Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Manu-manu 2011

Închis
manu-manu
membru
Zodie: Gemeni

Manu-manu 2011

Mesaj de manu-manu » 05 Ian 2011, 08:19

La multi ani tuturor si numai bine din partea mea.
Postez si eu cu strangere de inima etalarea mea pe 2011 care se arata tare interesanta.
Imagine

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Re: Manu-manu 2011

Mesaj de emma13 » 05 Ian 2011, 12:40

manu-manu scrie:La multi ani tuturor si numai bine din partea mea.
Postez si eu cu strangere de inima etalarea mea pe 2011 care se arata tare interesanta.
Imagine
Asta e tare ciudat. Tu şi domnul avei muuuulte să vă spuneţi că staţi faţă în faţă, după casele în care sunteţi aveţi de fapt multe să vă reproşaţi el în coasă tu în bici, partea ciudată e că în casele voastre se repetă oarecum situaţia la el bici al tine coasa. Eu aş zice să-s multe discuţii tăioase, radicale. Tu ai chef de ceartă că eşti în bici, biciul e în casa lui deci chef de ceartă cu el din cauza lui şi el este tăios din cauza ta.
Şi biciul se reflectă în inel vă certaţi din cauza relaţiei. Acum nu ştiu dacă eşti căsătorită, poate te cerţi cu cineva din cauza unui contract, a unei obligaţii că inelul poate fi şi asta.
Crucea cu care se deschide etalarea spune că există multă suferinţă, a ta de vreme ce e etalarea ta, crucea se reflectă cu luna în cruce, suferinţă emoţională, din cauza unei iubirii şi cumva te simţi neapreciată cred.
În casă ai vulpea eşti isteaţă şi un pic vicleană iar casa e în peşti, dacă minţi o faci în nişte chestiuni financiare.
Nu ştiu la ce te-ai gândit după cum stai pe casa biciului între bărbat şi urs aş zice că ai de ales între doi bărbaţi sau te cerţi cu bărbatul din faţa ta datorită unor credite, unor sume de bani care te îngrijorează şi te mâhnesc.
Pari să ai nişte probleme la muncă pentru că muntele e în casa ancorei şi ancora e în şoareci, cred că se vor rezolva şoarecii din casa doua se reflectă în munte, cred că obstacolul va fi depăşit.
În casa inimii ai norii, eşti confuză, există neînţelegeri în domeniul sentimental, inima e casa iubirii şi are cărţi bune în jur, în plus se reflectă în ancoră, e o dragoste durabilă
Colţurile arată suferinţă emoţională din cauza unei relaţii conflictuale iar linia de mijloc care ar trebui să dea soluţia spune că trebuie făcută o alegere care să aducă o soluţie în ce priveşte sentimentele, o alegere care e mult cumpănită şi care are ca efect stabilizarea sentimentelor.
În casa inelului ai călăreţul, mesaje, lucruri în mişcare, nu ştiu cât de bune pentru că în casa călăreţului e crucea., dar cartea e pe parte luminoasă a norlilor deci înclin să cred că bune.
Inelul e în buchet dar se reflectă în bici o relaţie frumoasă care e pusă în pericol de un bărbat care întâi vorbeşte şi după aia se gândeşte.
Ca idee nu-mi place succesiunea turn şarpe inel, turnul e în casa şarpelui anunţă despărţirea de o femeie şi e urmat de şarpe care întăreşte. Şarpele se reflectă în coasă care e în casa ta problemele tale par să vină de la o femeie. Ai soacră?
Bărbatul se reflectă în sicriu, ceva se termină pentru el, e în transformare, tu te reflecţi în copil, pentru tine ceva începe. Şi pentru că aşa sunt cărţile din Piatnik viitorul coincide.
Diagonalele de viitor sunt frumoase la amândoi, el va găsi o soluţie cu ajutorul unui prieten, tu ai armonie în familie dar în momentul ăsta nici unul nu e fericit, el are în cap crucea tu şoarecii, durere şi îngrijorare.
Aş zice că aveţi probleme acum dar că o să fie ok mai târziu
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 05 Ian 2011, 13:53

[i]Emma draga ai interpretat extraordinar de bine, parca as fi stat cu tine de vorba in privinta trecutului si prezentului, viitorul raman de vazut.
Acum sa-ti fac confirmarile ca imaginea sa fie si mai clara.[/i]

Asta e tare ciudat. Tu şi domnul avei muuuulte să vă spuneţi că staţi faţă în faţă, după casele în care sunteţi aveţi de fapt multe să vă reproşaţi el în coasă tu în bici, partea ciudată e că în casele voastre se repetă oarecum situaţia la el bici al tine coasa. Eu aş zice să-s multe discuţii tăioase, radicale. Tu ai chef de ceartă că eşti în bici, biciul e în casa lui deci chef de ceartă cu el din cauza lui şi el este tăios din cauza ta.-este rutina noastra-

