Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Andra 2011

Andr_a
membru
Zodie: Sagetator

Andra 2011

Mesaj de Andr_a » 06 Ian 2011, 15:19

Etalarea mea pt. 2011
Semnificator: Femeia
Taiere: Gradina si Crinul

Imagine

Femeia in casa drumului -am fost pusa in fata unei alegeri, sau sa zicem am gasit o solutie a pb. mele.
E in casa stelelor si pasari in casa barbatului -realist si stresat, preocupat.
Intre noi secrete, pe viitorul lui vad o decizie.
Inelul in casa ancorei-sper ca e de bine si ca va fi p alegere corecta a mea de a pleca.
El da la spate sarpele, probabil ca s-a terminat intre ei.
La mne pe viitor inima+buchet nu cred asa ceva in curand totusi...
:hagirl:
Aimer qui ne t'aime pas, c'est aimer la pluie qui tombe dans la forêt.

Andr_a
membru

Re: Andra 2011

Mesaj de Andr_a » 13 Ian 2011, 01:13

Dragoste in 2011
Semnificator: Femeia
Taiere: Copilul si Crinul

Imagine

Eu la inceput de drum...
Crucea in casa inimii - suferinta din dragoste. Vaporul in casa inelului-plecare e de bun augur... Inelul in casa stelelor va fi o relatie cu sentimente reciproce. Nu stiu cine e el barbatul, cainele sau ursul ?!
:hagirl:

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 13 Ian 2011, 11:38

S-a deschis cu tine,cred ca incepi sa te pretuiesti si sa ai incredere in tine,fiind pe cartea calaret,poate datorita unor vesti,care se oglindesc in stele ,iti aduc implinire.
In casa barbatului stele si in a ta caine,el te gandeste,are ganduri serioase(casa) si tu esti loiala,dar si smechera cu vulpea aia.
Inima in casa crin,crin pe cruce si cruce in inima....eu nu cred ca-i de rau,ca e o bucla care converge in ac punct foarte rapid,cred ca e o iubire pura,care s-a intrerupt la un moment dat(cruce) cu suferinta,dar iubirea a ramas.
In casa iubirii e ursul,adica iubire stabila.
:bye:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 13 Ian 2011, 18:22

camycamycamy scrie:S-a deschis cu tine,cred ca incepi sa te pretuiesti si sa ai incredere in tine,fiind pe cartea calaret,poate datorita unor vesti,care se oglindesc in stele ,iti aduc implinire.
In casa barbatului stele si in a ta caine,el te gandeste,are ganduri serioase(casa) si tu esti loiala,dar si smechera cu vulpea aia.
Inima in casa crin,crin pe cruce si cruce in inima....eu nu cred ca-i de rau,ca e o bucla care converge in ac punct foarte rapid,cred ca e o iubire pura,care s-a intrerupt la un moment dat(cruce) cu suferinta,dar iubirea a ramas. Da a ramas cam in urma...
In casa iubirii e ursul,adica iubire stabila. Sanse mai sunt?
:bye:
Despre sarpele din jurul si gandul lui ce poti sa-mi zici ? :search:

:search: :search: :search:

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 13 Ian 2011, 20:15

Eu am felul meu la interpretare si nu stiu ce carti ar arata gandurile lui,poate daca faci o etalare "gandurile partenerului".
Dar poti sa te uiti la cartile din jurul inelului ca sa vezi ce fel de relatie vei avea (ca e etalare ,nu ce se intampla azi) si dupa mine.....daca iei cele 9 carti din jurul inelului si faci ca in interpretarea de 9 carti,iti iese o relatie cu tradare si minciuna care se termina si apare uniunea stralucitoare cu barbatul bici (o fi mai certaret,nu cred ca te asteapta bas cu biciul in mana :hahaha: ).
Barbatul asta are de facut o alegere ca e drum in casa lui,care necesita o transformare din partea lui .
Ii place tare mult societaea,asta e viitorul lui si se gandeste la un drum lung???,poate in urma unei scrisori de la o femeie? Pe el sunt sarpe-turn-inel-cruce,pare un tip nefericit .
Nu stiu ce sa zic,dar ca sa aberez si mai mult....el face parte din viitorul tau si va intalniti pe cartea copil si cartea gradina,adica inceput nou ptr amandoi,cu probleme si mai pe viitor va intalniti intr-o societate.
Cat despre sarpe...diagonalele de viitor cu turn,luna,gradina...nu stiu?/o fi o persoana inalta sau ..ii plac cluburile de noapte????ca cealalta diag cu inel,vulpe,crin..ar arata o uniune cu meseria.

