Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Cheia pe casa ei

Discutii despre semnificatia cartilor Lenormand.
Scrie răspuns
mister
membru
Zodie: Scorpion

Cheia pe casa ei

Mesaj de mister » 30 Mar 2013, 20:14

Stiu ca orice carte, pe propria ei casa isi dubleaza influenta. Atunci, Cheia pe casa Cheii (in esenta etalarii 8x4)inseamna ca e ceva trasat de destin, care este deja stabilit, ceva ce trebuie/va fi descoperit in perioada urmatoare, curand? indica rapiditate, certitudine, dar daca e urmata de Soareci...inseamna o pierdere sigura?

eveofthemoon
membru Club
Zodie: Capricorn

Re: Cheia pe casa ei

Mesaj de eveofthemoon » 30 Mar 2013, 21:09

Cheia pe casa ei inseamna cu siguranta un DA absolut, rezolvarea sigura a unei probleme. Din puncy de vedere karmic, Cheia pe casa ei reprezinta ceva ce iti este scris in destinul tau, faptul ca te afli in karma.
Acum insa, combinatia Cheie- Soarece nu e de bine in niciun caz:
- referindu-ne la zona spirituala, combinatia inseamna depresie spirituala, dureri karmice, interferente cu vieti anterioare
- daca ne raportam pe domeniul citirii generale, combinatia inseamna ceva ce se va pierde/ este pierdut cu siguranta
- daca ne referim la domeniul sentimental, combinatia previne asupra faptului ca sentimentul va disparea complet

Acestea sunt doar cateva exemple, depinde de tematica etalarii si la ce s-a gandit consultantul cand a facut etalarea.

Sper sa te fi lamurit intr-o oarecare masura

Eve
Follow your dreams... they know the way.

mister
membru
Zodie: Scorpion

Re: Cheia pe casa ei

Mesaj de mister » 30 Mar 2013, 22:03

da, mi-am facut o idee :thankyou: ...era vorba de spre Cheie + Soarece+Sarpe+Gradina ca esenta la 8x4, cu semnificator Inelul.

Scrie răspuns