Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

emma 2011

Închis
emma13
membru Club
Zodie: Rac

Re: emma 2011

Mesaj de emma13 » 29 Noi 2010, 19:08

Imagine
Una bucată viitor, timp nedeterminat, accent pe sentimente, clarificare pe soare, femeia.
Asta e de când mi-am cumpărat Oracle lenormand pachetul de Piatnik online nu se mai deschide pentru mine efectiv am locuri albe în etalări. Tăierea e pe imagine
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

shany
membru

Mesaj de shany » 30 Noi 2010, 03:24

emma incerc cu tine o noua metoda astrologica, pentru ca ai 12 carti.
metoda astrologica,, sau 12 case zodiacale, se întind 12 cărţi aranjate într-un cerc.
1-reprezinta, personalitatea- la tine coasa,= are puterea de a domina, nu numai de a schimba sensul de carte , are semnificatia ca poti schimba sensurile vetii multor oameni, simbol al abundenţei şi prosperitatii fructuoase (esti avocat, deci are sens)
Oglindirea este cu soare, aceasta ne arata supraapreciere, mare de energie, mare succes. :good:
2 -este de bani, , avere, patrimoniul, la tine cartea 4 (casa)= foarte direct, ferm şi puternic , casa este un punct de întâlnire pentru discuţii, festivaluri şi ritualuri, simbol de echilibru, stabilitate şi renaştere. Casa arata ca un grup de oameni care lucrează pentru o cauză comună, pentru un schimb echilibrat şi o forţă puternică, efect pozitiv cu privire la orice situaţie negativă. Oglindire cu copil, : încă prea dependentă de familia ta (nu financiar), copilul este un factor de stabilitate, ceva nou in viata ta. (pentru ca este in casa 3 aceasta schimbare in viata ta va fi in luma martie, pentru ca, casa a treia reprezinta luna ianuarie-februarie) :grin:

3-comunicatie, la tine calea(drumuri)= cale care la un moment dat este împărţit în două străzi mici, simbolul de alegere ce cale vei lua. Alegeri, decizii, incertitudine, îndoială. Cu acest card în joc eşti la o răscruce de drumuri, prin urmare, ar trebui să gândească cu atenţie înainte de a decide care mod de a merge, deoarece capcanele poate fi în spatele primul viraj, te confrunti cu o situatie. Apoi teama de a nu fi prea impulsiva. Calea se referă la o trădare, infidelitate, de asemenea, un eşec temporar de o relaţie. Perioada fiind februarie- martie. Oglindire cu domn ne arata ca a venit timpul sa ia o decizie, va lua o decizie. :grin:

4 - casa si familie - la tine buchetul, ne arata ca esti simbolul de mandrie si stralucirea a familiei. Anunta evenimente fericite, vesel, pozitiv în fiecare domeniu de interes al clientului. Are puterea de a răsturna toate evenimentele neplăcute, descompune fiecare barieră care blochează progresul unei situaţii. Buchet promite o veste bună, oferte, reconciliere în sentimental. Este o sărbătoare, o comemorare, aniversare, naşterea unui copil, angajament sau căsătorie.
oglindire cu ancora ne arata, relaţie va ramane stabila si va avea in curand o nunta :yahoo:

5 - satisfactie, sex copii - la tine pesti= Ei descriu un simbol tradiţional al bogăţiei, noroc si bani. Carta a Pestilor este una dintre cele mai favorabile din joc, deoarece reprezintă o victorie categorică în toate domeniile şi în special în finanţe. În paralel, vom găsi o mare satisfacţie şi satisfacţii în lucru cu o posibilă promovare sau de majorare a clientilor si contactelor.
Din punct de vedere sentimental este unirea paşnică, o poveste de dragoste sau prietenie de durată.
Pestii sunt legate de comunicare cu ştiri pozitive in lumea de familie şi de afaceri. se referă la o persoană de sex masculin sau feminin foarte practice, legate de muncă, sincer şi sigur pe el/a, frumos/a, inteligent/a şi constructiv/a. In oglindire cu trifoi = o unire sigura. Atentie la luna mai (sarcina) :yahoo: :yahoo: si inca una buna...in joc ai soare = conceperea unui copil de sex masculin.

6 - de lucru si de viata de zi cu zi, la tine barza = Carta de acţiune care indică schimbări, schimbări şi modificări semnificative (calatorii ) bucurie, oferind pozitiv,, experiente bune si noi emotii. Aceasta poate reprezenta, de asemenea, o schimbare decisivă existenţială stabilă şi reînnoire, de idei şi modul de a privi situaţii.
Barza anunţă întâlniri cu oameni din trecut sau reapariţia situaţii vechi care necesită o soluţie. Din punct de vedere sentimental Iubirea este reciproca, ca şi în domeniul de calităţi afective. :hahaha: :hahaha: :hagirl: Oglindire in carte niste documente vor fi modificate.

