Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Andra 2011

Andr_a
membru
Zodie: Sagetator

Re: Andra 2011

Mesaj de Andr_a » 31 Oct 2011, 16:10

elenatudorescu scrie:Deci pana la urma sta cu alta pentru bani? Sau cu tine:(... Nu pot sa iti spun decat ca despartirea de femeia lui, cu care sta, nu va fi definitiva. El poarta fete duble in relatia cu ea/tine, nu o iubeste si o minte cu fiecare cuvant ce il scoate din gura. Tipul imi pare putin cam mitoman dupa cartile care il inconjoara, nu doar in dragoste, ci cu orice partener din viata lui, se foloseste de aventurile pe care le are pentru bani, prosperitate, sex...Imi pare rau dar cred ca vei suferi mult din cauza acestui barbat, nu se anunta nimic ok in viitorul vostru, nu imi plac cartile cum arata in etalarea ta, mie personal.

Nu stiu daca sta cu ea pentru bani, nu mai stiu nici macar daca mai sunt impreuna, adica daca e vorba de ea sau de alta femeie in viata lui... ea oricum e o femeie usoara ni stiu ce ar putea castiga din relatia cu ea...care s-a terminat cica....
Eu o sa-l mai vad vreodata, o sa am parte de o discutie cu el ori nu...sau adevarul?

Merci,

Andr_a
Aimer qui ne t'aime pas, c'est aimer la pluie qui tombe dans la forêt.

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 31 Oct 2011, 18:50

Andr_a scrie:
elenatudorescu scrie:Deci pana la urma sta cu alta pentru bani? Sau cu tine:(... Nu pot sa iti spun decat ca despartirea de femeia lui, cu care sta, nu va fi definitiva. El poarta fete duble in relatia cu ea/tine, nu o iubeste si o minte cu fiecare cuvant ce il scoate din gura. Tipul imi pare putin cam mitoman dupa cartile care il inconjoara, nu doar in dragoste, ci cu orice partener din viata lui, se foloseste de aventurile pe care le are pentru bani, prosperitate, sex...Imi pare rau dar cred ca vei suferi mult din cauza acestui barbat, nu se anunta nimic ok in viitorul vostru, nu imi plac cartile cum arata in etalarea ta, mie personal.

Nu stiu daca sta cu ea pentru bani, nu mai stiu nici macar daca mai sunt impreuna, adica daca e vorba de ea sau de alta femeie in viata lui... ea oricum e o femeie usoara ni stiu ce ar putea castiga din relatia cu ea...care s-a terminat cica....
Eu o sa-l mai vad vreodata, o sa am parte de o discutie cu el ori nu...sau adevarul?

Asta as vrea sa aflu daca va fi vreo discutie cu el lamuritoare... de viitor impreuna nici nu poate fi vorba....Ma va cauta pt. adevar macar.

Pe ea a mintit-o dar pe mine ? Vezi minciuna peste tot in viata lui?

Multumesc,

O seara buna,

Andr_a

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 31 Oct 2011, 23:58

Tipul minte in ambele relatii. E foarte egoist desi in aparenta e un baiat bun. Are multe subtilitati si tinde sa fie foarte egoist in relatii de aceea a si plecat asa cam fara urma. Solutia la problemele tale e o decizie pe care ti-o impune un obstacol dificil, amanat demult, o relatie in care mai tot timpul ai fost nefericita. Vei alege corect si bine, asta spun cartile clar despre tine. Nu vad discutii clarificatoare, doar certuri si scandaluri de la bani si tradare amoroasa, pe viitor ar fi sa apara.
Ar mai putea sa apara in viata ta un barbat in tot acest rastimp asteptand reactii din partea lui, sau deja cunosti un barbat care nu stii inca daca e sau nu mai mult decat o cunostinta. Va mai fi un barbat langa care iti va fi bine insa nu stiu daca lucrurile astea se vor intampla in scurt timp, ar putea sa mai dureze o vreme buna.

