Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

etalare 2011

rais_rais
membru
Zodie: Berbec

etalare 2011

Mesaj de rais_rais » 07 Ian 2011, 14:00

La multi ani si un an nou mai bun va doresc tuturoro de pe forum :)

Postez etalarea mea pentru anul 2011

Imagine

Etalarea se deschide cu cartea sicriu-pe lucul calaretului si intarit de aceeasi carte pozitioanata sub sicriu arata ca un nou inceput, dar pe diagonal;a apare gradina ceea ce ma duce cu gandul la cimitir. Ce sa inteleg de aici?
Crucea e langa casa - e vorba de un deces in familie?
-sicriu-crin- reintoarcere la o situatie calma
-crin pe buchet o situatie fericita, crin-domn cu un barbat
-linia centrala cheie pe copac,cheie-ancora solutie buna pt seviciu

Ady80
membru
Zodie: Sagetator

Re: etalare 2011

Mesaj de Ady80 » 07 Ian 2011, 14:07

Momentan stai bine profesional. Esti multumit (a) de ce ai, dar vor interveni ceva obstacole, va trebui sa o iei de la capat, lucru ce-ti va produce disconfort, chiar te vei certa cu cineva...Pe viitor, un interviu, un nou contract, probabil dupa o calatorie se va intampla acest lucru.
Faptul ca etalarea se deschide cu cartea Sicriul, e clar ca se va incheia ceva in viata ta, vei incepe o noua etapa.

shany
membru
Zodie: Rac

Mesaj de shany » 08 Ian 2011, 07:09

rais_rais scrie:La multi ani si un an nou mai bun va doresc tuturoro de pe forum :)

Postez etalarea mea pentru anul 2011

Imagine

Etalarea se deschide cu cartea sicriu-pe lucul calaretului si intarit de aceeasi carte pozitioanata sub sicriu arata ca un nou inceput, dar pe diagonal;a apare gradina ceea ce ma duce cu gandul la cimitir. Ce sa inteleg de aici?
Crucea e langa casa - e vorba de un deces in familie?
-sicriu-crin- reintoarcere la o situatie calma
-crin pe buchet o situatie fericita, crin-domn cu un barbat
-linia centrala cheie pe copac,cheie-ancora solutie buna pt seviciu
La multi ani un an plin de bucurii si impliniri.
eu nu veau sa te dezamagesc (asa ca nu lua prea in serios ce voi scrie)

doamna se afla in casa turnului, situatia este una de separare si nu reusesti sa rupi cu trecutul. calaret in casa coasei o veste neasteptata, care va aduce o schimbare brusca, sicriu in casa 1, deasemeni barza in casa doamnei ne arata ca da intradevar o schimbare de obicei negativa (in casa barzei secera)...tot aici ai si soarece in crin care de asemeni anunta nu lucruri placute, ca termen nu mai mult de 3 saptamani, sicriu cu cruce drumuri si turn se pare ca problemele vor dura pe o perioada mai lunga.
La job de asemeni (daca ai) se pare ca esti ingrijorata nori sant in casa ancorei, dar pentru ca ai ancora in vulpe eu cred ca lucrezi si pentru ca ai gradina langa posibil intr-o companie aeriana??????
Pe viitor mai indepartat se pare sa fie ceva mai bine.......inima in casa copil un copil?? al tau pentru care pui toATA dragostea, acest copil iti va aduce si iti va purta mult noroc, este un copil norocos este asezat in casa ursului iar ursul in casa trifoi iat trifoi langa el in casa 16...
eu sa treci peste toate...sa ai un an plin de sanatate si multe impliniri alaturi de cei dragi tie

rais_rais
membru

Mesaj de rais_rais » 08 Ian 2011, 12:19

In legatura cu cele doua pareri privind etalarea nu vreau sa supar pe nimeni deoarece ati fost draguti ca ati acordat timp si etalarii mele dar nu se potriveste cu realitatea.

Ady80
membru
Zodie: Sagetator

Mesaj de Ady80 » 08 Ian 2011, 12:21

rais_rais scrie:In legatura cu cele doua pareri privind etalarea nu vreau sa supar pe nimeni deoarece ati fost draguti ca ati acordat timp si etalarii mele dar nu se potriveste cu realitatea.
De unde stii? Stii cumva viitorul? :grin:

rais_rais
membru

Mesaj de rais_rais » 08 Ian 2011, 12:27

referirea am facut-o la prezent mai ales la job, cat priveste viitorul......

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 08 Ian 2011, 12:39

[quote="rais_rais"][/quote]
Să încercăm, cred că ai un loc de muncă şi eşti angajat nu ai afacerea ta, te preocupă cariera asta a ta şi investeşti eforturi în ea, de asemenea o găseşti satisfăcătoare, un punct bun în viaţa ta.
Semnificatorul e căzut rău la margine deci nu am referinţe de trecut sau viitor, totul e în faţă. Ţi-a plăcut ceea ce faci şi implică un fel de consiliere, relaţionare cu autoritățiile şi multe cărţi, mult de studiat.
În prezent deşi îţi place ce faci şi ai un sentiment de stabilitate totuși te macină ceva, o grijă, poate despre cum slujba îţi afectează familia. Pe viitor cred că vei face nişte cursuri, poate ceva în domeniul contabilităţii sau întreţinerii corporale, te gândeşti deja la ele, poate te vei înscrie împreuna cu o altă femeie şi e posibi ca în urma lor să închei un nou contract de muncă pe durată nedeterminată.
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

rais_rais
membru

Mesaj de rais_rais » 08 Ian 2011, 12:43

Emma din pacate sper la un job(grijile mele) si pregatirea mea nu are legatura cu contabilitatea/intretinerea corporala.
Ce parere ai de ce a spus Shany referitor la sicriu, barza, soareci , ma cam pune pe ganduri

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 08 Ian 2011, 12:56

rais_rais scrie:Emma din pacate sper la un job(grijile mele) si pregatirea mea nu are legatura cu contabilitatea/intretinerea corporala.
Ce parere ai de ce a spus Shany referitor la sicriu, barza, soareci , ma cam pune pe ganduri
Sicriu în călăreţ l-aş lua ca o veste despre un sfârşit pentru că se reflectă cu grădina în cruce, în casa sicirului ai un prieten, nu e un sfârşit care să te privească ep tine deşi te afectează, barza în casa doamnei, treci printr-o schimbare bruscă perntru că se reflectă în coasă, coasa are vârful spre bici în prieteni, datorită acestei schimbări se vor termina nişte discuţii, controverse pe care le ai cu nişte prieteni, şoareci.........dacă nu ai un loc de muncă şi asta înseamnă vulpe în şoareci poate că te preocupă cum îţi afectează asta familia
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

rais_rais
membru

Mesaj de rais_rais » 08 Ian 2011, 12:59

in privinta jobului se intrevad oportunitati?

Închis