7 - casatorie si de parteneriat, la tine trifoi = Simbol de speranţă, bucurie şi noroc neaşteptat, este o carte care dă speranţe pentru un progres iminent în îmbunătăţirea
starii actuale, într-o transformare şi o schimbare în viaţa lor. Oglindire cu pesti = :yahoo: :yahoo: o unire sigura.

8 - Sexualitate, moarte, moştenire, la tine = echilibru, stabilitate, sanatate, securitate, angajament, obiectiv atins, fidelitate. oglindire cu buchet= relatia va fi sincera si cu fideliatate

9- religie si calatorii -la tine domnul = partener, prieten, iubit, sot, De asemenea, este tatăl său, un frate, un coleg, o persoană încă în viaţa clientului, care poate avea ceva in comun cu religia. Oglindire cu calea =persoană care ţine deschis mai multe alternative

10 - munca si ocuparea fortei de munca, la tine copil = oferte bune, stiri pozitive, surprize. În toate domeniile, oferind speranţă şi noi oportunităţi. Oglindire cu casa= casa noua, ceva nou in viata ta.

11- prieteni si societate, la tine soare = soare, un simbol de căldură şi energie. Această lucrare anunţă extrem de pozitiv bunăstarea, bogăţie şi abundenţă în toate domeniile. Se referă la o profesie legate de comunicare, independent şi liber. Oglindire cu coasa = eveniment brusc, succes rapid.

12 - boala si nenorociri la tine cartea = un simbol de secrete şi informaţii confidenţiale, experienţe, dorinţe şi vise pentru viaţa lor sau a altora. Cuvantul cheie la carte este=secrete, incertitudine, descoperire, mister rezolvat.
Semnificaţia cartii:
Cartea este cardul de cele mai misterioase din pachet, pentru că ascunde informaţii importante care pot pune in lumina o chestiune neclare. Manifestă prezenţa secretelor, existenţa întuneric, un trecut, o chestiune secret, un proiect sau o idee care nu ar trebui să fie recunoscute.
Se poate indica, de asemenea, o descoperire, o surpriză, un secret dezvăluit.
În rapoartele de sfera afectiva: minciuni, infidelitate, intriga, o persoana cu o viata dubla.
Uneori cartea dezvăluie secretele de alţii pentru propriul lor beneficiu.
Indică o predispoziţie pentru scris, citit, studiu.
Cartea se referă la o persoană de sex masculin sau feminin fermecător, pasionat, inteligent, atent, uneori anxios, capricios, retras şi misterios. :grin:
Oglindirea este cu barza aceasta ne arata ca o schimbare trebuie sa sosesca, langa coasa ne arata ca va fi un soc, va veni cand nu te astepti, avand soare, ne arata ca va fi cu bucurie.
Concluzii personale :hagirl: :hagirl: : curand te vei casatori, vei avea un baiat.....in ce priveste, moartea, nenorocirile.....inca nu este timpul lor :hagirl: :hagirl: ...posibil peste inca 50 de ani :give_heart: :air_kiss:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 30 Noi 2010, 17:11

shany scrie:emma incerc cu tine o noua metoda astrologica, pentru ca ai 12 carti.
metoda astrologica,, sau 12 case zodiacale, se întind 12 cărţi aranjate într-un cerc.
1-reprezinta, personalitatea- la tine coasa,= are puterea de a domina, nu numai de a schimba sensul de carte , are semnificatia ca poti schimba sensurile vetii multor oameni, simbol al abundenţei şi prosperitatii fructuoase (esti avocat, deci are sens)
Oglindirea este cu soare, aceasta ne arata supraapreciere, mare de energie, mare succes. :good:
2 -este de bani, , avere, patrimoniul, la tine cartea 4 (casa)= foarte direct, ferm şi puternic , casa este un punct de întâlnire pentru discuţii, festivaluri şi ritualuri, simbol de echilibru, stabilitate şi renaştere. Casa arata ca un grup de oameni care lucrează pentru o cauză comună, pentru un schimb echilibrat şi o forţă puternică, efect pozitiv cu privire la orice situaţie negativă. Oglindire cu copil, : încă prea dependentă de familia ta (nu financiar), copilul este un factor de stabilitate, ceva nou in viata ta. (pentru ca este in casa 3 aceasta schimbare in viata ta va fi in luma martie, pentru ca, casa a treia reprezinta luna ianuarie-februarie) :grin:

