Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

sanatatea mea

Discuta despre etalarea ta folosind cartile Lenormand.
Reguli forum
Posteaza etalarea ta aici. Incearca sa o comentezi, pentru ca nimeni nu stie la ce te-ai gandit si ce semnificatie ai ales pentru pozitia cartilor, in afara de tine.
Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Re: sanatatea mea

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 11 Sep 2013, 22:33

Arhanghelul Mihail scrie:zilele trecute cautand pe net chestioare am dat de o etalare pentru sanatate care arata cam asa
[URL=http://s1226.photobucket.com/user/ ... .jpg[/img][/url]
deci nu prea se vede poza
Imagine
asa deci am reusit
Imagine

acum este mai bine
cartea 1 constitutia mea psihica 2 de cupe pastrez situatia sub control si un echilibru ca si o relatie
cartea 2 ce imi intareste corpul 7 de bate corpul meu are un sistembun de aparare insa trebuie sa lupte continuu, trebuie sa fiu vigilenta, si nu trbuie sa ma dau batuta
cartea 3 ce imi slabeste corpul Heremitul aici nu stiu ce sa zic posibil solitudinea, cineva m a intrebat cum ma simt cu aceasta boala iar eu i am raspuns ca ma simt ca un orb care isi cauta usa ca sa iasa,da lumina care o poarta heremitul este usa iar heremitul sunt eu,caut solutii la problema mea sunt prea gandita ca sa mai vad altceva in jurul meu.
cartea 4 ce fac gresit? 8 de spade gandirea mea gresita ,ca simt ca nu am nici o iesire ca nu vad cum sa ies din aceasta situatie,si totusi exista o rezolvare trbuie sa imi dau valul jos de la ochi sa gandesc pozitiv Exista solutii nu trebuie sa renunt.
cartea 5 ce fac bine? cartea turnul auci aici ma gandesc la faptul ca nu vreau sa accept aceasta schimbare majora din viata mea caut adevarul cu toate ca sunt foarte speriata.
cartea 6 unde va fii calea mea de viata ?unde ma conduce (vezi cartile 7 si 8) 10 de monede o carte buna ma duce la terminarea unui ciclu ,ma duce la o familie fericita implinita ,securitatea dupa mult efort,o perioada fericita
cartea 7 punct in timp 9 de cupe ceea ce imi doresc se va implini,voi obtine ceea ce imi doresc
cartea 8 eveniment valet de spade aici imi spune ca vor fii anumite evenimente imprevizibile, sa fiu in garda ,poate fii si o revelatie imi dau seama de ceva,este cartea spionului,intotdeauna va exista acel feeling ca ceva nu este OK ca esti urmarit of da cat adevar de obicei valetii inseamna comunicare pentru mine valetul este un soldat .
Good job with cards,they practically read theamselves.

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 29 Sep 2013, 14:04

[color=#000SI PENTRU CA SE APROPIE LUNA OCTOMBRIE CU PASI REPEZI AM FACUT AZI O ETALARE CU TEA LEAFE ,PENTRU CEI CARE NU STIU SUNT CARTONASE IN NUMAR DE 200 REALIZATE DE AUDREY HEPBURN INSPIRATE DIN CITITUL IN CEAI .CARTONASELE CARE MI AU IESIT SUNT 1.FANTANA .DORINTELE DE FAMILIE DEVIN REALITATE SAU SE IMPLINESC
2. CRINII DRAGOSTE SPIRITUALA
3. CEAINICUL PRIETENIE PROFUNDA CU CINEVA DE ACELASI SEX
4. CAMILA PERSEVEREAZA SI VEI TRECE PESTE TOATE PROBLEMELE
5. LUNA SCHIMBARI IN VIATA TA
UITANDUMA LA ACEASTA ETALARE EA NU PARE DELOC URATA.dA INTRADEVAR IMI DORESC CU ARDOARE SA MI SE IMPLINEASCA ANUMITE DORINTE,SI CEI DIN FAMILIA MEA ISI DORESC ACELASI LUCRU.PRIVIND CATRE CARTEA CRINII O ASOCIEZ CU CRINII DIN LENORMAND CARE REPREZINTA FAMILIA CINEVA MAI IN VARSTA DECAT MINE REGELE DE SPADE,TREBUIE SA MA INCREDERE IN MINE CA TOTUL VA FII ASA CUM IMI DORESC,INSA LUNA DE LA SFARSIT IMI SPUNE DE SCHIMBARI IN VIATA MEA DAR NU PRECIZEAZA CE FEL DE SCHIMBARI BUNE SAU RELE,DAR CU CARTILE DIN FATA EI MIE MI SE PARE DE BINE 080][/color]VOI CE PARERE AVETI?

