Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Astrograma mea arata daca voi avea un copil?

Discutii despre harta ta natala, previziuni astrologice, si tot ce tine de astrologie in general.
laura24
membru
Zodie: Leu

Re: Astrograma mea arata daca voi avea un copil?

Mesaj de laura24 » 10 Noi 2009, 11:00

Dama de Trefla scrie:
Tzadde scrie:Da, pe un forum unde aveam nick-ul Antares.
ai putea te rog sa aduci si aici raspunsul dat de tine? sau eventual lasa-mi privat un link unde sa citesc raspunsul.
ma intereseaza in special unde se vede in astrograma posibilitatea sa ai copii. evident, raportat si la mine pt studiu :grin:
multumesc
Daca te intereseaza zici tu asa de mult despre copii de ce nu iti scrii datele tale personale ca sa se interpreteze in functie de pozitia planetelor in harta ta.Harta mea nu te poate ajuta cu nimic.

laura24
membru

Mesaj de laura24 » 10 Noi 2009, 11:07

Tzadde scrie:Pe trei sau patru forumuri ai pus aceeasi intrebare. :) Eu sunt pe toate... In afara de mine, doar Mihnea mai stie astrologie in acest forum...
Draga Antares sau Tzadde cum vrei sa iti spui.Nu ma deranjeaza ce mi-ai scris mie dar sa arati raspunsurile date de tine pe alte forumuri la adresa mea mi se pare o indiscretie si poate ar fi trebuit sa ma intrebi si pe mine.Chiar nu vezi ca "doamnele" astea sunt cartitoare?Daca vor sa isi faca propriul subiect care ar fi problema
Numai bine!

dixxy90
membru
Zodie: Balanta

Mesaj de dixxy90 » 10 Noi 2009, 12:44

laura24 scrie:
Dama de Trefla scrie:
ai putea te rog sa aduci si aici raspunsul dat de tine? sau eventual lasa-mi privat un link unde sa citesc raspunsul.
ma intereseaza in special unde se vede in astrograma posibilitatea sa ai copii. evident, raportat si la mine pt studiu :grin:
multumesc
Daca te intereseaza zici tu asa de mult despre copii de ce nu iti scrii datele tale personale ca sa se interpreteze in functie de pozitia planetelor in harta ta.Harta mea nu te poate ajuta cu nimic.
draga laura,
imi permit sa intervin si eu in discutie, asa cum am mai intervenit mai sus (ca musca in lapte... :hahaha: ); daca te va supara mesajul, te rog sa imi ierti indrazneala.
fiecare om are harta lui natala, asa cum zici tu; si nu se potriveste unuia ce i se potriveste altuia. Dar sunt sigura ca dama de trefla nu a vrut sa "spioneze" in viata ta, ci doar s-a interesat "pentru propriul studiu". Propriu, adica sa vada cum ar putea sa faca analogii la propria ei harta natala. Marturisesc ca am citit mesajul tau de la inceput, de cand ai deschis topicul; m-a interesat si pe mine subiectul. Dar nu am sarit sa imi fac propria harta, sau sa postez harta mea in topicul tau (considerand asta ca ar fi fost lipsa de respect pt tine, nu vroiam sa inserez problema mea peste problema ta la care tu cerusei ajutorul). Stii ce am facut? am cautat pe google unde s-a mai discutat problema :blush: Si am gasit...Nu e ceva strict secret. forumurile sunt publice, iar tu sau tzadde nu detineti drepturi de autor. Dar crede-ma ca nu a fost cu rea intentie sau cu vreun scop ascuns. In schimb, am aflat ca pentru casa, familie, copii, Casa V poate oferi indicii. Deci harta ta natala si topicul deschis de tine pe mine m-a ajutat cu ceva :)
multa bafta si Dzeu sa iti indeplineasca dorinta cat mai curand!!

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 10 Noi 2009, 13:22

laura24 scrie:
Dama de Trefla scrie:
multumesc
ma scuzi, pe mine ma interesa interpretarea lui Tzadde, care din punctul meu de vedere este un maestru in ale astrologiei si ii urmaresc cu viu interes interpretarile hartilor natale si incerc sa "fur" putin cate putin din fiecare interpretare pe care o face. nu stiam de celalalt forum sau cu ce nick intra acolo.
chiar nu ma interesa harta ta personala, zau asa!
nu inteleg de ce ai reactionat asa de violent. :unsure:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Tzadde
Antares
Zodie: Sagetator

Mesaj de Tzadde » 11 Noi 2009, 17:52

:hahaha: Violent? Hai, ca m-ai facut sa rad!

