Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

numerele vietii sau stii cat de sus poti ajunge in viata?

Discutii despre numerologie.
Scrie răspuns
elenatudorescu

numerele vietii sau stii cat de sus poti ajunge in viata?

Mesaj de elenatudorescu » 02 Aug 2011, 14:30

Buna tuturor,

Cunosc o metoda foarte reala de calcul numerologic care iti poate releva cat de sus poti ajunge in viata, cat de bine poti si vei trai in viata. Aceasta metoda numerologica este veche, nu ii cunosc originile, nu am studiat niciodata numerologia la vreun curs sau altceva insa am aflat-o de la bunica mea care in timpul unei calatorii facute in anul 1942, a intalnit o doamna in compania careia si-a petrecut acele ceasuri de voaiaj, timp in care femeia i-a facut aceste calcule, uimind-o pe bunica prin verdicitatea pe care o aveau pana la clipa respectiva din viata ei.
Calculul care se face e foarte simplu, alaturezi numarul zilei si al lunii in care te-ai nascut si imultesti numarul astfel obtinut cu anul nasterii. Iti va rezulta o cifra lunga prin imultirea acestora. Cu cat produsul e mai mare, adica compus din mai multe cifre, cu atat viata e mai lunga. Numerele pe care le obtii arata cat de bine vei trai, succesiunea acestora arata perioade din viata, daca ai un numar compus din 7 cifre, un numar poate arata o perioada de 5/10 ani. La fel un numar din 7 cifre poate arata ca vei sfarsi existenta la circa 70-80 de ani, oricum la o varsta rezonabila.
Cele mai bune cifre sunt numerele cele mai mari, nu se considera decat de la 0 la 9, 9 fiind cea mai intalta cota posibila. Daca ai 9 la inceputul cifrei vietii, sa zic asa, poti sa consideri ca te-ai nascut intr-o familie speciala, si ca ai o nativitate speciala, ai capacitati foarte mari, sau pur si simplu ca familia in care te-ai nascut e bogata. Cifra 0 arata saracire sau efectiv stagnare, nu mai progreseaza nimic, cifra 0 la sfarsitul numarului poate arata o moarte grea daca cade de pe 9, daca e precedata de o cifra mai mica, 4 de exemplu poate insemna o moarte linistita sau efectiv o moarte care vine atunci cand nu mai vrei nimic de la viata, ti-ai incheiat toate socotelile si ti-ai achitat toate datoriile.
Puteti aduce completari acestei metode si semnificatiilor numerologice daca cunoasteti metoda si doriti. Subiectul e deschis tuturor. Sper sa fie interesant.

Ady80
membru
Zodie: Sagetator

Re: numerele vietii sau stii cat de sus poti ajunge in viata?

Mesaj de Ady80 » 02 Aug 2011, 15:17

Foarte interesant ce scrii tu acolo....
Mie mi-au iesit urmatoarele numere: 5763780....

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 02 Aug 2011, 15:22

Cam la mijlocul vietii te poti astepta la o cadere in viata, asta poate insemna ca in cariera ai o cotitutura rea sau din varii motive esti ai un trai aproape de stagnare sau de cadere, ma refer la 3-ul din mijlocul numarului. La sfarsit asteaptate la o criza, cazi de la 8 la 0 si nu cred ca e bine asa drastic in 5/10 ani.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 02 Aug 2011, 15:24

elenatudorescu scrie:Cam la mijlocul vietii te poti astepta la o cadere in viata, asta poate insemna ca in cariera ai o cotitutura rea sau din varii motive esti ai un trai aproape de stagnare sau de cadere, ma refer la 3-ul din mijlocul numarului. La sfarsit asteaptate la o criza, cazi de la 8 la 0 si nu cred ca e bine asa drastic in 5/10 ani.
Scuza-mi ortografia! :D :)

Ady80
membru

Mesaj de Ady80 » 02 Aug 2011, 15:33

Multumesc pentru interpretare. :) Probabil voi muri in vreun accident ceva.... :pardon: Sa inteleg ca prima cifra arata primii 10 ani din viata, a doua urmatorii 10 ani etc...? Nici nu vreau sa ma gandesc la perioade de 5 ani, asta ar insemna ca mai am vreo 5 ani de trait....

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 02 Aug 2011, 15:48

Nu neaparat, daca numarul e de 7 cifre cred ca arata cate o perioada de 10 ani fiecare cifra. Bunica mea a trait 90 de ani si a avut 8 cifre la numarul asta. Cred ca 0 dupa 8 poate insemna si faptul ca te intorci in casa in care te-ai nascut, 0 arata si faptul o luam de la capat, 0 aduce si o stagnare cu el totodata.

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 02 Aug 2011, 16:13

am citit de 2 ori si tot nu pricep deci 20,02 1976 deci cum socotesc ? te rog explica pt babe :hahaha: :hahaha:

Ady80
membru

Mesaj de Ady80 » 02 Aug 2011, 16:26

2002*1976=3955952 :)

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 02 Aug 2011, 16:30

Ady80 scrie:2002*1976=3955952 :)
Corect calculul!

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 02 Aug 2011, 16:40

scuze 25,02 1976

Scrie răspuns