Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

ce inseamna

Discutii despre semnificatia combinatiilor de carti Lenormand.
Scrie răspuns
rima
membru
Zodie: Gemeni

ce inseamna

Mesaj de rima » 22 Feb 2012, 14:53

soareci pe sicriu si sicriu pe soareci?

engelchen
membru
Zodie: Varsator

Re: ce inseamna

Mesaj de engelchen » 02 Mar 2012, 18:50

am gasit un site cu toate combinatiile lenormand e in germana pt ca si eu invat acum.. acolo scrie ca sicriu soareci inseamna sfirsitul gindurilor, a framintarilor, un inceput.. :)

rima
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de rima » 04 Mar 2012, 18:06

multumesc frumos pt raspuns. :) , daca poti mai scrie ce ai gasit, orice e binevenit
Pusi,
Rima

engelchen
membru

Mesaj de engelchen » 25 Apr 2012, 11:14

Ma scuzi dar n-am mai intrat demult sau se poate sa nu fi observat ce ai postat.site-ul respectiv e pe gratis si adresa e aici..am sa incerc sa traduc si citeva de acolo insa tot site-ul e cam mult...http://www.lilith-kartenlegen.de/downlo ... kombis.pdf

engelchen
membru

Mesaj de engelchen » 25 Apr 2012, 11:33

Combinatiile sunt explicate si aici pe site la etalari online ultima chestie la combinatii. Sunt cam aceleasi explicatii si pe site-ul in germana, asa ca n-are nici un sens sa le mai scriu inca odata.Sunt doar mici diferente.Ceea ce am cautat eu a fost sa gasesc si explicatiile combinatiilor de cite trei, insa nu am gasit decit pt cateva din pacate,insa adevarul e ca nu am cautat mult, am lasat cititul in carti pe faza de stand bye,deocamdata..si am uitat complet de ea..lol Ar mai fi si pe scribd.com un site cu carti,o carte ce am citit-o tot asa cu lenormand ,trebuie insa sa cautati si singuri..poate e postata prin forum..pe undeva nu am fost atenta.

ioannoula
membru
Zodie: Leu

Mesaj de ioannoula » 15 Oct 2013, 13:49

Am si eu o curiozitate, in toate etalarile mele imi iese barbatul si drumul, poate insemna si vecin? Nu stiu de ce, dar eu asa imi inchipui combinatia celor 2 carti, Pentru ca barbatul la care ma gandesc este vecin cu mine.

ioannoula
membru
Zodie: Leu

Mesaj de ioannoula » 15 Oct 2013, 13:54

ioannoula scrie:Am si eu o curiozitate, in toate etalarile mele imi iese barbatul si drumul, poate insemna si vecin? Nu stiu de ce, dar eu asa imi inchipui combinatia celor 2 carti, Pentru ca barbatul la care ma gandesc este vecin cu mine.
exemplu etalarea pe care am facut-o azi pe plan sentimental.
Imagine taiere barbat si barza , semnificator inima.

Scrie răspuns