Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Stie cineva?

Discutii despre semnificatia cartilor Lenormand.
Scrie răspuns
queenA
Zodie: Gemeni

Stie cineva?

Mesaj de queenA » 23 Apr 2014, 17:09

1. Buna ziua, de curand mi-am dat singura in carti , tablou de 36. In final mi-au iesit 4 carti care imi pun semne de intrebare si nu stiu cum sa le interpretez:

Turn+Crin+cheie+sapre

Cum pot interpreta cele 4 carti?

2. Dar Inima pe casa sarpe si barbat pe casa sicriu ?

Ce pareri aveti?

va multumesc

FionaLenormand
Zodie: Rac

Re: Stie cineva?

Mesaj de FionaLenormand » 23 Apr 2014, 18:41

queenA scrie:1. Buna ziua, de curand mi-am dat singura in carti , tablou de 36. In final mi-au iesit 4 carti care imi pun semne de intrebare si nu stiu cum sa le interpretez:

Turn+Crin+cheie+sapre

Ce pareri aveti?

va multumesc
Ultimele 4 carti sunt cartile destinului si ofera o privirea asupra evenimentelor care vor avea loc in viitorul apropiat.
In functie de intrebarea ta, cartile ar putea sa aiba urmatoarele semnificatii:

Turn-Crin: lipsa sexului, abstinenta, despartire pasnica, fara familie, te distantezi, departezi de familie, centru pentru batrani.

Crin-Cheie: siguranta familiala, vei fi cu siguranta in pace, sex protejat, solutie cu privire la chestiuni de familie.

Cheie-Sarpe: solutie care ar putea sa aduca complicatii, solutie din partea unei femei, cu siguranta vor exista probleme si complicatii.

Daca te gandesti sa pui pe cineva in varsta din familie intr-un centru pentru batrani, aceasta solutie se va dovedi a fi una problematica.
Decizi sa petreci o perioada singura, departe de familie, dar nu este cea mai buna solutie.
Daca ai probleme si complicatii cu autoritatile, un barbat mai in varsta ar putea sa-ti ofere o solutie prin intermediul unei femei.

queenA
Zodie: Gemeni

Re: Stie cineva?

Mesaj de queenA » 24 Apr 2014, 04:14

FionaLenormand scrie:
queenA scrie:1. Buna ziua, de curand mi-am dat singura in carti , tablou de 36. In final mi-au iesit 4 carti care imi pun semne de intrebare si nu stiu cum sa le interpretez:

Turn+Crin+cheie+sapre

Ce pareri aveti?

va multumesc
Ultimele 4 carti sunt cartile destinului si ofera o privirea asupra evenimentelor care vor avea loc in viitorul apropiat.
In functie de intrebarea ta, cartile ar putea sa aiba urmatoarele semnificatii:

Turn-Crin: lipsa sexului, abstinenta, despartire pasnica, fara familie, te distantezi, departezi de familie, centru pentru batrani.

Crin-Cheie: siguranta familiala, vei fi cu siguranta in pace, sex protejat, solutie cu privire la chestiuni de familie.

Cheie-Sarpe: solutie care ar putea sa aduca complicatii, solutie din partea unei femei, cu siguranta vor exista probleme si complicatii.

Daca te gandesti sa pui pe cineva in varsta din familie intr-un centru pentru batrani, aceasta solutie se va dovedi a fi una problematica.
Decizi sa petreci o perioada singura, departe de familie, dar nu este cea mai buna solutie.
Daca ai probleme si complicatii cu autoritatile, un barbat mai in varsta ar putea sa-ti ofere o solutie prin intermediul unei femei.

Va multumesc frumos, despre azil de batrani nu se pune problema, niciodata nici prin gand nu imi da asa ceva. Despre plecat, da ma bate gandul sa plec, dar sunt nehotarata, nu stiu daca asta chiar ar fi pentru mine. Cred ca am sa tin cont de ce mi-ati spus si renunt la plecare. Despre autoritati, pai nu am probleme cu legea pentru ca iubesc si respect legea, si evit orice probleme aici este dilema mea, barbatul acesta. Sarpele pe mine ma derutat foarte tare, pentru ca din pacate probleme cu femeile am mereu, motivul, poate am o gandire un pic masculina si cerebrala...Ce imi recomandati sa fac cu privire la cartea sarpe, eu ma gandesc sa evit orice conflict cu femeile...Credeti ca ar putea sa fie vorba si despre un barbat din domeniul juridic, care este legat de aceasta femeie sarpe? Sarpele este in casa crucii...si imi pun foarte multe semne de intrebare...

Scrie răspuns