Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

jurnal laura 2011

Închis
Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Re: jurnal laura 2011

Mesaj de Musette » 01 Aug 2011, 12:26

usor cu rinichii, veica urinara, te cam doare spatele, posibil ceva si cu digestia, psihic te obsedeaza cate o chestie, usoare alergii?!, cauti sa ai sau asa te hranesti tu cu o dieta cam saraca, ai si ceva lipsa de vitamine.
ceva temeri, insomnii. glicemia e ok?

cam atat, nimic grav.
Musette

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 01 Aug 2011, 12:32

daca ne uitam la damele din etalare, cea care are varsta mamei laurei este sarpele si in fata lui, deocamdata nu sunt carti bune.
sarpele are de trecut prin multe ca apare bonav dar are in viitorul ei - copilul...deci se face bine.
Musette

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 01 Aug 2011, 21:51

Musette scrie:daca ne uitam la damele din etalare, cea care are varsta mamei laurei este sarpele si in fata lui, deocamdata nu sunt carti bune.
sarpele are de trecut prin multe ca apare bonav dar are in viitorul ei - copilul...deci se face bine.
Da ai dreptate mananc putin ,probleme cu rinichii si vezica urinara are mama mea,,sunt hipoglicemica mananc multe dulciuri inspecial ciocolata,,si hipotensiva ,,am stari de usoare ameteli pe baza asta,,am insomnii destul de dese avand in vedere locul de munca,,cu turele de noapte imi schimb tot fusul orar,,stres la maxim,cam astea ar fii de spus
Good job with cards,they practically read theamselves.

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 14 Aug 2011, 17:48

azi am facut o etalare cu carti de tarot,,vad si lucruri bune si lucruri negre,
Imaginevoi veni cu interpretarea curand ,,este ceva nou pt mine,nu am avut pana acum carti de tarot,abia le am achizitionat si trebuie sa vad ce mi zic

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 15 Aug 2011, 10:02

o laura eu am o carte cu tarod ce-mi da fiecare carte in parte nu cu combinati nu te pot ajuta ,

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 15 Aug 2011, 11:48

Eu vad in etalare ca esti pe cale de a te indragosti de cineva, Cavalerul de Cupe langa Marea Preoteasa, cu toate ca poate reprezenta o femeie din viata ta casatorita care are un copil. Mai poate arata faptul ca te bazezi pe noi proiecte de uniune, Cumpatarea in fata Marii Preotese si in fine, Cavalerul de Cupe arata dragostea, poate ai pus ochii deja pe cineva sau vei avea pe cineva in perspective pentru dragoste, casatorie. Daca va fi asa va fi un barbat bun cu adevarat. Daca ma uit la linia de sus, cred ca in intregime ar fi sa vorbeasca despre situatia ta cu un barbat care oscileaza intre doua casatorii, din care in una are o fetita satena cu ochii albastrii sau mixi la culoare, uneori indica ca pot fi si gri, mai exceptional, si o femeie tanara care ii este iubita- Imparateasa si care asteapta la randul ei sa faca un copil- cu Valet de Cupe si sa se casatoreasca cu el- Marele Preot. Deci as putea zice ca barbatul in perspectiva jongleaza cu 2 casnici in care munceste din greu la construirea viitorului pentru sotie si copil insa as putea sa spun ca mai mult banii se duc pentru amanta- Imparateasa care asteapta sau va mai avea un copil. Etalarea mai vorbeste despre un barbat, pe linia a 2 a, care este o figura importanta in viata ta si care este realizat in plan social si material, are o independenta oarecare, poate fi un prieten bun sau un sef ok, poate fi chiar sotul, iubit, viitor iubit sau un psiholog langa care vei avea de munci mult dar vei avea si multa bucurie. Pe linia a 3 a e urat... nu vreau sa ma mai uit, se pare ca la munca apar niste situatii rele care disrup un echilibru in stabilitatea muncii, in final ajungi sa te simti constransa de limitele banilor si posibilitatilor. A 5 a linie arata o femeie care iti solicita, iti va solicita ajutorul dintr-o institutie gen turnul, dar cu care totul va fi ok, dupa o perioada de odihna.

