Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

19 iunie 1963

Discutii despre numerologie.
Scrie răspuns
chansond3au
membru
Zodie: Gemeni

19 iunie 1963

Mesaj de chansond3au » 29 Aug 2011, 18:00

1906*1963=3741478

Elena , mi se pare extrem de interesanta aceasta metoda , pe care ne-ai impartasit-o si noua ! Am observat ca unele "voci" se intreaba daca si "functioneaza" . Eu presupun ca da , si mai presupun ca se poate verifica , facand o analiza paralela a hartii natale . Gresesc ? desigur, asta inseamna ceva timp si destul studiu :)

Am facut si eu calculul ptr data nasterii mele ; iata-l : 1906*1963=3741478
daca am calculat corect, numarul rezultat pare foarte interesant ( cel putin asa mi se pare mie ) . de ce interesant ? ptr ca evidentiaza o oarecare simetrie ( mai putin prima si ultima cifra ) ; daca ma gandesc la modul cum a evoluat viata mea pana acum ...primele cifre sunt conforme cu realitatea ; daca ma gandesc la prezent ...inseamna ca ma aflu in dreptul cifrei 1 ...ce urmeaza de aici mai departe ...nu mai stiu ; Acest 1 pe care il SIMT in viata mea ma deprima oricum , dar in compensatie , ma incanta acel 7 urmat de 8 de la sfarsit .

Elena ...astept opinia ta ; stiu ca esti o scumpa , care nu pastrezi secretele doar pentru tine . Multumesc ! :giverose:
" Dubito, ergo cogito, cogito , ergo sum "

chansond3au
membru

Re: 19 iunie 1963

Mesaj de chansond3au » 29 Aug 2011, 18:04

Imi cer scuze ptr ca am postat gresit acest mesaj ! :blush:

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 29 Aug 2011, 20:04

Da poti corela lucruri din harta natala cu felul in care se prezinta acele numere, doar ca in harta natala sunt mai multe detalii, ai pe domenii si case si poti intelege de ce se intampla asa prin acele energii care sunt uimitor de sincrone cu personalitatea si cu felul in care fiecare isi traieste viata in modul sau special ceea ce psihologia greu reuseste sa o faca sau mai deloc, permitandu-ti sa stii cate variatii iti permite si sa alegi cea mai buna dintre ele. Oricum 1 nu e asa de rau ca 0 cand practic te aflii in pozitia de a fi din nou la inceput, poate ca de aceea 1 e mai deprimant decat 0, pentru ca simti ca totul se duce pe rapa sau ca ai insuficiente in ceea ce ai putea si ai vrea sa faci, te simti blocat. Interesant intradevar. In 7 si 8 ai putea avea un nou curs al vietii, motivant, implicant, ai resurse, ai vointa si puterea sa iti faci telurile sa devina realitate, ca dealtfel sa implinesti ceea ce tanjeai sa faci si sa obtii in faza de 1.
As avea multe de scris in fiecare topic al forumului din pacate uneori nu imi permite nici timpul si nici concentrarea sa o fac. Semnificatiile numerelor le gasesti in tarotul lui Eteilla, numerolog si coleg al domnisoarei Lenormand care impreuna au realizat tarotul lenormand si semnificatiile sale dupa metode numerologice defapt.

chansond3au
membru

Mesaj de chansond3au » 29 Aug 2011, 22:40

Este extraordinar faptul ca aceasta metoda poate fi corelata si cu tarotul Lenormand; cred ca se pot obtine informatii extrem de interesante !

Multumesc mult, Elena ! :giverose:

Scrie răspuns