Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

sanatatea mea

Discuta despre etalarea ta folosind cartile Lenormand.
Reguli forum
Posteaza etalarea ta aici. Incearca sa o comentezi, pentru ca nimeni nu stie la ce te-ai gandit si ce semnificatie ai ales pentru pozitia cartilor, in afara de tine.
Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Re: sanatatea mea

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 30 Iun 2013, 21:32

care etalare s ar potrivi ?3X3 cu semnificator copacul cred eu ca ar fii buna,saptamana aceasta imi fac una
Good job with cards,they practically read theamselves.

eveofthemoon
membru Club
Zodie: Capricorn

Mesaj de eveofthemoon » 01 Iul 2013, 11:47

In general, da, Copacul este pentru sanatate, dar eu, de obicei consider Copacul pentru evolutia generala a sanatatii, iar Sicriul il iau pentru boala anume, evolutie sau diagnostic deja dat. Nu este o regula, si nu zic ca asa e cel mai bine, insa asa procedez eu.
Astept etalarea ta.

Numai bine!
Follow your dreams... they know the way.

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 05 Iul 2013, 22:06

Buna la toata lumea,azi am facut o etalare pentru boala mea vreau sa stiu cum v a evolua .Am ales semnificator sicriul
[img][IMG]http://i1226.photobucket.com/albums/ee4 ... 8f0c19.jpg[/img][/img]
voi veni si cu interpretarea,este si de bine si de rau

leandra
Zodie: Capricorn

Mesaj de leandra » 06 Iul 2013, 10:32

Buna,

Este cumva o boala in legatura cu plamanii???.Parcul incombinatie cu biciul ma duce cu gandul la un sanatoriu unde primesti un tratament indelungat...

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 06 Iul 2013, 11:45

leandra scrie:Buna,

Este cumva o boala in legatura cu plamanii???.Parcul incombinatie cu biciul ma duce cu gandul la un sanatoriu unde primesti un tratament indelungat...
nu,nu am probleme cu plamanii,sau poate ca inca nu stiu.

buburuza23
membru
Zodie: Rac

Mesaj de buburuza23 » 06 Iul 2013, 14:32

Arhanghelul Mihail scrie:Buna la toata lumea,azi am facut o etalare pentru boala mea vreau sa stiu cum v a evolua .
S-a repetat un mesaj din prima etalar(Soareci-Urs) si de aici cred eu ca este vorba despre o tumoare stomacala care a fost expusa, descoperita(Soarele).
Raspunsul: Crestere, dezvoltarea bolii(Copil) poate fi oprita(Sicriu) cu ajutoru unor tratemente puternice, cum ar fi chimioterapia(Norii).
Apoi ultimul rand eu l-as vedea asa: Tratementele fizice, detoxifierea sau tratamentele dureroase intr-un loc public(clinica, spital) ar putea aduce o imbunatatire.
Pe trecut eu as spune ca se repeta mesajul: Aceasta boala in crestere a fost expusa.
Prezent: Tratamentul te lasa fara putere fizica si as mai adauga si faptul ca probabil va fi si o pierdere in greutate.
Viitor: Faptul ca Soarele se afla deaupra Norilor ma face sa cred ca ii va rispi si ii va ''pune pe fuga''(Calaretul).
Dupa parerea mea cred ca vei reusi sa treci peste acest hop.
Sanatate si putere iti doresc!

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 06 Iul 2013, 16:11

Buburuzo mersi mult de tot de aceasta interpretare,din cate am vazut boala a fost declansata de virusi,inca din perioada copilariei,copil gradina,undeva am citit ca ursul reprezinta si muschii ,si mai poate reprezenta nutritia dieta,alergiile alimentare si tumorile,pe prezent am urs,sicriu,bici,atunci eu prin bici vad ca reprezinta organe masculine, muschi, tendoane, boli cronice, alergii, crampe, reflux acid, greata, dependenta, detoxifiere, terapie fizica,ca eu trebuie sa urmez un tratament de detoxifiere.tot pe prezent avem copil sicriu nori,o boala a copilariei care are de a face tot cu virusii, si norii care reprezinta plamanii, sistemul respirator, germenii și virușii din aer, astm, pneumonie, dementa, dezechilibru, diagnosticul dificil, sub influența drogurilor și / sau alcool.
Pe viitor soare nori calaret cred eu ca este vorba de energia mea,care imi scade,precum si capacitatea de miscare de asemenea.

buburuza23
membru
Zodie: Rac

Mesaj de buburuza23 » 06 Iul 2013, 16:27

Arhanghelul Mihail scrie:Buburuzo mersi mult de tot de aceasta interpretare,din cate am vazut boala a fost declansata de virusi,inca din perioada copilariei,copil gradina,undeva am citit ca ursul reprezinta si muschii ,si mai poate reprezenta nutritia dieta,alergiile alimentare si tumorile,pe prezent am urs,sicriu,bici,atunci eu prin bici vad ca reprezinta organe masculine, muschi, tendoane, boli cronice, alergii, crampe, reflux acid, greata, dependenta, detoxifiere, terapie fizica,ca eu trebuie sa urmez un tratament de detoxifiere.tot pe prezent avem copil sicriu nori,o boala a copilariei care are de a face tot cu virusii, si norii care reprezinta plamanii, sistemul respirator, germenii și virușii din aer, astm, pneumonie, dementa, dezechilibru, diagnosticul dificil, sub influența drogurilor și / sau alcool.
Pe viitor soare nori calaret cred eu ca este vorba de energia mea,care imi scade,precum si capacitatea de miscare de asemenea.
Copilul poate sa mai insemne si ca e o boala care ''creste'', dureri care se maresc.
In orice caz eu zic ca pana la urma o sa fie bine, o sa te poti misca din nou si Calaretul la urma ar vorbi despre recuperare.
Toate bune iti doresc!

Aiana
membru
Zodie: Leu

Mesaj de Aiana » 06 Iul 2013, 21:12

Sanatate multa si putere sa invingi orice rau! :hello: :giverose:

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 06 Iul 2013, 21:31

Aiana scrie:Sanatate multa si putere sa invingi orice rau! :hello: :giverose:
Multumesc de urare si de incurajare,sper sa trec si peste asta cu bine

Scrie răspuns