Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

combinatii cruce

Discutii despre semnificatia combinatiilor de carti Lenormand.
Scrie răspuns
manu-manu
membru
Zodie: Gemeni

combinatii cruce

Mesaj de manu-manu » 30 Sep 2011, 13:48

- cum sa interpretez crucea in casa sarpelui?- ca si tristete durere din cauza minciunilor, problemelor?
- crucea e urmata de sicriu pe casa sicriu si de sarpe pe casa buchet-hm?, va ganditi la ce ma gandesc si eu? :boredom:

elenatudorescu

Re: combinatii cruce

Mesaj de elenatudorescu » 30 Sep 2011, 14:54

Nu exista interpretari pentru pozitii in case pentru ca ele nu pot fi standardizate, trebuie sa le prinzi in etalare, sunt o sumedenie de atribute ale celor doua carti din combinatie care pot fi legate, doar una trebuie sa fie cea din propozitia pe care o descoperi din legaturile cu celelalte carti, depinde de context si ce metoda folosesti.
Eu as interpreta crucea in casa sarpelui ca si sfarsitul sau rezultatul, consecintele greselilor pe care le vei face, unde le vei face, le vei face in relatiile cu persoanele apropiate, in considerarea ca totul s-a incheiat cu bine si nu exista nici o greseala pe care ai facut-o tu sau semnificatorul din apropiere.

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 30 Sep 2011, 15:31

elenatudorescu scrie:Nu exista interpretari pentru pozitii in case pentru ca ele nu pot fi standardizate, trebuie sa le prinzi in etalare, sunt o sumedenie de atribute ale celor doua carti din combinatie care pot fi legate, doar una trebuie sa fie cea din propozitia pe care o descoperi din legaturile cu celelalte carti, depinde de context si ce metoda folosesti.
Eu as interpreta crucea in casa sarpelui ca si sfarsitul sau rezultatul, consecintele greselilor pe care le vei face, unde le vei face, le vei face in relatiile cu persoanele apropiate, in considerarea ca totul s-a incheiat cu bine si nu exista nici o greseala pe care ai facut-o tu sau semnificatorul din apropiere.
Combinatiile pe care le-am scris erau dintr-o etalare de 9*4, adica 36 de carti.
Itr-adevar acum traversez o perioada cam tulbure cu multa incarcatura nervoasa, ca rezultat al unei proaste gandiri si actiuni personale de acum cativa ani , dar in cele din urma am reusit restabilirea situatiei initiale.
Ai simtit foarte bine , :good: .

Multumesc mult pentru confirmare.
Te pup,
Manu :)

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 06 Oct 2011, 16:49

manu-manu scrie:- cum sa interpretez crucea in casa sarpelui?- ca si tristete durere din cauza minciunilor, problemelor?
- crucea e urmata de sicriu pe casa sicriu si de sarpe pe casa buchet-hm?, va ganditi la ce ma gandesc si eu? :boredom:
crucea in casa sarpelui poate insemna ca complicatiile de orice fel se atenueaza,,,si ca,,contactul cu o femeie este tot mai putin sau acea femeie nu mai reprezinta un pericol,,intr-un fel sau altul a fost inlaturata

sarpele in buchet inseamna o femeie capricioasa invidioasa ,geloasa superficiala
Good job with cards,they practically read theamselves.

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 08 Oct 2011, 11:51

Asa e Laura pe zi ce trece doamna pierde teren si asta o enerveaza teribil si eu astept ziua in care va izbucni si-si va da tot veninul, in sensul ca nu-si va mai putea masca falsitatile.

Stii cum e cand sapi gropa altuia risti sa cazi singur in ea.

Te pup, si multumesc Laura.
:)

Scrie răspuns