Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

numerele vietii sau stii cat de sus poti ajunge in viata?

Discutii despre numerologie.
Scrie răspuns
elenatudorescu

Re: numerele vietii sau stii cat de sus poti ajunge in viata?

Mesaj de elenatudorescu » 01 Oct 2011, 11:20

E bine cum ai calculat. Ai mult noroc in viata sanse de a te realiza.

doruletz
membru
Zodie: Rac

Mesaj de doruletz » 01 Oct 2011, 11:38

saru'mana , sper sa fie asa :D
Trec o singura data prin viata . Tocmai de aceea orice lucru bun pe care il pot face , sau orice gest de calitate pe care il pot face vreunei fiinte umane, trebuie sa il fac acum … pentru ca nu voi mai trece din nou pe aici

deea30
membru
Zodie: Sagetator

Mesaj de deea30 » 01 Oct 2011, 21:04

Buna Elena,

Foarte interesanta aceasta metoda>

Eu am calculat pentru mine si a iesit 617760 - Asta daca am calculat bine.

Si mai am inca un numar 807840.
Cand ai tu timp.

Multumesc
Deea

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 01 Oct 2011, 21:18

Primul numar are o viata ok, 7 imi sugereaza prea multa munca mai mult pregatire pentru reusita si cu toate ca ar trebui sa ajunga sa aiba bunastarea si puterea lui 8 nu ajunge ever la el, 6 e echilibrul restabilit ceea ce e ingrijorant e 0 din coada. Al doilea numar se joaca cu sortii dupa ce da lovitura in cariera, dupa un inceput puternic si stabil are o cadere foarte periculoasa, gen pierde bani, slujba, sotie si camin dar reuseste sa invinga criza urcand puternic, la fel spre sfarsit 0 alta criza, dar ma gandesc ca nu nu mai conteaza oricum toti trebuie sa murim indiferent ca murim intr-o situatie excelenta a vietii sau intr-un moment/perioada fatidic/a.

deea30
membru

Mesaj de deea30 » 01 Oct 2011, 21:23

Multumesc Elena,

Al doilea numar este al fostului sot, asa ca putem considera ca si-a pierdut caminul.

Multumesc din suflet.

Deea :thankyou:

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 01 Oct 2011, 21:51

deea30 scrie:Multumesc Elena,

Al doilea numar este al fostului sot, asa ca putem considera ca si-a pierdut caminul.

Multumesc din suflet.

Deea :thankyou:
:)
Si-a pierdut caminul insa de acum isi revine, va avea din nou implinire in viata si chiar se va recasatori zic eu cu tine. Are ceva succes omul asta si ar fi pacat sa ramana singur cu el. In viata e frumos sa impartasim fericirea, e mai complet peisajul. Asa din etalari si din astrograma nu imi pare tipul care poata sa indure singuratatea si oricum daca se va sili sa duca o viata singuratica nu va face decat sa mearga spre ruina.

deea30
membru

Mesaj de deea30 » 01 Oct 2011, 23:10

Multumesc Elena,

Stii mi-ar place sa cred ca vom gasi drumul inapoi unul spre celalalt, dar nu cred in asta. Pe de o parte el a spus ca niciodata nu se va intoarce pe de alta eu acuma am o relatie, care nu prea merge intradevar, dar... :dontknow:

Oricum iti multumesc pentru raspuns si pentru gandurile bune.

Un week-end cat mai placut! :thankyou:

mihaela2012
Zodie: Rac

Mesaj de mihaela2012 » 20 Oct 2011, 14:33

Va rog frumos ce imi puteti spune despre nr. 2395895

Multumesc frumos :)

sophia
membru
Zodie: Fecioara

Mesaj de sophia » 20 Oct 2011, 19:00

Elena, te rog frumos, poti sa ne spui ceva despre numarul meu : 2581348, iar al sotului meu 5332790. Iti multumesc din suflet! :-*