Am vazut ca fiecare a inteles aceasta situatie in felul lui. Nu m-am gandit ca Laura ar fi deranjata de asa ceva, ce-i drept (tocmai fiindca forumurile sunt publice)... insa eu am inteles ca Dama de Trefla voia sa se uite strict la interpretarea mea, nu neaparat la situatia Laurei.
"Toate îşi au vremea lor, şi fiecare lucru de supt ceruri îşi are ceasul lui."

Eclesiastul 3:1

julie26
membru
Zodie: Pesti

Mesaj de julie26 » 23 Dec 2009, 15:23

Parerea mea e ca vei avea copii dupa ce vei reusi sa ai o relatie stabila si sa nu ii mai indepartezi pe cei care incearca sa ramana in relatie cu tine. Ti-e cumva teama de implicarea in relatii dar pana nu treci de teama asta si pana nu vei invata sa iubesti si sa ai grija de altii dezinteresat( NN in Pesti ), nu ti se va oferi acest dar. Scuza-ma dc ma insel, nu sunt experta , e doar opinia mea dupa ce am vazut harta ta.
laura24 scrie:Rog cunoscatorii de astrologie sa imi scrie opinii legate de acest subiect.Datele mele sunt:24.07.1969,Ghioroc(Arad),ora 09:40.
Numai bine!

julie26
membru

Mesaj de julie26 » 23 Dec 2009, 15:27

julie26 scrie:Parerea mea e ca vei avea copii dupa ce vei reusi sa ai o relatie stabila si sa nu ii mai indepartezi pe cei care incearca sa ramana in relatie cu tine. Ti-e cumva teama de implicarea in relatii dar pana nu treci de teama asta si pana nu vei invata sa iubesti si sa ai grija de altii dezinteresat( NN in Pesti ), nu ti se va oferi acest dar. Scuza-ma dc ma insel, nu sunt experta , e doar opinia mea dupa ce am vazut harta ta. Probabil ai pierdut o sarcina pana acum , oricum lectia asta de viata expusa in harta ta nu e intamplatoare, in final daca evoluezi spiritual iti este dat sa ai acel copil (ceres e in casa 5 ).
laura24 scrie:Rog cunoscatorii de astrologie sa imi scrie opinii legate de acest subiect.Datele mele sunt:24.07.1969,Ghioroc(Arad),ora 09:40.
Numai bine!

laura24
membru

Mesaj de laura24 » 24 Dec 2009, 22:35

julie26 scrie:
julie26 scrie:Parerea mea e ca vei avea copii dupa ce vei reusi sa ai o relatie stabila si sa nu ii mai indepartezi pe cei care incearca sa ramana in relatie cu tine. Ti-e cumva teama de implicarea in relatii dar pana nu treci de teama asta si pana nu vei invata sa iubesti si sa ai grija de altii dezinteresat( NN in Pesti ), nu ti se va oferi acest dar. Scuza-ma dc ma insel, nu sunt experta , e doar opinia mea dupa ce am vazut harta ta. Probabil ai pierdut o sarcina pana acum , oricum lectia asta de viata expusa in harta ta nu e intamplatoare, in final daca evoluezi spiritual iti este dat sa ai acel copil (ceres e in casa 5 ).
Numai bine!
Multumesc Julie pentru raspuns! Eu am o relatie stabila de 14 ani si sunt casatorita de 7 .Ne iubim reciproc si ne dorim amandoi nespus un copil.Poate aceasta dorinta se va implini.

julie26
membru

Mesaj de julie26 » 26 Dec 2009, 11:48

Daca deja ai intrat pe traseul potrivit inseamna ca ai doar de asteptat, copilul sigur va veni. :bye:

Nicolleta
Zodie: Taur

Mesaj de Nicolleta » 29 Ian 2015, 21:18

Buna ziua eu sunt noua pe aici dar m ar interesa si pe mine daca voi avea un copil. Ma numesc Nicoleta Monica născută la 25 Aprilie 1981 ora 12 ziua in bucuresti. Va multumesc

Scrie răspuns