Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

elena 2011

elenatudorescu

elena 2011

Mesaj de elenatudorescu » 14 Aug 2011, 19:59

M-am gandit ca merita sa salvez si aici etalarile personale desi eu le salvez pe hartie deobicei si ma intorc destul de des la ele cu verificari.
Aici e prima mea etalare verificata, confirmata si expirata deja pentru o perioada de 1 luna jumate- 2, etalare cu 3 carti: trecut, prezent, viitor.
Tin sa spun ca nu am ales nicio perioada pentru predictibilitate, am luat-o la "oha" cum s-ar zice, pentru locul de munca. Am intrebat daca voi gasi locul de munca pe care il doresc. Credibil sau incredibil s-a adeverit in totalitate, cartea care a cazut la viitor este Regele de Monede care arata in mod puternic sfera muncii si domeniul profesional, este indiciul cel mai bun al implinirii dorintelor in planul profesional, daca iti cade aceasta carte la raspuns sau ca si viitor al unei situatii profesionale poti si sigur/a ca vei avea succes in implinirea dorintelor si a telurilor tale. Bineinteles conditia e ca el sa nu fie intors caci atunci cand este intors arata potrivnic sau pur si simplu o persoana care iti sta in cale, un om mai putin de vaza pentru cei din jurul lor sau pentru tine. Poate arata un sef care te exploateaza pe bani putini, un loc de munca rau in general.
Imagine

elenatudorescu

Re: elena 2011

Mesaj de elenatudorescu » 14 Aug 2011, 23:16

Am mai facut in mai o etalare in crucea celtica pentru dragoste, relatii si munca care inca mai asteapta pana la verificare insa este o etalare suficient de relevanta pentru modul in care decurg lucrurile.
Am situatia initiala in care ma regasesc si atunci si acum 6 spade, fac progrese in ceea ce priveste relationalul care se combina frumos cu spiritualul 8 cupe, factorul nu se opune ci efectiv pleaca :lol: . Undeva peste inca 3, 4 luni voi cunoaste pe cineva, probabil voi pleca undeva sau efectiv voi incepe noi relatii cu lumea, sperantele/temerile contin o carte pozitiva, Cavalerul de Cupe care in esenta sa ar fi sa simbolizeze dragostea, pentru o femeie poate fi si un barbat. Da am intalnit un barbat tanar care avea ochii gri, culoare mai deosebita, albastru si nu, nu a fost legat de amor ci de relatii profesionale, si da mi-au placut ochii lui :)) Lumea combinata cu 6 spade, 8 cupe si regina de bate(eu sau sora mea) as spune ca sora sau eu insami ma voi aserta catre noi perspective care vor avea succes, succes intr-o posibila calatorie, catre sau a Reginei de Bate sau si una si alta :)). Deocamdata am feedback la prima varianta insa atata vreme cat timpul nu e expirat mai astept si a doua posibilitate.
Daca ma uit la cele 2 etalari efectuate in aceiasi perioada, constat similaritati in ce priveste prognoza generala a urmatoarelor 3 luni si daca nu gresesc chiar se completeaza una cu alta. Daca ma iau dupa prima etalare as spune ca e mult mai sintetica decat crucea celtica, si totusi crucea celtica nu e cea mai completa din toate asa cum o lauda multi tarochisti de pe net si nu numai.
Imagine