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 20 Oct 2011, 23:13

Ai fost ajutata foarte mult la inceput de o persoana de sex opus, posibil tatal tau sa fi fost mai iubit de tine fata de mama, ai fost atenta la nevoile celor din viata ta si uneori le-ai asezat ca prioritati in viata ta. Viata de familie a fost favorizata in anii lui 2 insa trecand la 5 ai constatat ca te-ai nelijat pe tine insati foarte mult devenind astfel mai preocupata de viata ta, ai fost supusa unor schimbari pe care ti le-ai atras in viata sau viata ti le-a pus in fata, ai calatorit atat fizic cat si spiritual, ca incursiune interioara, studiile si libertatea au fost cheia fericirii in acei ani, acea perioada plina de entuziasm, popularitate, romantism si spiritualitate. Dar lucrurile nu au continuat asa la nesfarsit si iata ca s-a petrecut o anumita circumstanta sau mai multe care au determinat iesirea la iveala a instinctului tau de supravietuirea, ai luat viata in piept si din plin si te-ai hotarat sa iti iei responsabilitati mult mai mari, poate ai fost pregatita de ele poate ca au fost catastrofale pentru tine, asta tu trebuie sa reflectezi. Sigur ca in 10 ani ai avut timp sa te adaptezi la cerintele lui 8 si astfel ai devenit o femeie mai puternica decat erai inainte. Acest ritm, aceasta tendinta din viata ta, cerintele ei au urcat pana la desavarsire si poate ca in urmatorii ani te-ai simtit implinita pentru prima oara asa ca ai tasat in urmatorii ani inceperea unui nou curs al vietii, as putea zice ca te-ai pregatit pentru 3, a carui vibratie cred ca o simti acum cand esti aici pe forum intreband daca merita sa mai continui casnicia lovita de timp si de viata. Ai ajuns la concluzia ca nu mai poti sa continui, ca iti lipsesc anii lui 5 cand era totul atat de romantic si de aventuros, cand iubirea si calatoria se impleteau cu educarea spiritului si convergeau astfel in noi si noi aventuri. In urmatorii ani 4 vine sa iti aduca aminte de 2, defapt acum ar trebui sa incerci sa privesti in urma la 2, atunci la inceput, sa acorzi mai multa prioritate partenerului de viata care sufera instrainarea relatiei, racirea ei si convertirea in simpla vicisitudine a legaturilor de viata, a cunostintelor care vin si trec si se uita. In 4 vei avea deja alta stabilitate in viata fie ca alegi sau nu sa o faci cu un alt barbat, totodata ar trebui sa incerci cat se poate sa iti folosesti abilitatile dobandite in anii lui 8 acum pentru ca vei stii sa iti gestionezi eficient finantele dar si sentimentele pentru ca in anii lui 3 vei tinde sa le irosesti in excese, uneori nesustinute de simtul cumpatarii si al economisirii ceea ce in 4 se poate rasfrange ca si lipsuri mari, constrangeri ale resurselor de viata, vei vedea ca nu mai poti cumpara ca in anii trecut anumite lucruri, desi vei avea resursele suficiente subzistentei de zi cu zi insa la jobul pe care il vei avea salariul va fi mai mic sau vei fi nevoita sa suporti cheltuielile sotului care va depinde de tine, sau vei intalni un barbat care va tinde sa depinda de tine si in fine vei reveni la pozitia de manager si gestionar de carduri la batranete in ultimii ani vei tinde sa abuzezi de ajutorul copiilor sau de cei din jur, din nou cu atitudinea de sefa, "la comanda mea, drepti" pentru ca probabil vei si dispune de un statut bun din toate punctele de vedere de care ceilalti se vor bucura.
Sotul...joaca la lotto sau ce? sotul are o etapa destul de anevoioasa la mijlocul vietii as spune, vorbind de 2-ul urmat de 7...strange din buze si scrasneste din dinti pentru ca isi da seama ca viata celorlalti este la fel de importanta cat este viata lui pentru el. De aici se insingureaza fata de restul lumii nefacand fata nevoilor de colaborare si cooperare interumana, etapa lui 7, de aici incolo creste destul de mult si ajunge sa se ridice la o etapa in viata lui in care banii pe care ii va castiga se vor duce pentru investirea in oameni, va deveni un mic filantrop toti acesti ani, impartind din bucuria pe care i-o ofera viata, Universul si Dumnezeu ceea ce il va face sa devina liber, liber sa aleaga, se va afla in posibilitatea de a fi ceea ce isi doreste, intr-un plan interior, nimic in suflet nu il va mai necaji si deranja, va fi cum s-ar zice absolvit de constrangerea destinului, depinde cum va face fata acestei etape, de 0, daca va investi in el, in latura spirituala sau nu. Eu zic ca nu o sa duca lipsuri nici materiale si nici sufletesti pana la sfarsit.

Scrie răspuns