Şi biciul se reflectă în inel vă certaţi din cauza relaţiei. Acum nu ştiu dacă eşti căsătorită, poate te cerţi cu cineva din cauza unui contract, a unei obligaţii că inelul poate fi şi asta.
Crucea cu care se deschide etalarea spune că există multă suferinţă, a ta de vreme ce e etalarea ta, crucea se reflectă cu luna în cruce, suferinţă emoţională, din cauza unei iubirii şi cumva te simţi neapreciată cred- da este adevarat, si da sunt casatorita.

În casă ai vulpea eşti isteaţă şi un pic vicleană iar casa e în peşti, dacă minţi o faci în nişte chestiuni financiare. -nu am de ales -

Nu ştiu la ce te-ai gândit după cum stai pe casa biciului între bărbat şi urs aş zice că ai de ales între doi bărbaţi sau te cerţi cu bărbatul din faţa ta datorită unor credite, unor sume de bani care te îngrijorează şi te mâhnesc.- aici nu e vorba de bani, nu avem credite, si pt moment nu e nici un alt barbat in viata mea dar nu stiu cum vor evolua lucrurile-

Pari să ai nişte probleme la muncă pentru că muntele e în casa ancorei şi ancora e în şoareci, cred că se vor rezolva şoarecii din casa doua se reflectă în munte, cred că obstacolul va fi depăşit.[i]-pt mine e problema cea mai acuta care ma tine ca si izolata jobul -[/i]

În casa inimii ai norii, eşti confuză, există neînţelegeri în domeniul sentimental, inima e casa iubirii şi are cărţi bune în jur, în plus se reflectă în ancoră, e o dragoste durabilă
Colţurile arată suferinţă emoţională din cauza unei relaţii conflictuale iar linia de mijloc care ar trebui să dea soluţia spune că trebuie făcută o alegere care să aducă o soluţie în ce priveşte sentimentele, o alegere care e mult cumpănită şi care are ca efect stabilizarea sentimentelor. [i]-nu stiu ce solutie care sa fie functionala as putea gasi-[/i]

În casa inelului ai călăreţul, mesaje, lucruri în mişcare, nu ştiu cât de bune pentru că în casa călăreţului e crucea., dar cartea e pe parte luminoasă a norlilor deci înclin să cred că bune. -?-

Inelul e în buchet dar se reflectă în bici o relaţie frumoasă care e pusă în pericol de un bărbat care întâi vorbeşte şi după aia se gândeşte.-e sotul?-

Ca idee nu-mi place succesiunea turn şarpe inel, turnul e în casa şarpelui anunţă despărţirea de o femeie şi e urmat de şarpe care întăreşte. Şarpele se reflectă în coasă care e în casa ta problemele tale par să vină de la o femeie. Ai soacră? -am draga mea, o femeie mai rea si mai perfida nu exista-ce ai vrut sa spui cand ai scris despartirea de o femeie?

Bărbatul se reflectă în sicriu, ceva se termină pentru el, e în transformare, tu te reflecţi în copil, pentru tine ceva începe. -aici poti sa-mi spui mai mult- Şi pentru că aşa sunt cărţile din Piatnik viitorul coincide.

Diagonalele de viitor sunt frumoase la amândoi, el va găsi o soluţie cu ajutorul unui prieten, tu ai armonie în familie dar în momentul ăsta nici unul nu e fericit, el are în cap crucea tu şoarecii, durere şi îngrijorare.-perfect adevarat

Aş zice că aveţi probleme acum dar că o să fie ok mai târziu nu stiu ce sa cred

Scris: 05 Ian 2011, 12:40

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 05 Ian 2011, 14:03

Am uitat sa-ti mai spun la taierea cartilor a iesit luna-carte

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 09 Ian 2011, 16:58

pentru a deslusi mai bine anul 2011 postez o etalare si pentru partener pentru 2011
Imagine

manu-manu
membru

Mesaj de manu-manu » 09 Ian 2011, 17:21

Daca e sa incep cu diagonalele ar fi cam asa

-apar discutii despre o calatorie ca urmare a sosirii unui strain-vapor pe casa calare, calatorie care pare cu probleme-vapor-munte
-apare o noua sansa, un noroc nesperat care schimba situatia existenta in bine
-sicriu in casa domnului-este suparat sau va f doliu avand in vedere casa de langa sicriu, crucea de deasupra sicriului
-mai apare si ceva interesant-carte -inel -o legatura sentimentala secreta intarita de carte pe casa inimii-sentimente ascunse

Închis