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 15 Aug 2011, 00:19

Mai am o etalare, de data asta facuta in oracolul kipper, pe 1 an de zile. Pacat ca nu este metoda pentru 1 an la constructor, mi-ar fi fost mai simplu daca ar fi fost fiecare carte cu numele lunii pentru care am extras-o am incercat sa afisez cartile pe etalarea simpla cu 12 carti, probabil nu o sa stiti care e iulie si care e noiembrie din imagine dar mi-am propus macar sa fie o imagine cu cartile.
Ianuarie: Drumul cel lung: o perioada lunga de timp cartea arata o perioada de 2 ani. O sa am o alta casa sau o casa mai mare. O casa mai mare da, pot confirma ca nu aveam habar daca anul asta voi incepe sigur sau nu lucrarile de extindere a casei. Totusi ce ar vrea sa spuna cu perioada si cu casa mai mare, poate ca imi voi extinde familia in 2 ani, aici doar daca va mai exista forumul peste 2 ani voi posta daca a fost sau nu adevarat. In rest nimic prea interesant nu se intampla ceea ce e adevarat.
Februarie: Judecatorul: Cartea indica nevoia de ajutor profesional. Aici as putea confirma, intrucat chiar asa a fost in februarie, simteam nevoia unei ghidari in planul activitatilor profesionale.
Martie: Marele Castig de bani: A castiga bani fara prea multa bataie de cap. S-a confirmat si aceasta intrucat nu prea m-am spetit in martie si chiar am fost gestionarul principal al banilor din casa.
Aprilie: Schimbarea: in locuinta vine cineva. S-a adeverit si aceasta.
Mai: Norocul in dragoste: anunta ca ceva ce nu parea a avea o solutie se rezolva de la sine. Adeverita in totalitate, multe lucruri, progrese bune au inceput in mai chiar si proiectul cu extinderea locuintei, de mult era planificat si inceput, luna mai a marcat inceputul sfarsitului a tot ce stagna bolnav in viata mea.
Iunie: Furtul: Negativ, cartea indica faptul ca cineva este nefericit, este pacalit si are ghinion. Confirmat, lunie a fost horor cu casa, casele.
Iulie: Cadoul: este cartea destinului, influentele negative dispar. Multa bucurie cu cei apropiati. Scapati de o problema de sanatate care se dovedeste a fi mai putin periculoasa sau rea decat parea. Confirmata si aceasta luna, a fost super bine din nou, intradevar m-am refacut din toate punctele de vedere, a fost o luna destinica intradevar, chiar cu preocupari pentru ocult si divinatie, aflarea si lamurirea traiectoriei vietii din nou, multa preocupare in aflarea destinului, menirii in viata si altele, o luna matura si foarte responsabilain acelasi timp.
August: Intalnirea: Nu veti fi singur/a in aceasta luna. O sa aveti intalniri importante si vesti de asemenea, intalniri, vi se fac propuneri neasteptate, posibilitate de a lucra in teamwork. Confirmat, chiar si aparitia mea pe aici e marcata prin semnificatia acestei carti.
Septembrie: Suferinta: Aveti in fata un munte de probleme care preseaza si nu pot fi rezolvate usor.
Octombrie: Vestea placuta: Cartea stirilor, scrisorilor, examenelor, convorbirilor la telefon, hartiilor. Indica desfasurarea buna a lucrurilor indicate de celealte carti! Este o carte foarte pozitiva ce nu poate fi influentata in mod negativ de cartile din jur. Indica un contract sau o promovare.
Noiembrie: Onorurile: Cartea succesului si a victoriei. Se indeplinesc telurile. Primesti respect si recunoastere. Eforturile vor fi rasplatite.
Decembrie: Doamna Buna: Cartile din jur arata ce domeniu afecteaza, reprezinta ajutor din partea cuiva, o femeie care poate fi mama, sora, sefa, etc. Again, acelasi lucru ca in etalarile precedente.
Imagine

