dumnezeu! Dar daca eu sunt la prima viata asta inseamna ca eu nu am avut viata anterioara? Si daca nu am avut viata anterioara atunci cum e posibil sa am o legatura karmica cu cineva? Referitor la initiativa...cam asa e, imi cam lipseste, nu prea am tupeu ptr ca nu vreau sa deranjez pe nimeni cu nimic! :)

Rozi
Fifi
Zodie: Scorpion

Mesaj de Rozi » 12 Iul 2008, 20:46

Si eu - asemeni tie, Nety - sunt la a 6-a viata... :)
Linia determinarii:159
Drumul vietii :7

Interesanta combinatie... :yahoo:

Toate aceste date cumulate din numerologie, astrologice, etc sunt ca un cerificat prin care te identifici si esti identificat in Univers.

Acum, ma intreb si va intreb, ce te faci, daca prin absurd, in acelas oras, in doua maternitati sau chiar in aceeasi maternitate - in doua sali diferite - se nasc la aceeasi ora, in acelas minut si acceasi secunda :P - doi copii ?

Este un exemplu usor exagerat, :agree: dar, poate fi si ca real.
"Cerificatul de nastere" va fi in mare parte identic, nu este asa?

Cele doua persoane sunt oare la acelas numar de vieti in prezent?
Daca raspunsul este DA...

De ce au venit impreuna?
Au o karma comuna?
Au avut si in vietile anterioare "certificate relativ identice?

PS. Mi-ar place sa stiu si in celelalte vieti ce "teme" am avut de facut si care imi sunt temele din urmatoarele vieti pana la a 9-a.

Buna intrebare Jemilia! :good: :)
The love is the unique thing that can occupy and fill the eternity.

Lara

Mesaj de Lara » 12 Iul 2008, 21:10

Rozi scrie:Si eu - asemeni tie, Nety - sunt la a 6-a viata... :)
Toate aceste date cumulate din numerologie, astrologice, etc sunt ca un cerificat prin care te identifici si esti identificat in Univers.

Acum, ma intreb si va intreb, ce te faci, daca prin absurd, in acelas oras, in doua maternitati sau chiar in aceeasi maternitate - in doua sali diferite - se nasc la aceeasi ora, in acelas minut si acceasi secunda :P - doi copii ?

Este un exemplu usor exagerat, :agree: dar, poate fi si ca real.
"Cerificatul de nastere" va fi in mare parte identic, nu este asa?

:)
"Certificatul de nastere" nu va fi nicidecum identic.Numerologia nu se opreste doar la data nasterii.Ea continua cu numele persoanei si chiar numele orasului sau al tarii.Probabil ca multe persoane se afla in acelasi an personal,insa fiecare dintre aceste persoane il va parcurge altfel.Chiar de ar fi si Drumul in viata identic,pana la urma va aparea o particularitate care sa-i diferentieze.

Lara

Mesaj de Lara » 12 Iul 2008, 21:13

jemilia scrie:Eu sunt cam noua! :D Abia sunt la prima viata, ca un copil. Intr-adevar sunt copilaroasa, dar cred in Dumnezeu! Dar daca eu sunt la prima viata asta inseamna ca eu nu am avut viata anterioara? Si daca nu am avut viata anterioara atunci cum e posibil sa am o legatura karmica cu cineva? Referitor la initiativa...cam asa e, imi cam lipseste, nu prea am tupeu ptr ca nu vreau sa deranjez pe nimeni cu nimic! :)
A fi in Viata cu numarul 1 nu inseamna nicidecum ca nu ai avut o viata anterioara.Aceasta Viata cu numarul 1 arata unde te afli in ceea ce priveste evolutia spirituala.Se spune ca,daca nu inveti lectiile din viata cu numarul 1,vei repeta ciclul pana cand vei reusi.Nu poti trece la viata urmatoare inainte de a promova in viata anterioara.

Ana

Mesaj de Ana » 12 Iul 2008, 21:31

Rozi scrie:
PS. Mi-ar place sa stiu si in celelalte vieti ce "teme" am avut de facut si care imi sunt temele din urmatoarele vieti pana la a 9-a.
Rozi, cui nu i-ar place sa stie ...si la ce bun sa stii cand tu din cate ti-am zis eu ca ai de facut in aceasta viata nu ai rezolvat nici-o "tema"? Tu nu faci decat sa te cramponezi de stii tu ce ... He he ..practica ne omoara ..vrem doar sa stim ...tot e ceva ..ramanem doar cu stiutul.. :grin:

jemilia
membru Pro
Zodie: Sagetator

Mesaj de jemilia » 13 Iul 2008, 09:44

Parca am inceput sa inteleg ceva. Adica eu acum o iau de la un capat, si abia invat prima tema. Eu am inceput sa ma autoeduc, sa invat sa am control asupra reactiilor mele, sa invat sa nu judec pe nimeni ptr ca intr-o zi s-ar putea sa ma aflu si eu in locul acelei persoane si sa incerc sa gasesc motivele ptr care a facut un lucru pe care majoritatea oamenilor l-ar condamna, si mai am muuult de invatat ptr ca uneori nu stiu nici eu ce e mai bine sa fac, si intr-adevar repet unele greseli ptr ca vreau sa am incredere in oameni! E cam greu si simt eu ca am mult de munca dar ma straduiesc sa fac ce e mai bine! :grin: E clar ca mai am mult pana la a-9-a viata! ;)

crinam
Princess
Zodie: Capricorn

Mesaj de crinam » 13 Iul 2008, 18:26

Eu sunt la a 3-a
"Provocarea cu care se confrunta consta in a avea mai multa incredere in ei insisi si a trece dincolo de ceea este considerat sigur si garantat. "

Scrie răspuns