Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

elena 2011

elenatudorescu

Re: elena 2011

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 18:48

Etalarea cu kipper pe un an, sper sa mi-o incarce in imagine.

Ultima oară modificat 03 Oct 2011, 12:09 de către elenatudorescu, modificat 1 dată în total.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 21:14

elenatudorescu scrie:Am mai facut o etalare lenormand cu 36 de carti 8x4 pe 31 august, am feedback deja la ea.
Prima linie vorbeste despre nemultumirile mamei cu un contract si fata de copilul ei, J de cupa, baiatul, asul de pica si 10 de pica, aratand plictiseala, fata de problema cu mostenirea dar si surprindere in casa, as cu 10- a femeii de pica-buchet, ruda feminina. Am pe a doua linie un succes, cei trei asi, toba-trefla-cupa, adica act cu bani bugat si cu bucurie in casa, cu 9 pica in fata, act de mostenire, succesiune, cu norii dupa- credinta, cu 8 de toba- a unui demers, cu dama de inima- cu noroc, al unei femei credincioase- mama, cu 7 de trefla- pe necazuri trecatoare, slabiciune in amor. A treia linie vorbeste despre trecutul meu relational si amoros. A patra linie vorbeste despre prezent, semnificatorul principal, eu adica, este 2 de inima rosie, adica stelele si vorbeste despre aparitia unor demersuri nesigure in planul relational, amoros. Coloana prezentului vorbeste despre o viitoare bucurie in casa legata de barbatul de verde, sau de un nou imobil, j cu as de inima- care se construieste. Coloana sentimentelor si a dragostei vorbeste de o femeie din familie care urmeaza sa se casatoreasca si despre care primesc o veste nesperata. Coloana schimbarilor si a permutarilor vorbeste despre un barbat- partener din trecut pe care il consider o persoana negativa si cu care am un conflict de la despartire, care nu se mai rezolva acesta se pare ca incearca sa refaca legaturile cu mine, sa imi ceara iertare, asa e, aceste lucru s-a intamplat pe 3 septembrie, ma intreb totusi ce l-a facut sa isi schimbe inima fata de mine? Aici poate ma ajuta cineva, please.
Ah da si colturile etalarii care pot fi interpretate ca fiind, un barbat mai mult sau mai putin afemeiat dar cu care am avut o relatie intima, barbatul de care m-am despartit(crin-coasa) este nesigur, trifoi, de amorul sau, as de pica- doamna.
Voi ce ziceti?

Imagine
Ar mai fi pe coloana banilor si datoriilor unde cartile se pot rastalmaci in modul urmator, un partener- k de caro(pestii) isi declara demersurile bune-indatoritoare 8 de trefla(muntele), in mod neasteptat as caro- 10 pica(soare-vapor), as caro- imi comunica, imi scrie, ce imi scrie- 10 pica: vorbe de regret. Coloana ar putea fi interpretata ca in domeniul banilor ma asteapta perspective de calatorie in strainatate pentru un parteneriat de casatorie, posibil de afaceri.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 22:24