Nu stiu,zau....sa-mi zici cat am aberat :))))))
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 13 Ian 2011, 21:31

camycamycamy scrie:Eu am felul meu la interpretare si nu stiu ce carti ar arata gandurile lui,poate daca faci o etalare "gandurile partenerului".
Dar poti sa te uiti la cartile din jurul inelului ca sa vezi ce fel de relatie vei avea (ca e etalare ,nu ce se intampla azi) si dupa mine.....daca iei cele 9 carti din jurul inelului si faci ca in interpretarea de 9 carti,iti iese o relatie cu tradare si minciuna care se termina si apare uniunea stralucitoare cu barbatul bici (o fi mai certaret,nu cred ca te asteapta bas cu biciul in mana :hahaha: ). Mai degraba secrete si necomunicare decat tradare si minciuna.
Barbatul asta are de facut o alegere ca e drum in casa lui,care necesita o transformare din partea lui .
Ii place tare mult societaea,asta e viitorul lui si se gandeste la un drum lung???,poate in urma unei scrisori de la o femeie? Nu-mi dau seama despre ce alegere, a lui ar fi vorba, de fapt cea care pleaca la drum lung sunt eu.
Pe el sunt sarpe-turn-inel-cruce,pare un tip nefericit .
Nu stiu ce sa zic,dar ca sa aberez si mai mult....el face parte din viitorul tau si va intalniti pe cartea copil si cartea gradina,adica inceput nou ptr amandoi,cu probleme si mai pe viitor va intalniti intr-o societate. Daca ne vom mai intalni vreodata, desi nu prea cred, iti dau o bere. :hagirl: Cat despre sarpe...diagonalele de viitor cu turn,luna,gradina...nu stiu?/o fi o persoana inalta sau ..ii plac cluburile de noapte????ca cealalta diag cu inel,vulpe,crin..ar arata o uniune cu meseria.

Nu stiu,zau....sa-mi zici cat am aberat :))))))
Nu ai aberat, chiar ai nimerit... :thankyou:

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 25 Oct 2011, 23:15

Eu si el urmatoarele luni

Semnificator: Fara semnificator
Taiere: Copilul si Cainele

Imagine

Eu in casa inelului ?
El in casa cheii : solutia e la el...
Intre noi suparari si nervi.
Inima in casa muntelui da probleme la greu.
Eu astept o veste : da asta e clar de la el, va veni acea scrisoare?

Nu prea vad altceva,

Voi ?
Ajutorrr
Merci,

Andra

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 28 Oct 2011, 10:47

Nu ma certa prea tare dar eu vad ca el alege sa faca o schimbare intr-o relatie cu o femeie cu care formeaza un cuplu, daca nu cumva sotia lui. Parca ar fi un act care o determina, dar nu un act intocmai de casatorie, un contract parca, ceva pentru bani sau din cauza banilor. Daca e casatorit nu divorteaza, daca asta ar dori sa faca, nu va parasi relatia asta insa exista un conflict in cuplu din cauza banilor, exista o tradare amoroasa sau intre persoane apropiate pentru bani, pentru un contract si pentru care se alege o schimbare de plan, de sorti. Femeia deja a plecat de langa el sau intentioneaza sa plece insa parasirea ei nu este de durata.
Numai bine! :bye:

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 31 Oct 2011, 10:28

elenatudorescu scrie:Nu ma certa prea tare dar eu vad ca el alege sa faca o schimbare intr-o relatie cu o femeie cu care formeaza un cuplu, daca nu cumva sotia lui. Parca ar fi un act care o determina, dar nu un act intocmai de casatorie, un contract parca, ceva pentru bani sau din cauza banilor. Daca e casatorit nu divorteaza, daca asta ar dori sa faca, nu va parasi relatia asta insa exista un conflict in cuplu din cauza banilor, exista o tradare amoroasa sau intre persoane apropiate pentru bani, pentru un contract si pentru care se alege o schimbare de plan, de sorti. Femeia deja a plecat de langa el sau intentioneaza sa plece insa parasirea ei nu este de durata.
Numai bine! :bye:

Nu te cert, poate ai dreptate, dar eu una nu inteleg nimic. Nu e casatorit, iar povestea cu ''un contract pentru bani sau din cauza banilor'' nu inteleg. Macar daca ar fi din dragoste.
Vrei sa zici ca ramane cu ea din cauza banilor ? Nu stiu despre ce e vorba....Astept inca o explicatie de la el sau macar adevarul. Ma va mai cauta vreodata sa vorbeasca despre asta cu mine, sa-mi dea explicatii? caci din pacate astept adevarul....

Multumesc frumos,

Andr_a

elenatudorescu

Mesaj de elenatudorescu » 31 Oct 2011, 15:28

Deci pana la urma sta cu alta pentru bani? Sau cu tine:(... Nu pot sa iti spun decat ca despartirea de femeia lui, cu care sta, nu va fi definitiva. El poarta fete duble in relatia cu ea/tine, nu o iubeste si o minte cu fiecare cuvant ce il scoate din gura. Tipul imi pare putin cam mitoman dupa cartile care il inconjoara, nu doar in dragoste, ci cu orice partener din viata lui, se foloseste de aventurile pe care le are pentru bani, prosperitate, sex...Imi pare rau dar cred ca vei suferi mult din cauza acestui barbat, nu se anunta nimic ok in viitorul vostru, nu imi plac cartile cum arata in etalarea ta, mie personal.

Închis