Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

despre sarpe

Discutii despre semnificatia combinatiilor de carti Lenormand.
Scrie răspuns
manu-manu
membru
Zodie: Gemeni

despre sarpe

Mesaj de manu-manu » 21 Mar 2011, 16:15

ce inseamna sarpe in casa crucii, etalarea se deschide cu turnul, deci ar fi diagonala sarpe-turn

ioaurora
membru Club

Re: despre sarpe

Mesaj de ioaurora » 21 Mar 2011, 17:40

Casa 36 e casa sanatatii deci poti sa interpretezi probleme de sanatate ce tin de sistemul circulator de vase de sange de tensiune. Sau o problema inselatoare care poate fi mai grava decat pare.
Turnul anunta o perioada dificila, izolare cauzate de elemente negative cum ar fi dezamagirea rautatea ura invidia, gelozia.
combinatia poate fi interpretata ca dificultati in crestere.
Turnul de asemenea e o cladire oficiala, spital. In cazul asta e internare datorata unor pb de sanatate ce tin de tensiune circulatia sangelui vase.
In plan sentimental poate fi o relatie in care te simti singur ai grija la comploturile care pot duce la izolare la o despartire. Ameninta separatea atentie la suspiciuni.
Tradare din partea unei persoane mai in varsta.
Si mai poti vedea combinatia ca un loc de moralitate indoielnica
Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri. (Amos Bronson Alcott)

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 22 Mar 2011, 08:56

nu stiu ce exact despre ce va fi , cine va fi vorba pt ca sapele cum am scris e pe cruce, pe sarpe e buchetul, se deschide cu turn, sub turn e sicriul-adica pe casa coasei- cert e vorba despre o problema medicala urata....

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 22 Mar 2011, 08:59

Cred ca am vrut sa scriu ca nu stiu despre ce e vorba si la cine se refera/cine e mai exact sarpele, posibil sa fie o femeie mai in varsta din familie?
Multumesc Ioaurora pentru parerea ta :thankyou:

Scrie răspuns