In mod definitiv, crinul- regele de pica/frunza, este el, exul, care in mod clar prezinta un trecut dezamagitor, are 31 de ani, ii implineste in 10 decembrie, :grin: e crinul in etalarea mea...eu dupa cum vedeti in trecutul stelelor, 2 de cupa, sunt o fata dezmatata care, rasfatata si iubita nu i-a fost o pietena sigura, din pacate din obstacole ce tin de femeile, caro(drum) si trefla(sarpe) de pe linia 3, si situatia se schimba, apare familia mea, cele doua dame caro- drumul si trefla- sarpele, cea de caro este mai diplomatica cu el, cea de trefla e mai in varsta decat el si mai "intrigata" :D de prezenta lui in viata mea, el este junele bun de insurat matur, trist pe viata lipsita de jovilatiile jupiteriene, anume de a castiga bani multi din munca in strainatate si singur care isi face procese de constiinta pe greselile facute fata de iubita "dezmatata" care l-a parasit in trecut insa nevoita de circumstantele vietii ;) , copil- gradina spune totul despre ce a fost, am taiat tot ce putea sa fie, ne-am certat pentru ca efectiv relatia nu mai avea viitor, nu mai putea continua, plus cum se poate vedea pe linia a 3 a au fost si conflictele cu aceste femei.
Dupa cum arata etalarea eu voi face in viitor, urmatoarele 6 luni, un drum- 9 caro(sicriu) care ar putea aduce posibilitatea de a recupera relatia cu el, 7 trefla pe 9 caro, 7 trefla aratand afectiune dar si o mica sansa, uneori arata posibilitatea unei sarcini, cu dama de inima in spate, norocul, ceva foarte pozitiv, caldura...nah, si crinul deasupra, amor, cine stie poate sa apara un copil din relatia asta pana la urma... :hahaha: In orice caz mi-ar place ce vad. :hahaha: :)

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 22:47

Am uitat sa completez informatia. Tipul e cetatean strain, deci se potriveste cu calitatile crinului- regelui de frunza din nou. Devine din ce in ce mai palpitanta aceasta etalare, simt ca ar mai trebui sa fac una pentru clarificare, ma bulverseaza total :hahaha: .

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 23:15

In mod clar semnificatiile lui Etteilla dezambiguizeaza semnificatiile din Lenormand. Nu am mai ghicit atat de simplu si de acurat viitorul in carti pana sa folosesc semnificatiile date de Etteilla cartilor. Vreau sa spun ca in momentul etalarii nici nu imi trecea prin gand ceea ce a descris etalarea si ceea ce s-a adeverit a fi adevarat.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 26 Sep 2011, 16:29

Am facut o etalare astrologica cu tarot unguresc si din pacate nu e posibila o reconstituire a acesteia pe forum insa nu conteaza, cartile sunt aceleasi, am epuizat pachetul pe cele 12 case asa ca sunt inegale ca si numar in case insa nu conteaza. Ceea ce conteaza e ca o am scrisa si o pot reconstitui cu cartile in mana.
Casa I: vitalitatea, corpul, initiative pentru actiuni, individualitatea si initiativele sociale si profesionale
*Rege de Frunze: barbat singur, copil
*IX de Clopote: aproape 3 luni
*VIII de Frunze: certitudine, siguranta
Din punct de vedere al casei I perioada urmatoare se refera la noi actiuni, noi initiative sociale in sine in parcursul a 3 luni de zile, in certitudini, adica initiative pentru un loc de munca si relatii noi.

Casa a II a: finante, investitii, banii, avutul si posesiunea, atragerea banilor si a posesiunilor, castigul de bani.
* VIII de Ghinda: incurcaturi, probleme;
* As de Inimi: contacte si intalniri cu strainii;
* Valetul de Frunze: gandurile unui barbat singur;
Din punct de vedere al casei a II a perioada se anunta plina de incurcaturi in relatiile cu strainii.

Casa a III a: comunicarea, scrisul, vestile, vecinii, fratii si surorile, prima casatorie, primul sot, studiile primare, calatorii scurte
* As de Clopote: partener, mariaj
* Cavaler de Clopote: mama, sotie
* Cavaler de Inimi: iubita, femeie importanta apropiata
Din punct de vedere al casei a III a perioada se anunta a fi importanta pentru una din apropiatele consultantei.

Casa a IV a: familia caminul
* X de Frunze: suma mare de bani
* VII de Ghinda: griji, indoieli, lacrimi
* VII de Frunze: copil
Din punct de vedere al casei a IV a perioada se anunta a fi ingrjoratoare in ce priveste o suma importanta de bani necesara in caminul consultantei.