3-comunicatie, la tine calea(drumuri)= cale care la un moment dat este împărţit în două străzi mici, simbolul de alegere ce cale vei lua. Alegeri, decizii, incertitudine, îndoială. Cu acest card în joc eşti la o răscruce de drumuri, prin urmare, ar trebui să gândească cu atenţie înainte de a decide care mod de a merge, deoarece capcanele poate fi în spatele primul viraj, te confrunti cu o situatie. Apoi teama de a nu fi prea impulsiva. Calea se referă la o trădare, infidelitate, de asemenea, un eşec temporar de o relaţie. Perioada fiind februarie- martie. Oglindire cu domn ne arata ca a venit timpul sa ia o decizie, va lua o decizie. :grin:

4 - casa si familie - la tine buchetul, ne arata ca esti simbolul de mandrie si stralucirea a familiei. Anunta evenimente fericite, vesel, pozitiv în fiecare domeniu de interes al clientului. Are puterea de a răsturna toate evenimentele neplăcute, descompune fiecare barieră care blochează progresul unei situaţii. Buchet promite o veste bună, oferte, reconciliere în sentimental. Este o sărbătoare, o comemorare, aniversare, naşterea unui copil, angajament sau căsătorie.
oglindire cu ancora ne arata, relaţie va ramane stabila si va avea in curand o nunta :yahoo:

5 - satisfactie, sex copii - la tine pesti= Ei descriu un simbol tradiţional al bogăţiei, noroc si bani. Carta a Pestilor este una dintre cele mai favorabile din joc, deoarece reprezintă o victorie categorică în toate domeniile şi în special în finanţe. În paralel, vom găsi o mare satisfacţie şi satisfacţii în lucru cu o posibilă promovare sau de majorare a clientilor si contactelor.
Din punct de vedere sentimental este unirea paşnică, o poveste de dragoste sau prietenie de durată.
Pestii sunt legate de comunicare cu ştiri pozitive in lumea de familie şi de afaceri. se referă la o persoană de sex masculin sau feminin foarte practice, legate de muncă, sincer şi sigur pe el/a, frumos/a, inteligent/a şi constructiv/a. In oglindire cu trifoi = o unire sigura. Atentie la luna mai (sarcina) :yahoo: :yahoo: si inca una buna...in joc ai soare = conceperea unui copil de sex masculin.

6 - de lucru si de viata de zi cu zi, la tine barza = Carta de acţiune care indică schimbări, schimbări şi modificări semnificative (calatorii ) bucurie, oferind pozitiv,, experiente bune si noi emotii. Aceasta poate reprezenta, de asemenea, o schimbare decisivă existenţială stabilă şi reînnoire, de idei şi modul de a privi situaţii.
Barza anunţă întâlniri cu oameni din trecut sau reapariţia situaţii vechi care necesită o soluţie. Din punct de vedere sentimental Iubirea este reciproca, ca şi în domeniul de calităţi afective. :hahaha: :hahaha: :hagirl: Oglindire in carte niste documente vor fi modificate.

7 - casatorie si de parteneriat, la tine trifoi = Simbol de speranţă, bucurie şi noroc neaşteptat, este o carte care dă speranţe pentru un progres iminent în îmbunătăţirea
starii actuale, într-o transformare şi o schimbare în viaţa lor. Oglindire cu pesti = :yahoo: :yahoo: o unire sigura.

8 - Sexualitate, moarte, moştenire, la tine = echilibru, stabilitate, sanatate, securitate, angajament, obiectiv atins, fidelitate. oglindire cu buchet= relatia va fi sincera si cu fideliatate

9- religie si calatorii -la tine domnul = partener, prieten, iubit, sot, De asemenea, este tatăl său, un frate, un coleg, o persoană încă în viaţa clientului, care poate avea ceva in comun cu religia. Oglindire cu calea =persoană care ţine deschis mai multe alternative

10 - munca si ocuparea fortei de munca, la tine copil = oferte bune, stiri pozitive, surprize. În toate domeniile, oferind speranţă şi noi oportunităţi. Oglindire cu casa= casa noua, ceva nou in viata ta.

11- prieteni si societate, la tine soare = soare, un simbol de căldură şi energie. Această lucrare anunţă extrem de pozitiv bunăstarea, bogăţie şi abundenţă în toate domeniile. Se referă la o profesie legate de comunicare, independent şi liber. Oglindire cu coasa = eveniment brusc, succes rapid.

