Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

oracolul Dondorf

Discutii despre semnificatia cartilor Lenormand.
Scrie răspuns
Musette
membru Pro
Zodie: Taur

oracolul Dondorf

Mesaj de Musette » 30 Noi 2010, 20:46

mi/am cumparat zilele trecute oracolul leno Dondorf si as dori sa le intreb pe cele care sunt cunoscatoare cum trebuie sa se interpreteze cartile persoanelor adica barbatul si femeia, avand in vedere ca in acest tip de leno, femeia e cu spatele la barbat si priveste in partea opusa lui.(adica nu se privesc unul pe celalalt ca la leno piatnik).

pentru exemplificare am sa postez o imagine ca sa vedeti cartile:

Imagine

si mai am o intrebare: cei care detin acest set, poate ca unii, sau numai pe anumite seturi, pe cartea 24 a inimii, intre inima si imaginea junelui de pe ea, se afla trecuta cifra 1. asa este pe setul meu de acasa dar observ ca pe acestea de pe site, cifra de pe cartea 24 lipseste:

Imagine

sa intelegem ca pe cartea 24 unde deasupra inimii deci sub imaginea junelui, se afla cifra 1, are o legatura cu calaretul care este cartea 1???

daca nu ma intelegeti, am sa fac o poza cartilor mele. :hagirl:
Musette

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Re: oracolul Dondorf

Mesaj de lumininita » 08 Mar 2011, 21:22

buna dupa cum am mai tot citit ar trebui sa se afle inima intre ei doi ca sa fie bine adica barbat inima care ii leaga si femeia , dar nu stiu sigur inca mai caut

Scrie răspuns