Casa a V a: creatie, dragoste, norocul, speculatia
* Cavalerul de Ghinda: femeie divortata, vaduva
* Rege de Clopote: sot, partener, tatal
* VII de Inimi: emotii, dragoste
Din punct de vedere al casei a V a perioada se anunta a fi importanta in ce priveste viata amoroasa a unei femei divortate, vaduve sau despartite, o femeie cu statut casnic neclar, perioada se anunta favorabila aparitiei unui partener indragostit sau imbunatatirea, progresul, relatiei de dragoste cu o anumita persoana de gen masculin.

Casa a VI a: serviciul, rutina de zi cu zi, datoria, sanatatea psiho-somatica
* Valetul de Clopote: schimbare inspre bine, noroc
* VIII de Clopote: schimbare
* Cavalerul de Inimi: iubit, persoana masculina apropiata, apropiat important
Perioada se anunta pozitiva in ce priveste serviciul si rutina de zi cu zi, un apropiat important beneficiaza de o ameliorare a conditiei sanatatii psiho-somatice, serviciului si muncii.

Casa a VII a: parteneriate, relatii, rivalitati, procese, contracte
* As de Ghinda: imprevizibilul, eveniment imprevizibil, soc
* X de Inimi: afaceri familiale, afaceri externe
* Rege de Ghinda: vaduv, divortat, ofiter, avocat, persoana juridica

Perioada se anunta a fi importanta pentru un barbat divortat, o figura juridica sau altcineva din afacerile familiale ale persoanei in cauza, vin surprize si lucruri socante din zona familiei si a cunostintelor in ceea ce priveste parteneriatul, casatoria unei persoane de natura Regelui de Ghinda, posibil un divort.

Casa a VIII a: plati, gestiunea finantelor, mosteniri, boli acute, decese, datorii, fisc, transformarea, schimbarea, ocultul, frica, sexualitatea, instinctele, psihicul
* Cavaler de Frunze: femeie singura, fata
* X de Ghinda: cariera, serviciul, munca, afacerile
Perioada se anunta a avea importanta in ce priveste munca unei femei singure, aceasta isi va putea schimba locul de munca sau cariera, va gestiona, va dispune de un loc, locuri de munca, resursele pentru locul de munca se afla in mainile unei femei singure.

Casa a IX a: spiritualitate, calatorii lungi, studii superioare, mentalitate
* X de Clopote: sase luni
* VIII de Inimi: scrisoare de intentie, carte pozitiva
Perioada se anunta cu o o scrisoare de intentie venita de departe in urmatoarele 6 luni. Posibil intentia de a pleca in afara tarii pe termen de 6 luni sau in 6 luni.

Casa a Xa: cariera, seful, performanta, abilitatile superioare, imaginea publica
* VII de Clopote: sase saptamani
* IX de Frunze: o suma mica de bani
* IX de Ghinda: eveniment neasteptat
Perioada se anunta cu un eveniment neasteptat in zona carierei legat de o suma mica de bani in timp se 6 saptamani sau peste 6 saptamani.

Casa a IX a: asocierile cu grupurile, afilierile, prietenii, fratii si surorile vitrege
* IX de Inimi: casa, apartament, locatie de domiciliu
* Valetul de Inimi: gandurile persoanei iubite
Perioada se anunta cu reintalniri, reveniri in locatiile unor asociatii de natura caritativa, relatii bune cu prietenii, fratii si surorile vitrege in caz de existenta lor.

Casa a XII a: secrete, limitari, boli cronice
* Valetul de Ghinda: tradare, deceptie, minciuni, fals
* As de Frunze: contract, hartii, documente
Perioada se anunta cu limitari ale problemelor legate de anumite hartii si documente.