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 15 Aug 2011, 08:36

elenatudorescu scrie:Am mai facut in mai o etalare in crucea celtica pentru dragoste, relatii si munca care inca mai asteapta pana la verificare insa este o etalare suficient de relevanta pentru modul in care decurg lucrurile.
Am situatia initiala in care ma regasesc si atunci si acum 6 spade, fac progrese in ceea ce priveste relationalul care se combina frumos cu spiritualul 8 cupe, factorul nu se opune ci efectiv pleaca :lol: . Undeva peste inca 3, 4 luni voi cunoaste pe cineva, probabil voi pleca undeva sau efectiv voi incepe noi relatii cu lumea, sperantele/temerile contin o carte pozitiva, Cavalerul de Cupe care in esenta sa ar fi sa simbolizeze dragostea, pentru o femeie poate fi si un barbat. Da am intalnit un barbat tanar care avea ochii gri, culoare mai deosebita, albastru si nu, nu a fost legat de amor ci de relatii profesionale, si da mi-au placut ochii lui :)) Lumea combinata cu 6 spade, 8 cupe si regina de bate(eu sau sora mea) as spune ca sora sau eu insami ma voi aserta catre noi perspective care vor avea succes, succes intr-o posibila calatorie, catre sau a Reginei de Bate sau si una si alta :)). Deocamdata am feedback la prima varianta insa atata vreme cat timpul nu e expirat mai astept si a doua posibilitate.
Daca ma uit la cele 2 etalari efectuate in aceiasi perioada, constat similaritati in ce priveste prognoza generala a urmatoarelor 3 luni si daca nu gresesc chiar se completeaza una cu alta. Daca ma iau dupa prima etalare as spune ca e mult mai sintetica decat crucea celtica, si totusi crucea celtica nu e cea mai completa din toate asa cum o lauda multi tarochisti de pe net si nu numai.
Imagine
imi place interpretarea facuta de tine,eu sunt la inceput la tarot
Good job with cards,they practically read theamselves.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 15 Aug 2011, 09:47

Am vazut ca ai postat o etalare cu tarot. Nu stiu ce metoda ai folosit dar nu cred ca poti sa le interpretezi una langa alta, am incercat si eu asa si nu se legau una cu alta, nu mi-a fost simplu. :dontknow: :hagirl:

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 15 Aug 2011, 10:34

Metoda Crucea Celtica:
Cartile se amesteca in mana, nu se bat, se taie si se desfasoara in evantai din care extragi 10 carti la alegere pe care le asezi una dupa alta fara sa le schimbi ordinea extragerii sau efectiv le etalezi dupa modelul de mai sus, cartea numarul 1, cartea a 2 a peste 1, cartea a 3 a deasupra celor doua, cartea a 4 a dedesubtul celor 2, cartea a 4 a in stanga, a 5 a in dreapta a 6 a langa crucea formata, a 7a deasupra lui 6, a 8 a deasupra lui 7, a 9 a si a 10 a.
Pozitiile in crucea celtica se interpreteaza ca fiind:
1. asta este- situatia initiala
2. asta o intretaie- impulsul cu rol evoluativ sau inhibator
3. asta o incoroneaza- planul constient, gandurile tale
4. asta are la baza- planul subconstient, trecutul indepartat
5. asta a fost inainte- trecutul apropiat
6. asta va fi dupa aceea- viitorul apropiat al situatiei initiale
7. asta e cel care fomuleaza intrebarea- atitudinea fata de situatia initiala
8. acolo va avea loc- cum sunt/ vad cei din jur sau mediul
9. acolo sunt sperantele si temerile
10. acolo ne va duce- raspuns final

Cum raspunzi unei intrebari? In primul rand viitorul este indicat de pozitia 10, dar pozitia 10 se interpreteaza in functie de pozitia 9 care isi are radacinile in toata etalarea. Asadar daca intrebi ceva si raspunsul e o carte pozitiva dar intrebarea este negativa- adica restul cartilor-pozitiilor care sunt influentate de pozitia 9 si vor avea conotatie negativa atunci poti sa intuiesti ca raspunsul va fi unul mai degraba negativ, de exemplu, vei pleca in strainatate la munca dar vei scapa ca prin urechile acului de primejdii, adica se deruleaza ceea ce te temi sa se intample, fricile/ temerile sunt reale si vor capata aceiasi conotatie finala cu toate ca raspunsul este pozitiv, adica da vei pleca si vei avea de tras. Daca e invers si 10 e negativa poti interpreta raspunsul ca fiind partial pozitiv, contrans de indicatiile lamei din pozitia 10, de exemplu nu vei reusi sa pleci in strainatate dar vei fi multumita ca nu ai plecat. Cartile care se analizeaza la final pentru a da raspunsul sunt 1+2, 6 si 10 care indica viitorul si au 50% din raspuns si restul care indica adiacentele problemei si au si ele 50% din raspuns. Trebuie facut un echilibru intre negativitate si pozitivitate in sustinerea viitorului problemei. In general cartea Lumea e cea care respinge influentele negative din etalare, mai ales cand este in pozitia 10 si nu este intoarsa. Cartea Lumea este indiciul unui final bun, reusita pe cand cartea Judecata este indiciul unui final anevoios cu conotatii de judecata la propriu, ceva gen Crucea din lenormand.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 15 Aug 2011, 15:59