12 - boala si nenorociri la tine cartea = un simbol de secrete şi informaţii confidenţiale, experienţe, dorinţe şi vise pentru viaţa lor sau a altora. Cuvantul cheie la carte este=secrete, incertitudine, descoperire, mister rezolvat.
Semnificaţia cartii:
Cartea este cardul de cele mai misterioase din pachet, pentru că ascunde informaţii importante care pot pune in lumina o chestiune neclare. Manifestă prezenţa secretelor, existenţa întuneric, un trecut, o chestiune secret, un proiect sau o idee care nu ar trebui să fie recunoscute.
Se poate indica, de asemenea, o descoperire, o surpriză, un secret dezvăluit.
În rapoartele de sfera afectiva: minciuni, infidelitate, intriga, o persoana cu o viata dubla.
Uneori cartea dezvăluie secretele de alţii pentru propriul lor beneficiu.
Indică o predispoziţie pentru scris, citit, studiu.
Cartea se referă la o persoană de sex masculin sau feminin fermecător, pasionat, inteligent, atent, uneori anxios, capricios, retras şi misterios. :grin:
Oglindirea este cu barza aceasta ne arata ca o schimbare trebuie sa sosesca, langa coasa ne arata ca va fi un soc, va veni cand nu te astepti, avand soare, ne arata ca va fi cu bucurie.
Concluzii personale :hagirl: :hagirl: : curand te vei casatorimno atunci fă matale bine şi pune-ţi bani de avion deoparte, vei avea un baiat.....in ce priveste, moartea, nenorocirile.....inca nu este timpul lor :hagirl: :hagirl: ...posibil peste inca 50 de ani :give_heart: :air_kiss:

emma13
membru Club

numai de studiu

Mesaj de emma13 » 01 Dec 2010, 11:54

Imagine
Când am văzut cărţile mi s-a părut o prevestire rea, adică să fim serioşi :închisoarea văduva şi fidelitatea, dar pentru că oricum era în scop de studiu m-am dus să buchisesc semnificaţiile şi parcă s-a mai înseninat un pic
Tăierea Bucuria neaşteptată şi neînţelegerea parcă mi-ar spune că situaţia va deveni bună pe neaşteptate dacă sunt dispusă să accept că o parte din vina pentru punctul în care sunt îmi aparţine, adică poziţia mea nu e chiar aşa fără păcat cum o cred şi câtă vreme refuz să văd asta şi bucuria va sta departe de mine.
Închisoarea
Anunţă o situaţie de constrângere, ceva forţat, deşi nu apare lângă femeie, pentru că e în etalarea mea adică a unei femei aş zice că vorbeşte despre singurătate . Cartea asta mai vorbeşte şi despre sistemul credinţelor mele, accept anumite limite în viaţa mea pentru nu cred că pot face mai mult sau mai bine decât atât şi atunci pur şi simplu accept un compromis? Aştept de la altcineva să-mi spună ce să fac sau să-mi dea voie să urmăresc ceea ce doresc?
Este un detaliu ascuns, rezultatul întrebării mele vine cu o obligaţie, trebuie să plătesc un preţ pentru a obţine ce vreau.
Cartea asta îmi spună că poate sistemul meu de valori nu e chiar aşa bun cum credeam, că trebuie să renunţ la controlul pe care îl ţin asupra mea să-mi las personalitatea să se exprime.
Văduva
Întâi m-am gândit la suferinţă, la sfârşitul a ceva sau al cuiva care provoacă durere, după care am văzut că este după Închisoare, poate ceea ce se va sfârşi este perioada de restricţii pentru mine, nu toate sfârşiturile provoacă durere, de data asta poate că înseamnă numai că pot trece peste probleme că acestea se vor sfârşi, că eu mă voi schimba.
Poate îmi spune că ar trebui să las oamenii să se apropie fără să mă tem că voi suferi din asta.
Cumva repetă mesajul cărţii anterioare trăiesc cu limite, sunt în viaţă dar nu trăiesc în totalitate şi puse una lângă alta cele două cărţi ar putea anunţa sfârşitul perioadei rele.
Fidelitatea
Pe poziţia viitorului, e o carte bună care înmoaie cărţile rele din jur, slăbeşte sensul văduvei deci da va fi un sfârşit dar nu unul rău ci unul eliberator.
Aduce devoţiune, există cineva pe care mă pot baza şi ar trebui să insist în planurile mele pentru că au şanse de reuşită
Pentru că îmi place să mă complic am vrut o clarificare pe Fidelitate, rezultatul a fost mai degrabă o întărire a sensului cărţii Speranţa
Speranţa este un proces lent, speranţa trebuie sprijinită cu acţiune, rezultatele or să apară greu şi o să fie nevoie de multă încredere şi credinţă şi ar trebui să am picioarele bine înfipte în pământ ca să fac faţă dar într-un final o să fie bine
Cartea îmi spune să fiu atentă al mesaje ale universului, ale subconştientului, mesajele care îmi arată drumul, să am răbdare dar să nu renunţ în nici un caz