Din punct de vedere asociativ evenimentele ce ar putea avea loc in viata consultantei sunt casatoria unei surori, persoanaj feminin apropiat din viata acesteia. Intentiile, initiativele cum si derularea lor vor avea in timp de maxim 3 luni de zile timp in care partenerul acesteia, Regele de Clopote pregateste aceasta initiativa pe care femeia in cauza nu o cunoaste sau o speculeaza a fi mai departe, undeva in 6 luni de zile. Tot asociativ in domeniul muncii, sanatatii, banilor si al carierei va avea loc o angajare, vine un nou loc de munca sigur intr-o perioada de o luna si jumatate.
Din perspectiva emisferelor in cea interioara se prevede o schimbare pozitiva in viata interioara a consultantei, din emisfera exterioara vine neasteptat un loc de munca, schimbarea locului de munca este posibila, X Ghinda in casa a VIII a si IX Ghinda in casa a X a.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 26 Sep 2011, 18:00

elenatudorescu scrie:Mai am o etalare, de data asta facuta in oracolul kipper, pe 1 an de zile. Pacat ca nu este metoda pentru 1 an la constructor, mi-ar fi fost mai simplu daca ar fi fost fiecare carte cu numele lunii pentru care am extras-o am incercat sa afisez cartile pe etalarea simpla cu 12 carti, probabil nu o sa stiti care e iulie si care e noiembrie din imagine dar mi-am propus macar sa fie o imagine cu cartile.
Ianuarie: Drumul cel lung: o perioada lunga de timp cartea arata o perioada de 2 ani. O sa am o alta casa sau o casa mai mare. O casa mai mare da, pot confirma ca nu aveam habar daca anul asta voi incepe sigur sau nu lucrarile de extindere a casei. Totusi ce ar vrea sa spuna cu perioada si cu casa mai mare, poate ca imi voi extinde familia in 2 ani, aici doar daca va mai exista forumul peste 2 ani voi posta daca a fost sau nu adevarat. In rest nimic prea interesant nu se intampla ceea ce e adevarat.
Februarie: Judecatorul: Cartea indica nevoia de ajutor profesional. Aici as putea confirma, intrucat chiar asa a fost in februarie, simteam nevoia unei ghidari in planul activitatilor profesionale.
Martie: Marele Castig de bani: A castiga bani fara prea multa bataie de cap. S-a confirmat si aceasta intrucat nu prea m-am spetit in martie si chiar am fost gestionarul principal al banilor din casa.
Aprilie: Schimbarea: in locuinta vine cineva. S-a adeverit si aceasta.
Mai: Norocul in dragoste: anunta ca ceva ce nu parea a avea o solutie se rezolva de la sine. Adeverita in totalitate, multe lucruri, progrese bune au inceput in mai chiar si proiectul cu extinderea locuintei, de mult era planificat si inceput, luna mai a marcat inceputul sfarsitului a tot ce stagna bolnav in viata mea.
Iunie: Furtul: Negativ, cartea indica faptul ca cineva este nefericit, este pacalit si are ghinion. Confirmat, lunie a fost horor cu casa, casele.
Iulie: Cadoul: este cartea destinului, influentele negative dispar. Multa bucurie cu cei apropiati. Scapati de o problema de sanatate care se dovedeste a fi mai putin periculoasa sau rea decat parea. Confirmata si aceasta luna, a fost super bine din nou, intradevar m-am refacut din toate punctele de vedere, a fost o luna destinica intradevar, chiar cu preocupari pentru ocult si divinatie, aflarea si lamurirea traiectoriei vietii din nou, multa preocupare in aflarea destinului, menirii in viata si altele, o luna matura si foarte responsabilain acelasi timp.
August: Intalnirea: Nu veti fi singur/a in aceasta luna. O sa aveti intalniri importante si vesti de asemenea, intalniri, vi se fac propuneri neasteptate, posibilitate de a lucra in teamwork. Confirmat, chiar si aparitia mea pe aici e marcata prin semnificatia acestei carti.
Septembrie: Suferinta: Aveti in fata un munte de probleme care preseaza si nu pot fi rezolvate usor.
Octombrie: Vestea placuta: Cartea stirilor, scrisorilor, examenelor, convorbirilor la telefon, hartiilor. Indica desfasurarea buna a lucrurilor indicate de celealte carti! Este o carte foarte pozitiva ce nu poate fi influentata in mod negativ de cartile din jur. Indica un contract sau o promovare.
Noiembrie: Onorurile: Cartea succesului si a victoriei. Se indeplinesc telurile. Primesti respect si recunoastere. Eforturile vor fi rasplatite.
Decembrie: Doamna Buna: Cartile din jur arata ce domeniu afecteaza, reprezinta ajutor din partea cuiva, o femeie care poate fi mama, sora, sefa, etc. Again, acelasi lucru ca in etalarile precedente.
Imagine
:) Etalarea kipper pe un an e atat de asemanatoare cu progresia Lunii natale in harta progresata incat nici nu mai are rost sa imi mai bat capul cu interpretarea lor. :)