elenatudorescu scrie:Am vazut ca ai postat o etalare cu tarot. Nu stiu ce metoda ai folosit dar nu cred ca poti sa le interpretezi una langa alta, am incercat si eu asa si nu se legau una cu alta, nu mi-a fost simplu. :dontknow: :hagirl:
,,AM O ETALARE CU TOATE CARTILE DE TAROT TOT PE NET GASITA SI IMI SPUNE SI CARE CARTI SE COMBINA CE ESTE IMPORTANT CE INFLUENTAEZA,,IN ETALAREA CU TOATE CARTILE DOAR CATEVA CARTI DAU PREZENTU,
Good job with cards,they practically read theamselves.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 14:12

Am mai facut o etalare lenormand cu 36 de carti 8x4 pe 31 august, am feedback deja la ea.
Prima linie vorbeste despre nemultumirile mamei cu un contract si fata de copilul ei, J de cupa, baiatul, asul de pica si 10 de pica, aratand plictiseala, fata de problema cu mostenirea dar si surprindere in casa, as cu 10- a femeii de pica-buchet, ruda feminina. Am pe a doua linie un succes, cei trei asi, toba-trefla-cupa, adica act cu bani bugat si cu bucurie in casa, cu 9 pica in fata, act de mostenire, succesiune, cu norii dupa- credinta, cu 8 de toba- a unui demers, cu dama de inima- cu noroc, al unei femei credincioase- mama, cu 7 de trefla- pe necazuri trecatoare, slabiciune in amor. A treia linie vorbeste despre trecutul meu relational si amoros. A patra linie vorbeste despre prezent, semnificatorul principal, eu adica, este 2 de inima rosie, adica stelele si vorbeste despre aparitia unor demersuri nesigure in planul relational, amoros. Coloana prezentului vorbeste despre o viitoare bucurie in casa legata de barbatul de verde, sau de un nou imobil, j cu as de inima- care se construieste. Coloana sentimentelor si a dragostei vorbeste de o femeie din familie care urmeaza sa se casatoreasca si despre care primesc o veste nesperata. Coloana schimbarilor si a permutarilor vorbeste despre un barbat- partener din trecut pe care il consider o persoana negativa si cu care am un conflict de la despartire, care nu se mai rezolva acesta se pare ca incearca sa refaca legaturile cu mine, sa imi ceara iertare, asa e, aceste lucru s-a intamplat pe 3 septembrie, ma intreb totusi ce l-a facut sa isi schimbe inima fata de mine? Aici poate ma ajuta cineva, please.
Ah da si colturile etalarii care pot fi interpretate ca fiind, un barbat mai mult sau mai putin afemeiat dar cu care am avut o relatie intima, barbatul de care m-am despartit(crin-coasa) este nesigur, trifoi, de amorul sau, as de pica- doamna.
Voi ce ziceti?

Imagine

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 05 Sep 2011, 17:03

http://i1177.photobucket.com/albums/x34 ... lare24.jpg
deci cum e pina la urma sa rezolvat cu mostenirea ?

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 05 Sep 2011, 18:40

Inca nu s-a rezolvat nimic cu mostenirea, asteptam tot dupa altii. In rest ex-ul strainez m-a recontactat ca sa isi ceara iertare, dupa ce mi-a facut crize si certuri la telefon si pe mess in fiecare an cand ma recontacta :hahaha: e dus rau, in fiecare an isi aminteste de mine, sa ma contacteze si sa imi faca reprosuri la care eu nu ii raspund :lol: , de aia as vrea sa stiu ce l-a determinat sa isi ceara iertare pentru acuzele si ofensele care mi le-a facut in care m-a acuzat ca i-am istovit timpul din viata, adica 1 an :lol: . In fine nu stiam ca pentru el e contracost, i-am si spus-o :hahaha: ... :lol: in rest el cu ale lui si eu cu ale mele.

Închis