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 29 Sep 2013, 14:48

Arhanghelul Mihail scrie:[color=#000SI PENTRU CA SE APROPIE LUNA OCTOMBRIE CU PASI REPEZI AM FACUT AZI O ETALARE CU TEA LEAFE ,PENTRU CEI CARE NU STIU SUNT CARTONASE IN NUMAR DE 200 REALIZATE DE RAE HEPBURN INSPIRATE DIN CITITUL IN CEAI .CARTONASELE CARE MI AU IESIT SUNT 1.FANTANA .DORINTELE DE FAMILIE DEVIN REALITATE SAU SE IMPLINESC
2. CRINII DRAGOSTE SPIRITUALA
3. CEAINICUL PRIETENIE PROFUNDA CU CINEVA DE ACELASI SEX
4. CAMILA PERSEVEREAZA SI VEI TRECE PESTE TOATE PROBLEMELE
5. LUNA SCHIMBARI IN VIATA TA
UITANDUMA LA ACEASTA ETALARE EA NU PARE DELOC URATA.dA INTRADEVAR IMI DORESC CU ARDOARE SA MI SE IMPLINEASCA ANUMITE DORINTE,SI CEI DIN FAMILIA MEA ISI DORESC ACELASI LUCRU.PRIVIND CATRE CARTEA CRINII O ASOCIEZ CU CRINII DIN LENORMAND CARE REPREZINTA FAMILIA CINEVA MAI IN VARSTA DECAT MINE REGELE DE SPADE,TREBUIE SA MA INCREDERE IN MINE CA TOTUL VA FII ASA CUM IMI DORESC,INSA LUNA DE LA SFARSIT IMI SPUNE DE SCHIMBARI IN VIATA MEA DAR NU PRECIZEAZA CE FEL DE SCHIMBARI BUNE SAU RELE,DAR CU CARTILE DIN FATA EI MIE MI SE PARE DE BINE 080][/color]VOI CE PARERE AVETI?

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 04 Oct 2013, 17:46

Nu stiu de ce am simtit nevoie sa imi fac o etalare pentru urmatoarele luni pana la sfarsitul anului,nu am pus o intrebare specifica ma intereseaza tot ceea ce vor cartile sa imi arate deci etalarea este:
Imagine

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 05 Oct 2013, 19:13

Am facut etalarea cu gandul ca imi va da anumite raspunsuri la care sper dar ceea ce vad etalarea nu este foarte pozitiva eu in casa crinului ceea ce imi spune ca sunt pasnica linistita,sau cam imbatranita,mai degraba mai inteleapta ,cum sunt parintii nostrii , trecutul meu gradina sicriu ,reprezinta cimitirul cu calaret acolo stiri despre moartea cuiva?[color=#voi murii?Nu pot sa cred ,aceasta etalare imi prevesteste moartea?BF0080][/color] nici nu mai am cuvinte oricum etalarea s a deschis cu munte care ii spune ca gandurile si actiunile imi sunt blocate,posibil ca am un dusman care pandeste,nu este exclus acest lucru.Tot pe trecutul meu vad casa urs,casa scumpa?Nu nu este cazul Cumparare?nici atat mai degraba casa imi asigura siguranta stabilitate Acum in viitorul meu cartile sunt drum pasari sarpe coasa cheie trifoi se pare ca doua femei vor purta niste discutii in care posibil voi fii si eu implicata dar care aduc nervozitate neliniste asupra unei dame (sarpe) cu ochelari care aduc probleme bruste si se vor lua niste decizii semnificative insa trifoiul aduce noroc fiind pe casa crucii este binecuvantarea ,sper sa nu afecteze in nici un fel aceste discutii,Deasupra cartii semnificator femeia(pentru prezent) am cartile scrisoare turn vulpe se pare ca voi primii stiri oficiale posibil de departe,sa fie oare de la 2 institutii?dar care se pare ca vor avea o anumita tenta de falsitate ,frustrante Pentru viitor ar mai fii inel inima pesti oausunt ffooarte frumoase cartile si nu cred ca mai are rost sa scriu,sa dea Domnul sa fie adevarate,insa cu cimitirul din trecut ar insemna sa ma reincarnez Nu imi place ca pe casa sicriului am ancora o boala grava cronica ,iar sicriul in coasa ma avertizeaza la unmarePERICOOOOL Daca iua insa ancora ca si semnificator locul de munca se pare ca vor venii niste schimbari si acestea nu vor fii de bun augur Nu stiu cat din cele scrise de mine acum ,se vor adeveri dar ceea ce mai vad in etalre este tradare dar si o arecare fidelitate posibil o sarcina?Cineva va avea partea de o despartire .Cam atat am putut sa citesc eu din aceasta etalare

buburuza23
membru
Zodie: Rac

Mesaj de buburuza23 » 06 Oct 2013, 19:04

Din ce vad eu, te oglindesti cu Scrisoarea si Coasa si esti in Corespondenta cu Copacul, vesti despre o operatie, posibil din strainatate. E drept se vede ca este una foarte periculoasa, dar sunt convinsa ca se va termina cu bine.