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 02 Oct 2011, 23:52

Imagine
Ultima mea etalare cu lenormand. In circa 7 luni, in primavara anului viitor va fi o chestie interesanta in viata mea, nu cunosc personajele, cred ca voi avea ceva probleme cu depresia iar, dar deja m-am obisnuit sa ma chinuie asa ca voi trece la capitolul viitor. Se pare ca voi avea un nou loc de munca, un vechi contract pe care il urasc si de unde am plecat din cauza banilor prea putini, da cred ca acolo voi ajunge, discut cu un tip, opa, nu o tipa, un tip..tratez despre acel contract. Va mai fi posibilitatea de a avea un nou inceput, voi tine multe lucruri ascunse, voi fi foarte rezervata si chiar austera, un barbat ma insoteste si imi poarta, fericirea as spune, pentru care sunt invidiata in jur, ce bine ar fi sa fie asa. Un barbat care se vindeca de ceva, nu stiu cine e, sa ma trazneasca...chiar nu pot sa fac nici o descriere pe individ, cica voi face o afacere cu el probabil. In fine, ma deruteaza, poate aveti voi ceva clarificari, m-ar bucura mult. Etalarea mi-am dat-o cu gandul la bani asa cum reies lucrurile acolo, ursul in fata mea. Nu stiu ce e cu cainele ala si cartile care il definesc, habar nu am, limpeziti-ma va rog, chiar imi prind urechile, mai e calaretul cu crucea imediat dupa ancora-inel, adica contract de munca, ce e acolo. Si colturile etalarii, vine un prieten cu o sansa de munca, sau imi face o propunere. Chiar ma asteapta acea protectie, urs- trifoi, urs- turn, urs- casa, urs- gradina si prietenu' cu restaurantul sau cu situatia buna, ce e cu el, il cunosc sau nu? Voi mai completa, am multe povesti si ipoteze pentru etalarea asta.
Mda, se pare ca problema mea cu banii se rezolva curand, cei 3 asi din fata ursului, 10 de trefla, ursul nu stie ce lovitura sub centura ii pregatesc :hahaha: . Ar fi sa dureze ceva timp, urs in casa turnului, ar mai fi un credit, un cont cu bani sau o banca...ei ce sa mai spun, dau lovitura cea mare- hahahahaha -da asta ar fi posibila doar in cazul in care as jefui o banca, urs-turn :lol:
Voi avea ceva schimbari printre care si o schimbare de domiciliu, a carei urmare va rezulta intr-un nou inceput amoros, voi cunoaste pe cineva, ma voi indragosti de cineva, un barbat cu suflet nobil, putin mai in varsta sau chiar in varsta, mai realizat material, cu calitati care imi plac :hahaha: pe bune :good: mai precis astea se preconizeaza a fi tot in aprilie sau la jumatatea lui aprilie daca nu ma inseala calaroiul din coltul etalarii. Soare in berbec si un nou inceput in viata intima se arata :D

Închis