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 02 Noi 2011, 10:21

elenatudorescu scrie:Tipul minte in ambele relatii. E foarte egoist desi in aparenta e un baiat bun. Are multe subtilitati si tinde sa fie foarte egoist in relatii de aceea a si plecat asa cam fara urma. Solutia la problemele tale e o decizie pe care ti-o impune un obstacol dificil, amanat demult, o relatie in care mai tot timpul ai fost nefericita. Vei alege corect si bine, asta spun cartile clar despre tine. Nu vad discutii clarificatoare, doar certuri si scandaluri de la bani si tradare amoroasa, pe viitor ar fi sa apara.
Ar mai putea sa apara in viata ta un barbat in tot acest rastimp asteptand reactii din partea lui, sau deja cunosti un barbat care nu stii inca daca e sau nu mai mult decat o cunostinta. Va mai fi un barbat langa care iti va fi bine insa nu stiu daca lucrurile astea se vor intampla in scurt timp, ar putea sa mai dureze o vreme buna.
Buna Elena,

Da ai dreptate pare baiat bun...
De plecat insa nu a plecat el ci eu. Asta e problema ca eu inca astept o explicatie de la el. Ma va cauta sau nu ? Deja cred ca am ales si acum ma intreb daca il voi mai vedea vreodata si daca voi afla adevarul vreodata....
In legatura cu barbatul din jurul meu tu vorbesti de unul sau de doi? E vorba de dragoste sau doar de prietenie ?

Merci pt interpretari,

O zi buna, Andr_a

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 02 Noi 2011, 12:23

Al doilea barbat e cu dragoste, o legatura sincera si adevarata in care se imbina sprijinul afectiv cu cel material. Cu primul vei avea niste scandaluri asta pentru o tradare, nu stiu daca cumva din cauza unei tradari v-ati despartit, dupa care vei pleca din relatie cred, faci o alegere, trebuie sa decizi chiar daca momentan este imposibil, esti constransa de faptul ca nu ai clarificat cu el problemele tale si ale lui si alte lucruri legate de participarea amandorura la relatie. Totul se incheie cu timpul zic eu si cam in luna lui ianuarie o sa ai totul pus pe masa, gata te desprinzi de fosta relatie, totul se termina prin ianuarie si as zice ca incepe in noiembrie- decembrie anul asta. Poate vine desi este blocat, amana sa te contacteze si se simte nefericit pentru aceste lucruri desi se intampla toate astea in necunostinta ta si daca ar decide sa te contacteze te-ar minti. El va ramane cu cealalta femeie cu care isi reconsolideaza relatia din interes, nu din iubire, ea ii inghite bine minciunile si totul se incheie cu happy ending.
Schimbarea pentru tine va veni insa mai trece o vreme, vad o distanta cam mare pana iti vei reconstitui viata intima si familiala cu cineva.

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 03 Noi 2011, 10:19

elenatudorescu scrie:Al doilea barbat e cu dragoste, o legatura sincera si adevarata in care se imbina sprijinul afectiv cu cel material. Cu primul vei avea niste scandaluri asta pentru o tradare, nu stiu daca cumva din cauza unei tradari v-ati despartit, dupa care vei pleca din relatie cred, faci o alegere, trebuie sa decizi chiar daca momentan este imposibil, esti constransa de faptul ca nu ai clarificat cu el problemele tale si ale lui si alte lucruri legate de participarea amandorura la relatie. Totul se incheie cu timpul zic eu si cam in luna lui ianuarie o sa ai totul pus pe masa, gata te desprinzi de fosta relatie, totul se termina prin ianuarie si as zice ca incepe in noiembrie- decembrie anul asta. Poate vine desi este blocat, amana sa te contacteze si se simte nefericit pentru aceste lucruri desi se intampla toate astea in necunostinta ta si daca ar decide sa te contacteze te-ar minti. El va ramane cu cealalta femeie cu care isi reconsolideaza relatia din interes, nu din iubire, ea ii inghite bine minciunile si totul se incheie cu happy ending.
Schimbarea pentru tine va veni insa mai trece o vreme, vad o distanta cam mare pana iti vei reconstitui viata intima si familiala cu cineva.

Buna Elena,

La un moment dat am avut impresia ca vorbesti de alti 2 barbati in viata mea pe langa el....
Cu el s-a terminat aparent asa cum zici si tu lucrurile nu s-au clarificat si dupa cum spui e posibil sa aflu pana in ianuarie totul. Intrebarea mea e daca el ma va cauta sa-mi zica adevarul si s adea cartile pe fata sau voi afla pur si simplu ''barfe'' despre el ?
Despre cealalta femeie, am indoieli in privinta ei, caci a fost vorba de o relatie usoara, bani nu prea vad de unde ar aparea....Cat despre mine spui ca voi ava parte de o legatura sincera si adevarata cu al doilea... S-ar putea sa-l stiu sau nu a aparut in viata mea ? Si temporal cat mai dureaza pana imi gasesc linistea?