Ar trebui sa ai grija la Vulpita aia de pe capul tau, astfel de ganduri nu-ti ajuta cu nimic. Cartile din jurul Copacului sunt promitatoare.

Ce ai vazut tu pe trecut eu as spune ca ai primit niste vesti despre cineva, fie grav bolnav, fie chiar ai fost la o inmormantare, nu cred ca vorbesc despre tine.

Toate bune!

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 06 Oct 2013, 20:50

buburuza23 scrie:Din ce vad eu, te oglindesti cu Scrisoarea si Coasa si esti in Corespondenta cu Copacul, vesti despre o operatie, posibil din strainatate. E drept se vede ca este una foarte periculoasa, dar sunt convinsa ca se va termina cu bine.

Ar trebui sa ai grija la Vulpita aia de pe capul tau, astfel de ganduri nu-ti ajuta cu nimic. Cartile din jurul Copacului sunt promitatoare.

Ce ai vazut tu pe trecut eu as spune ca ai primit niste vesti despre cineva, fie grav bolnav, fie chiar ai fost la o inmormantare, nu cred ca vorbesc despre tine.

Toate bune!
Multumesc de raspuns buburuzo

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 09 Noi 2016, 19:55

Arhanghelul Mihail scrie:un feed back total la ceea ce ai spus da intradevar fac investigatii.Da boala aceasta mi a adus anumite restricti in ceea ce priveste viata mea,totul sa schimbat 180 de grade,nimic nu va mai fii cum a fost inainte.Iti multumesc pentru interpretare.

mister
membru
Zodie: Scorpion

Mesaj de mister » 25 Noi 2016, 15:44

Buna,
Urmaream discutia vis à vis de subiectul lansat aici... Arhanghelul Mihail, ce suferinta ai avut? Ai trecut cu bine peste "obstacole"? Ai regasit in carti boala ta?
Cert este ca nu trebuie sa renuntam nicicum la optimism!
Ganduri bune, luminate!

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 26 Noi 2016, 10:14

mister scrie:Buna,
Urmaream discutia vis à vis de subiectul lansat aici... Arhanghelul Mihail, ce suferinta ai avut? Ai trecut cu bine peste "obstacole"? Ai regasit in carti boala ta?
Cert este ca nu trebuie sa renuntam nicicum la optimism!
Ganduri bune, luminate!
Multumesc Mister de interesul tau si poate si a altora vis a vis de acest subiect,, Sanatatea mea;;Ceea ce pot sa iti spun este faptul ca ,cartile mi-au descris exact evenimentele care se vor intampla .Diagnosticul primit de catre doctori doresc sa ramana strict personal ,dar pot sa va asigur cartile au avut procent de100% adevar.Cea mai graitoare etalare care mi-a spus cele mai adevarate evenimente este
http://www.lenormand.ro/forum/viewtopic ... 104&t=2944
A fost prima mea etalare pe care o faceam cu cartile mele proprii,eram incepatoare si aceasta etalare mi-a spus tot ce trebuia sa stiu despre sanatatea mea.Nu am ales un semnificator atunci cand am facut etalarea ,de aceea am interpretat etalarea privind sanatate me,Stiu ca Copacul inseamna sanatate.Dar atunci eram o incepatoare si cu toate ca,cartile imi transmiteau evenimentele care se vor petrece nu stiam cum sa le leg,.Citeste si iti vei da seama.Pot sa spun ca acea etalare s=a implinit dupa doi ani in anul 2013 atunci cand am descoperit boala si mi s-a pus diagnosticul.A trebuit sa fiu operata in strainatate.Si ca si un up date la sanatate mea,in fiecare zi fac kinetoterapie pt ca dupa operatie aveam hemiplegie stanga..Am ramas cu un deficit motor acum este usor dar a fost grav dupa operatie ,deci Mister sa credem in Dumnezeu ,in noi in puterea noastra de a invinge orice obstacol.Aceasta este povestea mea a Arhanghelululi Mihail.

Scrie răspuns