emma13
membru Club

tot studiu

Mesaj de emma13 » 01 Dec 2010, 12:52

Imagine
Duşmanul şi Norocul
Nu totul e aşa cum pare, multe lucruri se petrec în mintea mea, din multele sensuri ale cărţi aş alege „Înfruntă-ţi temerile”, verifică planurile, asigură-te că totul e bine pus la punct, intră în mintea ta şi vezi dacă nu cumva singur îţi creezi probleme, emoţii negative, teamă, te gândeşti prea mult al ce poate merge rău. Poate cheia norocului e aici şi el va veni când renunţi să colorezi totul în negru.
Mărunţişul
Raportat la ce mă gândeam eu, adică o căsătorie aş zice că nu are nici o legătură cu banii de data asta cartea, vorbeşte numai despre ceva foarte important pentru mine, poate anunţa o creştere minoră, o influenţă pozitivă în rezolvarea problemei, despre calitatea unor oameni şi situaţii, văd totul aşa cum e sau aleg să văd numai ce vreau? Ar putea să-mi spună că mă pot baza pe cineva din jur care are intenţii bune.
Căsătoria
Vorbeşte despre legare, angajament, e drept că ea nu trebuie musai să însemne căsătorie ci poate fi orice fel de angajament între doi parteneri sau legătura cu ceva, o situaţie, un lucru, cum eu am întrebat despre o căsătorie aş zice că în etalarea asta îşi păstrează sensul de bază
Gândul
Cartea spune două lucruri, raportat la relaţia la care mă gândeam că există suspiciuni şi gelozie, în general cartea spune că ar trebui să cântăreşti bine lucrurile înainte de a acţiona.
Toate trei împreună îmi spun că e posibilă căsătoria aia dar poate nu e cel mai bun lucru pentru mine, poate sunt aspecte care îmi scapă.

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 05 Dec 2010, 16:12

Imagine
Semnificatorul e barbatul sin in jur e viata lui

shany
membru

Mesaj de shany » 06 Dec 2010, 12:39

emma13 scrie:Imagine
Semnificatorul e barbatul sin in jur e viata lui
Viata lui:
Este intr-o situatie dificila, naiv imatur, arata mai tinar decat este, cu un nou inceput, care va face fericita pe partenera lui(copil) :grin: flexsibil, vrea sa se schimbe si va avea o schimbare recenta (barza):grin: are o relatie profunda cu partenera; copacul SPUNE CA : ceea ce este pe partea dreaptă la copac va dura mult timp (si cum vad eu, tu esti pe partea dreapta) :grin: Pentru ca esti pe aceiasi linie cu el, arata ca nu exista contact intre voi (inca) :no:
Dacă domnul este pe margine, aceasta înseamnă că promite să fie o perioadă plină de schimbări. :grin:
pentru viitor: se va baza pe instinct in luarea unei decizii(pesti cu cale) , cale cu nori, o decizie care va inbunatati putin situatia, cale cu turn, o izolare care va dura 4 saptamani. Turn cu pasari, arata preocupări legate de singurătate sau de separare care este intre voi. Gradina cu dama, femeie care are de a face cu publicul, sau cauta sa se intanleasca cu tine. Munte dupa doamna, un blocaj intre voi doi, iar munte cu stele: ceva ce previne clarificarea. aceasta combinatie, mai spune ca cu eforturi veti inlatuta barierele.
Daca mergem de la cartea domnului in sus sub forma de L ajungem la crini :grin: , iar de la crin la inima.....acum daca mergem de la doamna in forma de L ajungen la pasari (telefon) apoi la crin :grin: si apoi la inima :grin:

cam atat acum...mai completez cand ma trezesc :hagirl: :hagirl:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 06 Dec 2010, 20:19

Imagine
doar eu, clarificare pe inel soarele :queen:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 11 Dec 2010, 18:21

Imagine

shany
membru

Mesaj de shany » 11 Dec 2010, 20:41

emma13 scrie:Imagine
un barbat cu picioarele pe pammant, intr-o dragoste platonica(ancora-crin), niste stiri importante (pentru consultant/a), poate si niste avansuri sexsuale :grin: fiind crin poate sa fie in iarna(crin -scrisoare)

Închis