Merci,
O zi buna,

Andr_a

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 06 Noi 2011, 18:24

Andr_a scrie:
elenatudorescu scrie:Al doilea barbat e cu dragoste, o legatura sincera si adevarata in care se imbina sprijinul afectiv cu cel material. Cu primul vei avea niste scandaluri asta pentru o tradare, nu stiu daca cumva din cauza unei tradari v-ati despartit, dupa care vei pleca din relatie cred, faci o alegere, trebuie sa decizi chiar daca momentan este imposibil, esti constransa de faptul ca nu ai clarificat cu el problemele tale si ale lui si alte lucruri legate de participarea amandorura la relatie. Totul se incheie cu timpul zic eu si cam in luna lui ianuarie o sa ai totul pus pe masa, gata te desprinzi de fosta relatie, totul se termina prin ianuarie si as zice ca incepe in noiembrie- decembrie anul asta. Poate vine desi este blocat, amana sa te contacteze si se simte nefericit pentru aceste lucruri desi se intampla toate astea in necunostinta ta si daca ar decide sa te contacteze te-ar minti. El va ramane cu cealalta femeie cu care isi reconsolideaza relatia din interes, nu din iubire, ea ii inghite bine minciunile si totul se incheie cu happy ending.

Buna Elena,

La un moment dat am avut impresia ca vorbesti de alti 2 barbati in viata mea pe langa el....
Cu el s-a terminat aparent asa cum zici si tu lucrurile nu s-au clarificat si dupa cum spui e posibil sa aflu pana in ianuarie totul. Intrebarea mea e daca el ma va cauta sa-mi zica adevarul si s adea cartile pe fata sau voi afla pur si simplu ''barfe'' despre el ?
Despre cealalta femeie, am indoieli in privinta ei, caci a fost vorba de o relatie usoara, bani nu prea vad de unde ar aparea....Cat despre mine spui ca voi ava parte de o legatura sincera si adevarata cu al doilea... S-ar putea sa-l stiu sau nu a aparut in viata mea ? Si temporal cat mai dureaza pana imi gasesc linistea?

Merci,
O zi buna,

Andr_a
Despre sentimentele lui pentru mine poti sa-mi spui ceva ?

Multumesc mult,
Andr_a

eveofthemoon
membru Club
Zodie: Capricorn

Mesaj de eveofthemoon » 11 Noi 2011, 22:30

Andra :), revin imediat
Follow your dreams... they know the way.

eveofthemoon
membru Club

Mesaj de eveofthemoon » 11 Noi 2011, 22:54

Deci: etalarea se deschide cu Calaretul, pe casa lui, ceea ce inseamna ca astepti niste vesti clarificatoare care sa-ti aduca linistea in suflet. Pe casa barbatului sta Copacul, ceea ce ma face sa cred ca aceste vesti sunt despre / de la un barbat cu care ai sperat / speri sa iti intemeiezi un rost, ,,sa prinzi radacini''.
Tu esti pe casa Inelului, o persoana devotata, implicata in relatie , dar aceasta relatie ti-a adus probleme si motive serioase de ingrijorare. Solutia pare sa existe inmintea ta, dar o vei gasi numai cand vei putea sa privesti rational, detasat, situatia. Toate problemele, dezamagirile sapa incet- incet si cei realiza ca din relatia asta ti-ar fi mai bine daca ai iesi. Barbatul asta are o putere ciudata supra ta: te face sa nu mai vezi totul asa cum e, iti intuneca ratiunea, ti-a adus lacrimi si tu aiimpresia ca el ar detine cheia rezolvarii problemelor tale.
Inelul acum e pe casa Gradinii- e o relatie cam ,,deschisa'', ii place viata, ii place sa solcializeze, e sarmant, dar inselator,pare imatur, iar imaturitatea lui iti da numai stari negative. Vestile acum sa vadem, cred ca vor veni, dar cu intarziere, cred ca undeva peste vreo luna- 1 luna si sase saptamani

eveofthemoon
membru Club

Mesaj de eveofthemoon » 11 Noi 2011, 22:55

Acum astept sa ma certi daca am zis prostii :ok:

:hagirl: Eve

Închis