Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Mimoshika 2011

Închis
mimoshika
membru
Zodie: Taur

Mimoshika 2011

Mesaj de mimoshika » 07 Ian 2011, 09:05

Imagine

mimoshika
membru

Re: Mimoshika 2011

Mesaj de mimoshika » 07 Ian 2011, 09:16

"Cartile din dreapta semnificatorului reprezinta viitorul, iar cele din stanga trecutul. Coloana pe care se afla semnificatorul ar fi prezentul. Privit pe orizontala acum, cartile de deasupra semnificatorului sunt carti la care te gandesti, iar cele de sub semnificator sunt mai putin importante, sau reprezinta idei ce le consideri mai putin importante. Semnificatorii pentru diversele probleme sunt aceiasi aratati la etalarile online, adica:

Inima = dragoste
Inelul = relatii
Luna = sentimente
Pestii = financiar
Turnul = munca, cariera
Vaporul = afaceri, tranzactii comerciale
Cartea = studiu
Casa = familie
Soarecele = boala
Sicriul = boala grava"

Prezentul meu si gandurile mele sant indreptate spre: Pesti+Scrisoare +Copac
EU ma aflu in casa Bici=se pare ca voi fi pusa in fata unor situatii conflictuale,violente
Inima in casa Soarece = sentimente reduse
Inel in casa Drum pe viitor= alegere intre 2 persoane sau 2 contracte
Luna in casa Buchet= femeie cu nervii la pamint
Pesti in casa Trifoi =crestere financiara,noroc,succes la bani sau jocuri
Ancora in casa Scrisoare intr-un viitor tareeeee indepartat=Vesti sigure sau munca temporara :shock: (anul trecut in etalarea facuta tot in ianuarie ,cartea Ancora era exact in aceeasi casa Scrisoarea)

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 07 Ian 2011, 09:23

Prezentul meu si gandurile mele sant indreptate spre: Pesti+Scrisoare +Copac=sanatate buna?dar in etalare Copacul se afla intre Bici si Vulpe =probleme de sanatate si evaluarea de catre alt medic?Care varianta sa o iau de buna?ca se cam bat cap in cap!!! :dontknow:

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 16 Mai 2011, 09:53

Imagine
T:Sicriu+Carte= Boala tinuta secreta.
2. Analize medicale

Clarificare la Cheia:Inel<Succes in ceea ce priveste un contract. >
:this: Ma ingrijoreaza ca in aceasta etalare de ziua mea cartea Sicriu a iesit de 2 ori :in taiere si in etalare..............sper sa fie doar o intamplare :grin:

ioaurora
membru Club
Zodie: Gemeni

Mesaj de ioaurora » 16 Mai 2011, 11:06

In primul rand La multi ani!

Va fi un an plin de transformari care iti va pune nervii la incercare, in situatia in care act ta e lagata de domeniul avocatesc este un an cu multa munca dar plin de reusite, in care vei semna numeroase contracte mare grija la un sef autoritar si cam ingust la minte, daca in schimb nu esti legata ca act de acest domeniu va fi un an in care e posibil sa initiezi o act in instanta care iti va aduce ganduri confuze multa agitatie si chiar recurgerea partii adversare la intimidare la utilizarea brutala a fortei vei descoperii adevarata fata a unor pers ce te inconjoara vei avea parte de dezamagiri lucru ce te va epuiza fizic uneori si psihic dar cu credinta si un ajutor nesperat vei triumfa. Marele tau plus este credinta. In planul sentimental vei pune capat unor situatii stacnante. Transformarea domina acest camp. Un nou inceput care iti poate aduce dragoste, prietenie, sarbatoare, emotii puternice, multumire. Aduce fericire in ceea ce intreprinzi, si arata ca va veni un ajutor, poate atunci cand te astepti mai putin.
Oricum cheia e la tine, de tine depinde cum vor evolua lucrurile, destinul tau e in mainile tale ai toate elementele sa reusisti.

:bye:
Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri. (Amos Bronson Alcott)

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 16 Mai 2011, 11:09

:drinks: Multumesc!Fac cinste :hagirl:

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 16 Mai 2011, 11:12

Lucrez in domeniul imobiliar si pe de alta parte in luna iulie imi pleaca chiriasii din apartamentul meu .Sant intr-o dilema :daca sa vand apartamentul sau sa-l inchiriez in continuare.Din acest punct de vedere am sa incerc sa privesc interpretarea ta :bye:

Închis