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 15 Aug 2011, 15:40

elenatudorescu scrie:Eu vad in etalare ca esti pe cale de a te indragosti de cineva, Cavalerul de Cupe langa Marea Preoteasa, cu toate ca poate reprezenta o femeie din viata ta casatorita care are un copil. Mai poate arata faptul ca te bazezi pe noi proiecte de uniune, Cumpatarea in fata Marii Preotese si in fine, Cavalerul de Cupe arata dragostea, poate ai pus ochii deja pe cineva sau vei avea pe cineva in perspective pentru dragoste, casatorie. Daca va fi asa va fi un barbat bun cu adevarat. Daca ma uit la linia de sus, cred ca in intregime ar fi sa vorbeasca despre situatia ta cu un barbat care oscileaza intre doua casatorii, din care in una are o fetita satena cu ochii albastrii sau mixi la culoare, uneori indica ca pot fi si gri, mai exceptional, si o femeie tanara care ii este iubita- Imparateasa si care asteapta la randul ei sa faca un copil- cu Valet de Cupe si sa se casatoreasca cu el- Marele Preot. Deci as putea zice ca barbatul in perspectiva jongleaza cu 2 casnici in care munceste din greu la construirea viitorului pentru sotie si copil insa as putea sa spun ca mai mult banii se duc pentru amanta- Imparateasa care asteapta sau va mai avea un copil. Etalarea mai vorbeste despre un barbat, pe linia a 2 a, care este o figura importanta in viata ta si care este realizat in plan social si material, are o independenta oarecare, poate fi un prieten bun sau un sef ok, poate fi chiar sotul, iubit, viitor iubit sau un psiholog langa care vei avea de munci mult dar vei avea si multa bucurie. Pe linia a 3 a e urat... nu vreau sa ma mai uit, se pare ca la munca apar niste situatii rele care disrup un echilibru in stabilitatea muncii, in final ajungi sa te simti constransa de limitele banilor si posibilitatilor. A 5 a linie arata o femeie care iti solicita, iti va solicita ajutorul dintr-o institutie gen turnul, dar cu care totul va fi ok, dupa o perioada de odihna.
sa stii ca eu am o fetita dintr o casatorie terminata cu un divort,care este satena cu ochii cerzi albastri si uneri ii are grii depinde de cum cade lumina in ochii ei,,da are acum o partenerea cu care nu stiu ce are de cand sa faca,posibil vrea o noua casatorie cu ea si inca un copil,da in legatura cu banii,primesc doar o pensie alimentara de la el pt fetita,,,acum nu inteleg imparateasa pot fii eu ?sau este o alta femeie ?in leg cu barbatul 2 pe care il vezi nu stiu cine poate fii sunt singura de peste 2 ani,la locul de munca lucrurile merg destul de greu sunt bugetara si nu stiu ce va fii.ITI MULTUMESC MULT DE TOT PENTRU INTERPRETARE,TREBUIE SA INVAT SI EU TAROTUL,,M AM SPERITA CAND AM VAZUT 10 DE SPADE

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 15 Aug 2011, 16:29

10 spade vorbeste despre complacere intr-o situatie, mai arata ca cineva incearca sa iti strice fericirea sau efectiv ca esti neproductiv cu toate ca arati a da mult, vorbesti cuvinte mari faci gesturi multe care se soldeaza cu o esuare neproductiva sau cu sentimentul insuficientei.

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 15 Aug 2011, 16:35

Posibil sa fii tu Imparateasa si amanta lui sa fie Marea Preoteasa, banuiesc ca e o femeie pe care nu o cunosti foarte bine, si atunci se schimba situatia. Posibil sa cunosti pe cineva, jonglezi cu 2 preocupari, 2 joburi din care unul e epuizant, munca adevarata si altul e legat de divinatie banuiesc, cu Marea Preoteasa si Cumpatarea la un loc.

Arhanghelul Mihail
membru Club

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 18 Sep 2011, 18:35

laura1976 scrie:
laura1976 scrie:AM FACUT AZI O ETALARE DE DATA ACEASTA CU CARTI GIPSY
Imagine
la etalarea asta nu prea leg cartile dar voi incerca semnificator barbatul colturile spun de un drum,vacanta sau de o alegere intr o situatie care aduce bucurie fericire si o femeie cu princii bine definite justa ,,adepta legilor sau care nu se abate de la drumul dreptatii pentru barbat in trecut a avut o nemultumire legata de niste stiri in legatura cu un copil sau un nou inceput care ia adus pierdere ,sentimentala si materiala deasupra copilului sta ceva bani sau un cadou neasteptat sa fie oare copilul un cadou neastepta pentru acest barbat?posibil ca da pt ca acolo sunt gandurile ,care sunt pentru bani acest barbat vrea mai multi bani ,,lucrul acesta ii da o stare de suparare boala,,bolnav din cauza banilor sau posibil ca va avea niste cheltuieli medicale bani pentru medicamentefeed back barbatul este intradevar bolnav,,posibil ca va necesita o operatie,dar tind sa cred ca ,va amana operatia,,medicamentele nu vor rezolva situatia ,in viitorul lui hotul,femeia ma gandescc a relatia aduce un pre judiciu unuia dintre cei doi ,,mai bine zis femeia v a prejudicia acest barbat,,pe linia femeii apare sicriu casatorie fericire sau bucurie,,aceasta femeie dupa o schimbare in materie de familie va excela in toate planurile femeia este cu capul intors spre stg ceea ce cred eu ca lasa totul in spate pentru un nou inceput,pe prezentul barbatului avem casa inima vaduva posibil ca acest barbat sa fie intr o relatie cu o femeie singura ,in viitorul lui apare un inamic si moarte posibil un barbat ameninta relatia acestui barbat cu femeia singura apare si gelozia aici ,,oare acest barbat este ros de gelozie?o afacere de familie ii aduce nefericire acestui barbat ,,ii plac distractiile dar ramane pozeaza in om cinstit cu principii juste ofiterul casa cineva din familie poarta hainele statului, ultimul rand o problema legat de judecati ,lege,sunt prezente ,,, ultimele 4 carti spun de niste sperante false privind 2 oameni vaduvi o femeie si un barbat dar oare ce poate sa insemne acest lucru?sunt buimaca nu pot sa interpretez aceste carti?voi mai reveni asupra acestei etalari,,,,,, :beg: :beg:

Închis