Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ce sunt stadiile?

Discutii despre numerologie.
Scrie răspuns
minodora74
Zodie: Gemeni

Ce sunt stadiile?

Mesaj de minodora74 » 20 Iun 2009, 02:26

Buna!
Am intrat la numerologie previzionala si am citit interpretarile, luxcru pt care va multumesc. N inteleg, totusi, ce sunt stadiile (I, II, II, IV). Va rog sa-mi explicati ce reprezinta fiecare.
Multumesc!

Sulis
membru Pro
Zodie: Varsator

Re: Ce sunt stadiile?

Mesaj de Sulis » 17 Iun 2010, 21:41

Buna Minodora,

stadiile sunt realizari. Se calculeaza in functie de drumul vietii, de exemplu avem 7.
Se scade din 36 drumul vietii ( aici 7).
Avem deci 29.
De la nastere la 29 ani = PRIMA REALIZARE
Realizare 2: 29 +9= 38 ani
Realizare 3: 38+9= 47 ani
Realizare 4: de la 47 ani pana la moarte

Exista 4 stadii care arata "fondul" vietii. Primul stadiu da informatii despre copilarie si inceputul vietii de adult. De obicei e restrictiv, arata ceea ce a afectat acea perioada din primul stadiu.
Stadiile 2 si 3 tin doar 9 ani fiecare si sunt mai productive decat primul si mai expresive.
Sadiul 4 este cel de la batranete, in functie de ceea ce ai recoltat in stadiul 2 si in special 3, se vad rezultatele. ( satisfactie sau invers).

Trecerea de la un stadiu la altul se face in mod abrupt, deci este o schimbare in viata acelei persoane cand e schimbare brusca de stadiu. Pierderea sau gasirea unui job, relatie, noi interese, uneori o persoana va dori sa schimbe meseria in aceasta trecere pentru ca nu mai are interes fata de vechiul, depinde de tema. Deci o schimbare care se face dintr-o data, nu treptat ca si ciclurile.
Sulis

Scrie răspuns